Deutsche Bank, prezes uspokaja podwładnych, możliwa ugoda w USA

Deutsche Bank ofiarą "pewnych sił jak i również spekulacji". Prezes pisze do odwiedzenia podwładnych, akcje wystrzeliły

Po negatywnych informacjach odnośnie stabilności i notowań Deutsche Banku, prezes John Cryan wysłał do pracowników list, w którym stara się ich uspokoić i poświadczyć, że sytuacja jest pod spodem kontrolą. "Jesteśmy i pozostaniemy silnym Deutsche Bankiem" - przekonuje. Akcje banku rozpoczęły pod koniec dnia robić straty po drastycznych spadkach wartości. To reakcja na doniesieniu o porozumieniu przy sprawie kary na amerykańskim rynku.

Po niepomyślnych informacjach dotyczących stabilności jak i również notowań Deutsche Banku, szef John Cryan wysłał do pracowników list, w jakim stara się ich uspokoić jak i również poświadczyć, że sytuacja wydaje się pod kontrolą.

Jego zdaniem, kondycja banku wydaje się być stabilna, mimo, że cena akcji spadła w naszym tygodniu do rekordowo niewielkiego poziomu. Deutsche Bank to jeden z najważniejszych parcypantów na międzynarodowych rynkach skarbowych, dlatego pikujące notowania przedsiębiorstw wywołały chaos wśród inwestorów.

Źródło: stooq. pl Akcje Deutsche Instytucji finansowej

"Sprawa Deutsche Banku poważna. Wydaje się być powód do obaw"

Celowe działanie?

Dyrektor poinformował w dokumencie, że zaistniała pozycja wynika, jego zdaniem, wraz z faktu wystąpienia "pewnych sił i spekulacji", które chciały osłabić zaufanie banku.

Jak podaje Reuters, powołując się na anonimowego informatora, duży fundusz hedgingowy w Azji, wyciągnął z Deutsche Banku zabezpieczenia w poziomie około 50 mln dolarów w trakcie ostatnich dwóch dób.

"Jesteśmy i pozostaniemy silnym Deutsche Bankiem" - zapewnił prezes pracowników.

Akcje idą w górę

Według nieoficjalnych informacji, jakie podała agencja AFP, Deutsche Bank może zawrzeć porozumienie z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości i zamiast prawie czternaście mld dolarów kary zapłacić 5, 4 mld dolarów. Ta wiadomość zelektryzowała rynki - akcje mocno zdrożały i to w ciągu dosłownie kilu godzin. Na europejskim rynku ich wartość wzrosła o 6, 39 proc., na amerykańskiej giełdzie obecnie zyskały 13 proc.

Bank odmówił komentarza tych informacji.

Brexit - zwolnienia w brytyjskim banku Lloyd’s