Wyniki WWE Money In The Bank 2020: Asuka to genialny wybór jako zwycięzca meczu rankingowego

Category: Zamiast Tego
17 lutego 2021

WWE Money in the Bank 2020 mądrze wywołało ogromny impuls dla Asuki, która wygrała kobiecą drabinę MITB. [+] dopasowanie. (Kredyt: Etsuo Hara / Getty Images)

WWE niewątpliwie znajduje się w okresie przejściowym, w którym ma doskonałą okazję do tworzenia nowych gwiazd, ale na Money in the Bank 2020 firma zamiast tego wykorzystała mecz drabiny kobiet, aby ponownie rozpalić presję na kobietę, która niegdyś była jej najbardziej dominującą gwiazdą.

Pierwszy mecz pay-per-view po WrestleManii został podkreślony najbardziej wyjątkowym meczem drabinkowym MITB w historii firmy, gdy sześć kobiecych supergwiazd walczyło w górę iw dół Kwatery Głównej WWE, a wszystko po to, aby dostać się na szczyt budynku, złapać teczkę i zdobądź gwarantowany mecz o tytuł mistrza świata w dowolnym momencie w ciągu następnego roku. Jak się okazuje, Asuka była w stanie zrzucić Barona Corbina z drabiny (tak, poważnie), wygrać mecz i jako ostatnia stojąca kobieta prawdopodobnie umocnić się jako przyszła dwukrotna mistrzyni kobiet.

W końcu mniej więcej cztery na pięć gwiazd, które wygrały teczkę MITB, z powodzeniem je spieniężyły i są powody, by sądzić, że Asuka nie będzie inna.

Fati i Messi przełamują klątwę: FC Barcelona kontra Celta Vigo wynik i czego się nauczyliśmyPrognozy NFL na tydzień 4: harmonogram, kursy i typy ekspertów przeciwko spreadowiMocniej, lepiej, szybciej, silniej: Koeman odwrócił FC Barcelonę i dał im walkęOprócz Dany Brooke, kobiecy mecz rankingowy obejmował wyłącznie gwiazdy, które w pewnym momencie zostały zepchnięte na szczyt karty w trakcie ich kariery, czy to w NXT, czy w głównym składzie. Shayna Baszler i Asuka mieli dominujące przebiegi w NXT, podczas gdy Baszler właśnie walczył o tytuł w WrestleManii, a Asuka ma już tytuł SmackDown Women’s. Nia Jax była oczywiście jedną z najczęściej występujących kobiecych gwiazd WWE w ostatnich latach, a Carmella jest byłą zwyciężczynią MITB i mistrzynią kobiet SmackDown.

Wchodząc w ten mecz, WWE mogło obrać różne kierunki. Czy wykorzystuje walkę, aby przywrócić presję na Baszlera? Czy to katapultuje Jaxa z powrotem na kartę? Czy Asuka odzyska status najlepszej gwiazdy? Były plusy i minusy praktycznie każdego wyniku tego meczu i niewiele wskazuje na to, że jakikolwiek wynik naprawdę poruszyłby igłę WWE w czasie, gdy zainteresowanie pro wrestlingiem wydaje się być niskie, bez żadnych oznak zmiany w trakcie. pandemia COVID-19. Ponieważ oglądalność zarówno na Raw, jak i SmackDown spadła w 2020 roku, tak samo spadła oglądalność dla NXT, a nawet AEW Dynamite, co sugeruje, że WWE będzie miało niewielki cud, aby odnowić zainteresowanie czerwoną lub niebieską marką.

Zwycięstwo Asuki w Money in the Bank prawdopodobnie nie pomoże WWE w oglądalności telewizji, ale prawdę mówiąc, praktycznie nikt nie będzie w stanie tego zrobić w tej chwili, więc wygrana Asuki była nadal właściwym wyborem.

Chociaż rezerwowanie Asuki przez WWE było wszechobecne w ciągu ostatnich kilku lat, Vince McMahon podobno był pod dużym wrażeniem pracy Asuki podczas trwających, rozciągających się na odcinku koncertów WWE na Performance – tak jak powinien. W końcu trudno zaprzeczyć, że Asuka konsekwentnie była od niedawna jednym z najważniejszych wydarzeń w programowaniu WWE: jest świetna na ringu, niesamowicie charyzmatyczna i szalenie zabawna przy mikrofonie. A ponieważ WWE dystansowało Asukę od Kairi Sane i Kabuki Warriors, nadszedł idealny czas, by „Cesarzowa jutra została katapultowana z powrotem na kartę w dywizji singli, czyli dokładnie tam, gdzie jej miejsce.

Asuka, prawdopodobnie najlepsza aktorka na ringu w kategorii kobiet, intrygująca postać i ktoś, kto nie miał dobrego tytułu w głównym składzie, zasługuje na więcej. W Money in the Bank dostała to, a cały oddział kobiet Raw powinien skorzystać na jej ponownym nacisku.