Groźba suszy w Szwecji - problemy z wodą

Szwecji grozi największy deficyt wody od momentu 100 lat

Władze Szwecji zaapelowały o oszczędne stosowanie wody. To z motywu wyjątkowo niskiego stanu wód gruntowych w wielu obszarach wschodniej i centralnej Szwecji. Jeżeli tegoroczne lato zostanie równie suche jak po ubiegłym roku to deficyt wody może być największy od stu lat.

Przedstawiciele wielu instytucji rządowych zalecają mieszkańcom zagrożonych regionów, by rozsądnie używali nawadniania. - Powinniśmy krócej myć się pod prysznicem, zapełniać do maksimum nasze zmywarki i pralki, unikać kąpieli w wannie a mianowicie mówi szwedzkiemu radiu, Christina Nordensten z Urzędu Chronienia Żywności.

Niski forma wód spowodowany jest przy dużej części przez rzadkie w ostatnich dwóch latach opady deszczu. Przez wszystkie sto lat, mocno karczowano tu lasy, co wpłynęło na niski stan wód gruntowych - dodaje. Przeszłego lata z powodu suszy, w Szwecji odnotowano 20 poważnych pożarów lasów.

Tagi: Szwecja woda środowisko Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się poniżej adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Afera podsłuchowa zachwiała reputacją NBP Informacje