Apple zainwestowało w Didi Chuxing chińskiego rywala Ubera

Apple zainwestowało miliard dolarów w rywala Ubera, by lepiej zrozumieć chiński rynek

Miliard dolarów - taką kwotę Apple zainwestowało w aplikację Didi Chuxing nazywaną chińskim rywalem Ubera.

Miliard pojawia się nie tylko w zalety transakcji. To także ilość przejazdów, które w ubiegłym roku zrealizowano za pośrednictwem chińskiej aplikacji. Do Didi Chuxing należy blisko 9 na 10 "podwózek" wykonywanych w Chinach przez jednostki prywatne. Na działającej od czasu czterech lat platformie zarejestrowanych jest 14 milionów kierujących, którzy codziennie wyjeżdżają ogółem 11 milionów razy.

Chińskie ambicje Apple

W rozmowie z agencją Reuters Tim Cook, szef Apple, powiedział, że powodów zainwestowania takiej kwoty w tę aplikację jest kilka. Jednym z nich jest pragnienie dowiedzenia się więcej dzięki temat pewnych segmentów chińskiego rynku.

Chiny stają się bowiem dla Apple najogromniejszym rynkiem sprzedaży iPhone'ów, a ta inwestycja pozwala "nadgryzionemu jabłku" na nowe możności sprzedaży i rozwijania swoich usług.

- Ów ruch pokazuje, że rozumują nie tylko o pojazdach, ale o modelach biznesowych wokół transportu, a to już bardzo obiecujący i interesujący znak - skomentował w rozmowie z Reuters Bob O'Donnel, analityk TECHanalysis Research.

Gorąco na linii Apple-Chiny

Apple uruchomiło już usługę CarPlay, która to integruje smartfony z systemami multimedialnymi w samochodach.

Relacje Apple i chińskiego rządu nie należą do odwiedzenia najłatwiejszych. Zaledwie pół roku po uruchomieniu na tamtejszym rynku usług takich jak na przykład iBooks i iTunes, były one zablokowane przez władze.

- To przy równym stopniu wysyłanie znaków o poważnym charakterze egzystencji Apple w Chinach, co pomaganie Didi w udoskonaleniu platformy wspólnych przejazdów pojazdem - uważa Ben Bajarin z Creative Strategies.

Tagi: didi chuxing Uber Apple Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Co to jest binge-watching?