Alma oficjalnie pożegnała się z klientami. Koniec internetowego sklepu

Dziś, 27 października, Alma24. pl oficjalnie zakończyła działalność. Zakupy przy e-sklepie od czwartkowego południa nie są już dopuszczalne. Firma podziękowała klientom zbytnio lata współpracy. To następny efekt poważnych kłopotów pieniężnych spółki.

W połówce października zarząd Alma Market złożył do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie firma podtrzymała złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Dało się się więc domyślać, że sklep internetowy prędzej lub później zakończy żywot. Naszym bardziej że już od dłuższego czasu klienci sygnalizowali problem z dostępnością wyrobów w e-sklepie.

Jeszcze przed godziną 11: 00 można było wejść na stronę internetową i przeglądać produkty.

Foto: towary prasowe

Obecnie e-sklep jest obecnie zamknięty:

Foto: surowce prasowe

Alma nie chciała upaść

Już od dłuższego czasu Alma Market przeżywa problemy, an ich swoistym papierkiem lakmusowym były puste półki sklepowe. Firma przegrała rywalizację wraz z tańszymi delikatesami, bo Ludzie z polski nie chcieli płacić ogromnych cen za żywność. Tymczasy Alma oferowała produkty rangi premium.

W obliczu spadających przychodów ze sprzedaży spółka uznała za nieodzowne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. Zapowiedziała więc zamknięcie nierentownych sklepów i zwolnienia grupowe.

Niestety wciąż miała kłody pod nogami, a gwoździem do trumny okazało się wypowiedzenie umów kredytowych przez PKO BP. Jest ono równoznaczne spośród obowiązkiem zapłaty całej sumy zadłużenia wraz z odsetkami, czyli 60, 9 mln zł.

Sanacja wciąż możliwa?

Jednocześnie w połowie września Alma Market złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Ale w związku z tym, że sanacja nie została otwarta w terminie trzydziestu dni od dnia złożenia morału, zarząd spółki - z przyczyn formalnych - zawnioskował o ogłoszenie upadłości. Alma Market wyraźnie podkreśla aczkolwiek, że nie odstępuje od momentu starań o otwarcie działania sanacyjnego.

Co wówczas jest sanacja? Chroni konkretną firmę przed upadkiem, wprowadza zarządcę sądowego, którego zajęciem jest ugoda z wierzycielami i pomaga wdrożyć system naprawczy.

Tagi: alma Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie