Brexit: Zwolnienia w największym brytyjskim banku

Lloyds a mianowicie największy brytyjski bank detaliczny - do końca 2017 roku chce zwolnić trzy tys. pracowników i zapiąć 200 oddziałów. Zamierza przy ten sposób zgromadzić poboczne oszczędności, mimo że ogłosił dobre wyniki finansowe w pierwszej połowie br.

To skutek Brexitu jak i również wynikającej z niego niepewnej sytuacji ekonomicznej, zmiany zachowania klientów i niskich stóp procentowych.

Zysk Lloyds przed opodatkowaniem wyniósł przy I połowie br. dwa, 45 mld funtów i był dwukrotnie większy aniżeli w analogicznym okresie 2015 roku.

Historia Lloyds Banku sięga 1765 r.. Należy on do pięciu największych banków Wielkiej Brytanii, wraz z Royal Bank of Scotland, Barclays, HSBC i Santander UK. Jeszcze w 2013 roku Lloyds dysponował 1300 oddziałami.

Tagi: bazy Brexit Wielka Brytania Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie