Ile kosztuje utrzymanie studenta przy Polsce

Jak przeżyć w studiach, czyli ile kosztuje utrzymanie studenta w Polsce

1000 - 1200 złotych - tyle minimum trzeba wydać co miesiąc na utrzymanie studenta w Polsce. Z opublikowanego ostatnio raportu Związku Banków Naszych wynika, że w zależności od miasta, uczelni a mianowicie prywatnej czy państwowej, przewozu lokalnego, koszty te mogą być znacząco wyższe.

Przemysław Barbrich ze Związku rzekł, że istotną pozycję w budżecie studenta stanowią wydatki na mieszkanie, najwięcej ów na samodzielne lokum. Mniej trzeba zapłacić za położenie w akademiku, ale i w tym przypadku ceny są znacząco zróżnicowane - mniej większą ilość wiadomości od 300-350 złotych, jednak zdarzają się też tego typu, za które trzeba płacić 730 złotych miesięcznie.

Przemysław Barbrich powiedział, hdy lepszą sytuację mają wam studenci, którzy uczą się na studiach dziennych i w mieście, z jakiego pochodzą, bo wtedy przerabiają przeważnie wydatki na apartament i czesne. Drogie wydaje się być też powtarzanie przedmiotów a mianowicie na przykład na Uniwersytecie Warszawskim od 450 do 1340 złotych.

Z informacji zebranych przez Alians Banków Polskich wynika, hdy w tym roku akademickim będzie studiować ponad milion 400 tysięcy osób, to znaczy mniej więcej o 65 tysięcy mniej niż w roku poprzednim. Co trzecia uczelnia w Polsce posiada status jednostki państwowej.

Tagi: wydatki studia Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Czy samoloty po wypadkach znowu latają? Ile kosztuje naprawa?