Co kupują Polacy? Na jak wydają pieniądze?

5 rzeczy, na które Ludzie z polski wydają coraz więcej pieniędzy

Z licznych doświadczeń wynika przede wszystkim, że Polacy lubią kupować. Polki przede wszystkim ubrania jak i również dodatki, Polacy zaś przede wszystkim gadżety elektroniczne. Ale nie zaakceptować tylko. Globalne trendy a mianowicie od tych związanych z ekologią, przez zwrot w odniesieniu do społecznej odpowiedzialności, po modę na domowe przetwórstwo a mianowicie mają wielki wpływ na to, ile pieniędzy i na co wydają polscy rodacy.

Na podstawie raportów dotyczących handlu zwyczajnego oraz internetowego firma HRS wytypowała 5 produktów i usług, na które Ludzie z polski wydają coraz więcej pieniędzy.

Okazuje się, że coraz to większe znaczenie ma dla nas odpowiedzialność społeczna, ochrona środowiska, zdrowie oraz jakość nabywanych dóbr. Wśród rzeczy, na które przeznaczamy swoje środki finansowe, są i takie, z jakich nie otrzymamy żadnej wymiernej korzyści.

1. Produkty związane z przetwórstwem domowym

Foto: Flickr. com/eylul n. hanedar

Moda na domowe przetwory trwa w najlepsze. Polacy są gotowi sporo zainwestować w przedmioty, które im w tym asystują. Świetnie idzie przede wszystkim sprzedaż produktów sezonowych, z których można przygotować dżemy, soki, wina itd., to znaczy przede wszystkim owoce i warzywa. Najlepsze przepisy na przetwory domowe

2. Żywność ekologiczna

Foto: Flickr. com/Barbarum_ru

Polacy nie tylko kupują coraz więcej jedzenia, ale także coraz większą wagę przykładają do tego, czy po produktach, które kupują, odrzucić ma dodatków chemicznych. Rośnie popularność sklepów jak i również sklepików oferujących żywność ekologiczną. Najlepsze produkty w kategorii zdrowej żywność.

3. Produkty regionalne, wyroby rzemieślnicze

Foto: Piotr Kamionka / REPORTER / East News

Powrót do starego testamentu, fair trade, moda dzięki wyroby regionalne - to wszystko odbija się na naszych wyborach konsumenckich. Rosną nasze wydatki na całokształt, co wykonane przez małych, polskich producentów: meble, odzienia, żywność itd.

4. Crowdfunding

Foto: Mariusz Gaczyński / East News

Polacy coraz chętniej wspierają młodych i zdolnych, zarówno artystów, jak i również wynalazców. Finansowanie ich pomysłów pozwala rozpowszechnić je w polsce i na świecie. Co to daje sponsorom? Wkład w ważnej inicjatywie. Obrazuje się, że dla własnych rodaków coraz istotniejsza sprawa. „Crowdfunding. Podręcznik” - Brunello Alessandro

5. Akcje charytatywne

Foto: East News

Nie tylko bogacze chcą wspierać tych, którym nieco gorzej się powodzi. Coraz więcej pieniędzy Ludzie z polski przeznaczają na różnego typu akcje charytatywne. Zresztą nie ograniczają się tylko do odwiedzenia wpłat. Rośnie liczba biorących udział w maratonach, zbiórkach czy wolontariatach.

Eksperci: im więcej pieniędzy rząd przeznaczy na drogi, tymże lepiej