Rynek kredytowy przeżywa najgorszy dzień od dekady w związku z ucieczką wirusów

Category: Ciągu Ostatnich
17 lutego 2021

SŁUCHAJ ARTYKUŁU

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Amerykańskie rynki kredytowe przeżywają najgorszy dzień od dekady, ponieważ nasilają się obawy, że rozprzestrzeniający się koronawirus zaszkodzi dochodom przedsiębiorstw i zdolności niektórych firm do spłaty zadłużenia.

Obligacje American Airlines Group Inc. spadły do ​​niemal trudnego poziomu, ponieważ firmy na całym świecie odwołały podróże służbowe, a rosnąca lista konferencji i wydarzeń sportowych została odwołana. Dług wypożyczalni samochodów i linii wycieczkowych znalazł się pod rosnącą presją. Obligacje i pożyczki spółek energetycznych popadły w dalszy kryzys, gdy ceny ropy naftowej spadły.

Wyprzedaż spowodowała gwałtowny wzrost indeksu instrumentów pochodnych, którego inwestorzy używają do zabezpieczania się przed stratami, zwiększając go najbardziej od co najmniej 2011 r., Ceny opracowane przez Bloomberg. Krach na rynku kredytowym był kulminacją tygodnia, w którym inwestorzy wycofali najwięcej gotówki od co najmniej 10 lat z amerykańskich funduszy skupujących obligacje korporacyjne i pożyczki.

„Tak właśnie wygląda początek recesji po długiej hossie – powiedział John McClain, zarządzający portfelem w Diamond Hill Capital Management. „To pierwszy dzień paniki na rynku.

Podczas gdy akcje wyprzedały się w ciągu ostatnich dwóch tygodni w dramatyczny sposób, spadek kredytów był w dużej mierze uporządkowany, jak twierdzą uczestnicy rynku. Oferują papiery wartościowe jeszcze niżej, aby wykonać transakcje, co sprawia, że ​​koszty transakcji są znacznie wyższe. Dla niektórych to pierwszy raz, kiedy doświadczają takiej zmienności w swojej karierze.

Większość presji sprzedaży wywiera nacisk na bardziej płynne nazwy, takie jak General Electric Co. w kategorii inwestycyjnej i Charter Communications Inc., oferujące wysokie zyski. Obligacje sprzedawane w tym tygodniu od znanych emitentów, takich jak McDonald’s Corp. i Cigna Corp., zostały zniszczone na rynku wtórnym. Kredyty lewarowane kontynuowały dwutygodniowy spadek, przy czym więcej kredytów spadło poniżej 90 centów za dolara po zbliżeniu się do 99 lub równego poziomu przed wyprzedażą.

„Wydaje się to bardzo słabe, powiedział Jerry Cudzil, szef działu handlu kredytami w USA w TCW Group. Na rynku nie ma płynności, a kupujący podają cenę, powiedział.

Komentarz Larry’ego Kudlowa, doradcy ekonomicznego Białego Domu w piątek rano, zdawał się usuwać najgorsze poczucie paniki na rynku. Kudlow opowiada się za „podejmowanymi w odpowiednim czasie i ukierunkowanymi mikrośrodkami, aby zareagować na ekonomiczne skutki koronawirusa, powiedział podczas wystąpienia w telewizji Bloomberg.

Pomimo lekkiej ulgi, ból jest powszechny, a biura podróży i energia ponoszą ciężar bólu. Według Trace, American Airlines i Viking Cruises Ltd. są jednymi z najgorszych w branży turystycznej na rynku o wysokim dochodzie w piątek, a niektóre z ich obligacji zyskują ponad 9%.

Koszt ochrony przed ryzykiem kredytowym w Royal Caribbean Cruises Ltd. wzrósł o 221 punktów bazowych do 615 punktów, najwyższego poziomu od 2011 roku. Obligacje energetyczne spadły wraz z ropą, wpływając na spółki o ratingu inwestycyjnym, takie jak Hess Corp. i bardziej sprytnych pożyczkobiorców, takich jak Chesapeake Energy Corp. , której obligacje w 2025 r. są wyceniane za zaledwie 40 centów za dolara.

Niektóre ceny mogą wprowadzać w błąd, powiedział Mark Benbow, zarządzający funduszem w Kames z siedzibą w Edynburgu, który prowadzi transakcje zarówno na rynkach europejskich, jak i amerykańskich. Powiedział, że ponieważ inwestorzy są tak niechętni podejmowaniu ryzyka, bardziej odzwierciedla to wycenę obligacji niż rzeczywistą działalność kupna lub sprzedaży.

„Ceny na ekranie to trochę dymu i luster – powiedział Benbow. „W rzeczywistości brokerzy albo nie mają zapasów, albo nie chcą zajmować zbyt długich lub zbyt krótkich pozycji na żadnej pozycji, więc bardzo trudno jest kupić lub sprzedać.

Inwestor obligacji o wysokiej rentowności powiedział w piątek, że kupowanie i sprzedawanie ofert na banknoty firm najbardziej dotkniętych wirusem osiągnęło nawet 2 punkty w porannym handlu, ponieważ więcej uczestników rynku szukało możliwości wyładowania papierów wartościowych niż ich dodania. Na spokojniejszych rynkach typowy jest spread wynoszący 1 punkt lub mniej.

Trudno było również wprowadzić nowe oferty dłużne dla tych, którzy byli na tyle odważni, aby wejść na rynki. Po sześciodniowej przerwie, najdłuższej passie od lipca 2018 r., Rynek o ratingu inwestycyjnym otworzył się ponownie w tym tygodniu, tylko po to, aby niektórzy pożyczkobiorcy, tacy jak Oneok Inc., zapłacili ogromne koncesje na nowe emisje i zobaczyli, że ich obligacje natychmiast spadną po wycenie.

Na innych rynkach, takich jak pożyczki lewarowane, pożyczkobiorcy nawet nie próbują zawierać nowych transakcji lub ponownie przemyślają plany, aby to zrobić. Alkermes Plc, Thryv Holdings i Lakeview Loan Servicing zrezygnowały z planowanych ofert w piątek, zwiększając w sumie siedem transakcji zawartych w tym tygodniu. W tym tygodniu uruchomiono tylko jedną transakcję za 380 milionów dolarów, co jest jak dotąd najniższym wolumenem w 2020 roku.

Ceny kredytów lewarowanych spadły w piątek o 0,75 centa za dolara, co stanowi największy spadek o punkty procentowe od 2011 r., Osiągając średnią cenę 94,06. Jednak faktyczne wolumeny handlowe zostały wyciszone, ponieważ kupujący i sprzedający próbowali określić odpowiednią cenę, podają źródła.

„To pierwszy dzień, w którym rynek pożyczek był bardziej niechlujny w przypadku kredytów o wyższym poziomie dźwigni, a zwłaszcza kredytów najbardziej związanych z podróżami, zakwaterowaniem i grupowymi zajęciami rekreacyjnymi, nawet po komentarzach Larry’ego Kudlowa – powiedział Scott Macklin, dyrektor strategii pożyczek lewarowanych w AllianceBernstein . „Wciąż istnieje dobry dwukierunkowy przepływ kredytów o wyższej jakości, choć na niższych poziomach.

Inwestorzy pożyczkowi ważą podwójne uderzenie. Mogą dostrzegać słabsze zarobki, które ograniczają zdolność firm do ich spłacania. Awaryjna obniżka stóp procentowych w tym tygodniu przez Rezerwę Federalną – i potencjalny wzrost – również obniża ich podstawową rekompensatę z tytułu aktywów o zmiennym oprocentowaniu.

– Z pomocą Laury Benitez, Lisy Lee, Olivii Raimonde i Pauli Seligson