Przegląd amerykańskiego rynku wynajmu 2019: Czy najemcy zapłacili więcej?

Category: Jest Dla Ciebie
17 lutego 2021

Napędzane przez gospodarkę, która nie chce się osłabić, średnie ceny najmu z jedną sypialnią w USA wzrosły o 4,1%, podczas gdy ceny za dwie sypialnie wzrosły o 5,5%.

Rok 2019 był rokiem zdrowym ekonomicznie. Było oczywiście kilka spadków na giełdzie, ale jak piszemy, Dow jest powyżej 28 500 i jest w uderzającym zakresie magicznego 30 000.

Inflacja została sprawdzona na poziomie około 2,1 procent – to bardzo możliwy do opanowania wskaźnik. Wyższa inflacja może wskazywać na przegrzanie gospodarki, ale tak nie jest – przynajmniej na razie.

W przeciwieństwie do 2018 r., Kiedy Fed zaczął podnosić stopy procentowe, w 2019 r. Stopy procentowe się wyrównywały, a oprocentowanie kredytów hipotecznych również spadło z najwyższych poziomów. Tworzenie nowych miejsc pracy było znakomite – w listopadzie dodano ponad 266 000 miejsc pracy.

Niektóre siły, które wpłynęłyby na wzrost cen wynajmu mieszkań, to:

 • Silna gospodarka
 • Duży popyt na mieszkania z wyżu demograficznego i pokolenia millenialsówRosnąca inflacjaW 2019 r. Czynniki te zostały zrównoważone przez niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, które skłoniło niektórych najemców do zostania właścicielami domów, a także przez stale rosnącą podaż mieszkań, ponieważ deweloperzy wprowadzili do sieci ponad 330000 mieszkań.

  Starając się udostępniać najemcom (i potencjalnym najemcom) informacje rynkowe w czasie zbliżonym do rzeczywistego, ABODO publikuje miesięczne raporty dotyczące trendów wynajmu w ciągu całego roku. Nasz roczny raport o czynszach jest bardziej oddalonym spojrzeniem na rok wynajmu.

  • Jak zmieniały się ceny najmu w kraju? Na poziomie stanu?
  • Gdzie czynsz najbardziej wzrósł w ciągu 2019 roku, a gdzie spadł?Gdzie jest 10 najdroższych rynków wynajmu? Zacznijmy od spojrzenia na to, co wydarzyło się w całym kraju:

   Median Rent w całym kraju

   W skali całego kraju czynsze za jedną i dwie sypialnie w 2018 r. Stale rosły, wahały się w trzecim kwartale, a następnie wykazywały tendencję wzrostową. Krajowa mediana czynszu za jedną sypialnię wzrosła o 4,1 procent, kończąc rok na 1078 dolarów. Czynsze za dwupokojowe mieszkania wyniosły w grudniu 1343 USD, co oznacza wzrost o 5,5%.

   Sypialnia szybko zyskała ponad 5 procent do czerwca, a następnie straciła prawie połowę tego zysku do października, by odbić się pod koniec roku. Dwie sypialnie były zgodne z tym samym schematem, aczkolwiek z mniej wyraźnymi spadkami. W sierpniu odnotowano wzrosty dotyczące dwóch sypialni, przy wzroście o 6,83 procent od początku roku, który pod koniec roku zmniejszył się do 5,5 procent.

   Raport o czynszach według stanu

   Czynsz wzrósł w 39 stanach – w tym w Dystrykcie Kolumbii – i spadł tylko w 12.

   Największym przegranym była Montana z niewielką stratą 1,6 proc., A za nią Nevada, gdzie czynsze spadły o 1,44 proc.

   Najwyższe podwyżki czynszów odnotowano w Utah – 3,78 proc. Oraz w Wisconsin, gdzie stan Badger State odnotował znaczny wzrost o 3,02 proc.

   Tylko sześć stanów odnotowało wahania powyżej dwóch procent, a wszystkie z nich były zyskowne.

   Najwyższe czynsze odnotowano na wybrzeżach i na Hawajach, kiedy Waszyngton, DC był na szczycie kraju kosztownym jednopokojowym mieszkaniem o średniej wartości 2516 USD. Następnie Massachusetts wyniósł 2218 dolarów, a trzecie miejsce zajęły Hawaje ze średnim czynszem w wysokości 1880 dolarów.

   Jeśli chcesz żyć bardziej ekonomicznie, udaj się do Wirginii Zachodniej, gdzie możesz wynająć mieszkanie z jedną sypialnią za średnio 637 USD. Jeśli chcesz chłodniejszej pogody, udaj się do Dakoty Północnej za przeciętną jednostkę z jedną sypialnią za 672 USD w okazyjnej cenie. Jeśli żaden z nich Ci nie odpowiada, spróbuj Oklahomy, gdzie możesz kupić przytulną jedną sypialnię za średnio 680 USD miesięcznie.

   Raport o czynszach: największe zmiany miesięcznego czynszu

   Spojrzenie na dane dotyczące wynajmu w całym stanie i kraju daje nam dobre wyobrażenie o trendach, jakie obserwują najemcy w całym kraju. Ale jeśli przyjrzymy się bliżej poszczególnym miastom i typom mieszkań, wyłoni się bardziej zróżnicowany zestaw trendów.

   Jednak jedna tendencja pozostaje ta sama:czynsz rośnie szybciej niż spadki.

   Apartament Gainers z 1 sypialniąZwycięzca corocznej podwyżki na jedną sypialnię w 2019 roku? Co zaskakujące, stan Detroit w stanie MI wzrósł średnio o 7,48 procent do przystępnego poziomu 886 dolarów. Cleveland w stanie Ohio, ale ze znacznie mniejszym wzrostem o 3,85 procent do rozsądnej ceny 782 USD. Kolejne cztery miasta z naszej listy, Mesa w stanie Arizona, Oakland w Kalifornii, Fort Worth w Teksasie i Rochester w stanie Nowy Jork, były ściśle powiązane, ponieważ odnotowały odpowiednio wzrosty o 2,57, 2,47, 2,39 i 2,34 procent. Salt Lake City, UT, Eugene, OR i Little Rock, AR zamknęły pierwszą dziesiątkę przeciętnie zyskujących czynsz w 2019 r. Z niewielkimi wzrostami na poziomie 2,05 procent lub nieco poniżej.

   Oakland w Kalifornii to najdroższy pokój z jedną sypialnią na naszej liście – 2311 USD, a Rochester w stanie Nowy Jork był najtańszy za 601 USD.

   Losers Apartament z 1 sypialniąReprezentant Rustbelt, Dayton, OH, prowadził na liście przegranych, spadając o 4,11 procent do 758 dolarów. Las Vegas również spadł, ale tylko o 2,55 proc. Los Angeles w Kalifornii było jedynym innym miastem ze średnią stratą ponad 2 procent, spadając o 2,27. Syracuse w stanie Nowy Jork straciło 1,24%, a średni czynsz w 2019 r. Wyniósł 1004 USD. Scottsdale w stanie Arizona spadło o 1,12 procent do 1642 dolarów, a Houston w Teksasie było jedynym miastem ze stratą nieco ponad 1 procent.

   Ostatnie cztery miasta na naszej największej liście spadków o jedną sypialnię odnotowały nieznaczne straty, wahające się od 0,56 do 0,2%, a były to Wichita, KS, Louisville, KY, Cambridge w stanie Massachusetts oraz Nowy Orlean w Los Angeles.

   Apartament z 2 sypialniami GainersMesa, AZ była liderem średniej miesięcznej zmiany w 2019 r., Ze wzrostem o 3,23% do 1347 USD. Buffalo w stanie Nowy Jork był tuż za nim ze wzrostem o 3,18 procent, a za nim Cleveland w stanie Ohio, odnotowując wzrost nawet o 3 procent. Oakland w Kalifornii odnotował stosunkowo silny wzrost o 2,86 procent, do 2964 dolarów, a St Paul w MN, Fort Worth w Teksasie i Nowy Orlean w Los Angeles osiągnął wzrost o nieco ponad 2 procent.

   Gainesville w stanie Floryda, Rochester w stanie Nowy Jork i Winston-Salem w Karolinie Północnej uzupełniają listę największych wzrostów ze skromnymi wzrostami między 1,87 a 1,94 procent.

   Losers Apartament z 2 sypialniamiPrzeciętni roczni przegrani z dwóch sypialni w 2019 roku wykazywali szerszy zakres, ponieważ Little Rock, AR spadł o 4,64 procent do 1467 dolarów, a Scottsdale, AZ stracił 3,57 procent. Los Angeles w Kalifornii i Las Vegas w stanie NV były nieco powyżej lub nieco poniżej progu 3-procentowego spadku, podczas gdy Dayton OH odnotowało stratę w wysokości 2,4 procent. Kolejnych trzech z naszych dziesięciu największych przegranych z dwiema sypialniami w 2019 r. Odnotowało nieciekawe straty, na czele z Long Beach w Kalifornii, spadkiem o 1,85 procent do 2478 dolarów, w Louisville w KY o 1,19 procent do 1152 dolarów, a Atlancie w stanie Georgia o 1,12 procent. Wreszcie, Chicago, IL i Houston TX spadły nieco poniżej 1 procenta.

   Najwyższe i najniższe czynsze w kraju

   W całym kraju, od wybrzeża do wybrzeża, ceny czynszu nadal rosły. Niezależnie od tego, czy najemca płaci w San Francisco, Nowym Jorku czy Chicago, oczekują niezwykle wysokich cen. Oto, co wydarzyło się w 2019 roku pod względem miast o najwyższych i najniższych cenach najmu.

   Najwyższe czynszeNic dziwnego, że San Francisco w Kalifornii utrzymało się na pierwszym miejscu w rankingu z drogim średnim miesięcznym czynszem w 2019 r. Wynoszącym 3877 USD. Wynika z tego, że Nowy Jork w stanie Nowy Jork zajął drugie miejsce z wynikiem 3082 USD. Zgodnie z naszym raportem z 2018 roku, Cambridge w stanie Massachusetts zajął trzecie miejsce z wynikiem 2804 USD. Dwa miasta w Kalifornii – Berkeley i San Jose – zgłosiły stawki czynszu w wysokości 2715 USD i 2619 USD. Boston w stanie Massachusetts był drogi na szóstym miejscu i wynosił 2533 USD, a Waszyngton podał średni czynsz w 2019 r. W wysokości 2512 USD.

   Dwa inne miasta Kalifornii – Los Angeles z 2465 $ i Oakland z 2311 $ pojawiły się na naszej liście 10 najwyższych czynszów na ósmym i dziewiątym miejscu. Wreszcie Boulder w stanie Kolorado z 1823 $ zajął dziesiąte miejsce na naszej liście. Co ciekawe, Los Angeles w Kalifornii nadal zajmuje ósme miejsce na naszej liście, mimo że odnotowano spadek o 2,27 procent YTY.

   Najniższe czynszeJeśli drogie 3877 USD czynszu w San Francisco nie jest dla Ciebie opcją, udaj się do Toledo w stanie Ohio, aby uzyskać przystępną cenę, ponieważ możesz tam dostać mieszkanie z jedną sypialnią za nieco ponad 500 USD za 517 USD. Evansville, IN to również dobry wybór dla oszczędnych poszukiwaczy mieszkań za 562 USD. A gdzie na świecie możesz mieszkać w apartamencie z jedną sypialnią w dużym mieście sportowym za mniej niż 600 USD? Green Bay, WI oczywiście!

   Na czwartym miejscu po trzech najlepszych miastach z jedną sypialnią o najniższym czynszu znalazł się Rochester w stanie Nowy Jork z bardzo przyjaznym średnim miesięcznym czynszem w 2019 r. W wysokości 601 USD. Columbia, MO i Tucson, AZ są również notowane w dolnym przedziale 600 USD po 605 USD i 618 USD. Zgodnie z oczekiwaniami Fargo, ND to świetna wartość ze średnim czynszem 646 USD, a Springfield, MO – pomimo 2,15% rocznego wzrostu – jest nadal dostępne na poziomie 648 USD. Wreszcie Lubbock w Teksasie i Bakersfield w Kalifornii znalazły się w pierwszej dziesiątce najniższych czynszów, pozostając poniżej 700 USD przy odpowiednio 652 USD i 692 USD.

   Raport o czynszach za styczeń 2020 r .: to samo, inny rok?

   W styczniu najlepszy zwycięzca z jedną sypialnią odnotował dwucyfrowy wzrost, podczas gdy przegrani byli ciasno związani z przedziałem od 3 do 5,6 procent. Kiedy zyskują więcej niż przegrani tracą, uważamy, że jest to trend wskazujący na ruch w górę na rynku.

   Spójrzmy na szczegóły:

   Styczniowe zyski z 1 sypialniąCleveland w stanie Ohio odnotował znaczny 10-procentowy wzrost od stycznia przy medianie czynszu w wysokości 1074 USD. New Haven, CT, Jacksonville, FL i Charleston, SC, a następnie wzrost w zakresie od 9 do 9,5 procent. Detroit w stanie Michigan wzrósł zaskakująco o 8,2 procent do 1390 dolarów, a niedrogie Norfolk w stanie VA zyskało duże 7,1 procent, przekraczając granicę 900 dolarów do 908 dolarów.

   Ostatnie cztery miasta wymienione na naszej styczniowej liście wzrostów obejmowały Baltimore, MD, Tucson, AZ, Oakland, Kalifornia i Gainesville FL, wszystkie wykazujące wzrosty o 6 procent lub więcej.

   Przegrani stycznia z 1 sypialniąJak wspomnieliśmy wcześniej, dziesięciu przegranych z jedną sypialnią w pierwszej dziesiątce zgłosiło straty w wąskim przedziale. Mesa w stanie Az był numerem jeden ze skromnym spadkiem o 5,6, a Nashville w stanie TN spadł o 5,1 procent do mediany 1491 dolarów. Niedrogie Ateny w stanie Georgia odnotowały 4,3 procentowy spadek, a College Station w Teksasie nawet o 4 procent, do 968 dolarów.

   Następujące miasta spadły o 3 do 3,6 procent:

   • Tempe, AZ
   • Savannah, GAAnn Arbor, MIFort Worth w TeksasieBuffalo, NYSpośród nich tylko Buffalo zgłosił średni czynsz poniżej 1000 USD przy 915 USD.

    Styczeń Gainers z 2 sypialniamiCiepłe i słoneczne miasto Gainesville na Florydzie odnotowało w styczniu 2020 r. Średni czynsz w wysokości 1252 USD, co oznacza wzrost o 11,9 procent. Inne miasto na Florydzie – Jacksonville – wzrosło o 9,7 procent i zajęło drugie miejsce na naszej liście osób, które zyskują na dwóch sypialniach. Oakland w Kalifornii był jedyny na trzecim miejscu ze wzrostem o 8,9 procent do drogich 3583 dolarów, a Knoxville, TN odnotowało wzrost o 7,8.

    Również w 7-procentowej arenie był Columbus w stanie Georgia z medianą 752 dolarów. Tucson, AZ wzrosła o 6,6 procent do wciąż niedrogich 955 dolarów. Dom Rock n 'Roll Hall of Fame Cleveland w stanie Ohio zajął siódme miejsce ze wzrostem o 5,1 procent. Ateny w stanie Georgia, Santa Ana w Kalifornii i Nowy Orlean w Los Angeles zyskały od 4,4 do 4,6 procent. Spośród nich Santa Ana była najdroższa podając średni czynsz wynoszący nawet 2200 USD.

    Przegrani stycznia z 2 sypialniamiJak czasami widzimy na rosnącym rynku, straty spadły mniej niż zyski. Nashville, TN spadła o 8,4 procent, podczas gdy Mesa, AZ nawet o 8 procent. Wichita, KS straciła 5,9 procent, ustalając styczniową medianę czynszu na 755 USD. St. Petersburg, FL, średnie stawki czynszu za dwie sypialnie spadły o 4,2% – prawdopodobnie z powodu problemów z glonami i obaw o globalne ocieplenie.

    Tempe, AZ i Atlanta, GA straciły po 3 procent lub trochę mniej, a Las Vegas, NV, Honolulu, HI, Springfield, MO i Columbus, OH – wszystkie spadły odpowiednio z 2,7 do 2,3 procent.

    Zapytania prasowe prosimy kierować do Sama Radbil.

    Metodologia

    Każdego miesiąca, korzystając z ponad 1 miliona ofert ABODO w Stanach Zjednoczonych, obliczamy medianę cen najmu za 1 i 2 sypialnie według miasta, stanu i kraju oraz śledzimy procentową zmianę miesiąca do miesiąca. Na potrzeby tego raportu przeanalizowaliśmy te dane za cały rok 2019 i znaleźliśmy średnią miesięcznych procentowych zmian ceny katalogowej oddzielnie dla każdego stanu i miasta. Obliczyliśmy również średnią cenę katalogową z 2019 r. W każdym stanie, biorąc średnią wszystkich miesięcznych średnich cen katalogowych.

    Ze względu na małe rozmiary próby ograniczyliśmy naszą analizę na poziomie miasta do miast spełniających minimalne progi dotyczące liczby ludności i nieruchomości.