Porównaj oprocentowanie kredytów dla małych firm

Category: Swój Raport
17 lutego 2021

Dowiedz się, jak działają oprocentowanie kredytów dla firm i jak kwalifikować się do jednych z najniższych w okolicy.

Zaktualizowano 27 czerwca 2020 r. Co się zmieniło?

Pożyczka biznesowa finansująca SharpShooter

Pożycz do 300 000 USD

 • Pożycz od 1000 USD
 • Bezpłatna wycena pożyczki onlineSzybki proces aplikacji
 • Porównaj kredyty biznesowe
 • Najlepsze pożyczki biznesowe *Niezabezpieczone pożyczki gotówkowe dla firmPożyczki dla firmWyjaśnienie mikrokredytów biznesowychPożyczki na startPożyczki na kapitał obrotowyPożyczki komercyjneFinanse pojazdów biznesowychLinia kredytowaPożyczki biznesowe bez formalności
 • Pętla pożyczkowa
 • Na pokładzieStrzelec wyborowyOprocentowanie kredytów dla firm jest jednym z najważniejszych czynników przy porównywaniu kosztów kredytów dla małych firm. Ale trudno jest wiedzieć, czy otrzymujesz konkurencyjną stawkę, jeśli nie wiesz, czego się spodziewać. Oprócz poznania, jak kwalifikować się do niskich stóp procentowych, pomożemy Ci zrozumieć, jak działają oprocentowanie kredytów biznesowych i jakie inne koszty związane z kredytem możesz rozważyć poza kosztami odsetek.

  Typowa stopa oprocentowania pożyczki dla małych firm może wynosić od około 5% do 60% RRSO.

  Porównaj oprocentowanie kredytów biznesowychOprocentowanie pożyczki według pożyczkodawcyByć może wiesz, że Twoje przychody, ocena kredytowa i czas spędzony w biznesie są ważnymi czynnikami przy ustalaniu, jakich stóp procentowych kredytu biznesowego możesz spodziewać się zapłacić. Ale rodzaj pożyczki i pożyczkodawcy mogą również wpływać na wysokość stawki.

  Opierając się na samych stopach pożyczki terminowe są najbardziej konkurencyjnym rodzajem pożyczki – chociaż oprocentowanie kredytów biznesowych może być bardzo wysokie, jeśli pożyczasz od pożyczkodawcy internetowego. Opcje finansowania krótkoterminowego, które zazwyczaj nie są oprocentowane, takie jak pożyczki gotówkowe od handlowców i faktoring fakturowania, są zwykle droższe niż u konkurencji.

  Nie ma dużej różnicy między różnymi typami banków . Zagraniczne banki mogą zazwyczaj mieć niższe stawki początkowe, chociaż ich stopy mogą pod koniec nieco wzrosnąć. Jednak uzyskanie zgody na pożyczkę biznesową w lokalnym banku może być łatwiejsze niż w dużym banku krajowym lub międzynarodowym.

  Internetowi pożyczkodawcy zwykle oferują wyższe oprocentowanie niż banki. W rzeczywistości maksymalna stopa oprocentowania wszystkich 3 rodzajów pożyczek bankowych jest o kilka punktów procentowych niższa niż minimalna stawka dla pożyczkodawców internetowych.

  Jakie jest dobre oprocentowanie kredytu biznesowego?Nie ma jednej „dobrej stawki dla każdego. Dobre oprocentowanie kredytu biznesowego zależy od tego, jakiego rodzaju finansowania szukasz, a także od stawek, do których kwalifikujesz się Ty i Twoja firma. Im bardziej kredytodawcy ryzyka traktują cię, tym wyższy kurs, do którego się kwalifikujesz.

  Zazwyczaj pożyczki biznesowe zabezpieczone jakimś rodzajem zabezpieczenia lub osobistej gwarancji mają niższe oprocentowanie, ponieważ stanowią mniejsze ryzyko dla pożyczkodawcy – pożyczki CSBFP mają przyzwoite oprocentowanie, ponieważ są częściowo wspierane przez rząd.

  Czas potrzebny na spłatę pożyczki również zwykle wpływa na stopę procentową. Długoterminowe pożyczki i linie kredytowe mają zwykle bardziej konkurencyjne stawki niż krótkoterminowe pożyczki biznesowe, ponieważ jest więcej czasu na zsumowanie odsetek. Kredytodawcy, którzy oferują najniższe stopy procentowe, jak banki, zazwyczaj oferują tylko pożyczki długoterminowe.

  Kto kwalifikuje się do najniższych stawek?Ogólnie rzecz biorąc, aby uzyskać konkurencyjną stopę procentową kredytu biznesowego, musisz spełnić następujące wymagania:

  • Dobry lub doskonały kredyt osobisty
  • Dodatni przepływ środków pieniężnychDochody wystarczające, by wygodnie pozwolić sobie na spłatęW biznesie od co najmniej 2 lat

   Pożyczka biznesowa finansująca SharpShooter

  • Min. Kwota pożyczki: 1000 USD
  • Maks. Kwota pożyczki: 300 000 USD Oprocentowanie: Oparte na opłatach, prowizja od 9,00% Wymagania: roczne przychody firmy w wysokości 50 000 USD
  • Bezpłatna wycena pożyczki online
  • Pożycz do 300 000 USDSzybki proces aplikacjiPożyczka biznesowa finansująca SharpShooterSharpShooter Funding oferuje pożyczki do 300 000 USD dla właścicieli małych firm, którzy prowadzą działalność przez co najmniej 100 dni i mogą wykazać co najmniej 4166 USD miesięcznych depozytów (50 000 USD rocznie).

   • Min. Kwota pożyczki: 1000 USD
   • Maks. Kwota pożyczki: 300 000 USD Oprocentowanie: Oparte na opłatach, prowizja od 9,00% Wymagania: roczne przychody firmy w wysokości 50 000 USD5 wskazówek, jak uzyskać konkurencyjne oprocentowanie
   • Sprawdź swój kredyt.

    Chociaż istnieją wyniki kredytowe dla przedsiębiorstw, dostawcy kredytów dla przedsiębiorstw częściej polegają na osobistych punktach kredytowych. Sprawdź swój raport kredytowy pod kątem błędów i uzyskaj miękką kontrolę kredytową online, aby poznać przybliżoną zdolność kredytową.
   • Daj sobie czas.

    Często pożyczki o najniższym oprocentowaniu trwają dłużej niż pożyczki o wyższym oprocentowaniu – wystarczy spojrzeć na oprocentowanie pożyczek online, które czasami przetwarzane są tak szybko, jak 24 godziny, ale mogą wiązać się z wyższymi stopami procentowymi do 55% lub więcej. Wróć do swojego biznesplanu.

    Chociaż nie wszyscy pożyczkodawcy wymagają biznesplanu, może to być mocny argument dla Twojej firmy. Upewnij się, że wszystko jest aktualne i doprecyzuj tekst, aby był jak najbardziej zwięzły i efektowny. Zwróć swoją pożyczkę.

    Chociaż gwarancja osobista może stanowić duże ryzyko osobiste, zapewnienie zabezpieczenia lub zastawu na aktywach Twojej firmy może zapewnić pożyczkodawcę, że masz coś do stracenia. Dowiedz się, jak działają stawki.

    Niektóre pożyczki krótkoterminowe mają miesięczne oprocentowanie zaledwie 1%. Chociaż może się to wydawać kradzieżą w porównaniu z pożyczką z roczną stopą 7% , w rzeczywistości jest droższa. Upewnij się, że rozumiesz, co właściwie oznacza stopa procentowa dla każdej pożyczki, zanim ją zaciągniesz.Jak działają stawki pożyczek dla małych firm?To zależy od tego, co rozumiesz przez „stawki. Istnieje kilka różnych rodzajów oprocentowania kredytów dla małych firm, z którymi możesz się spotkać: stopy procentowe, RRSO i współczynniki. Kliknij „pokaż więcej, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich.

    OprocentowanieOprocentowanie procent salda pożyczki, które pożyczkodawca regularnie pobiera. Większość kredytów dla przedsiębiorstw ma roczną stopę procentową (AIR), co oznacza, że ​​procent ten dotyczy salda pożyczki w ciągu roku. Jednak niektóre pożyczki krótkoterminowe mają miesięczną stopę procentową, która ma zastosowanie do salda raz w miesiącu.

    Istnieją dwa główne rodzaje stóp procentowych: Stała zmienna. Istnieją również dwa główne sposoby, w jakie pożyczkodawcy stosują odsetki od pożyczki: poprzez odsetki proste lub odsetki składane.

    Oprocentowanie stałe a zmienneOprocentowanie stałe to stopa procentowa, która pozostaje taka sama podczas spłaty pożyczki. Jest mniej ryzykowny niż zmienna stopa procentowa i sprawia, że ​​spłaty są bardziej przewidywalne.

    Stawki zmienne mogą ulec zmianie, zwykle co miesiąc lub kwartał. Pożyczkodawcy obliczają zmienną stopę procentową, najpierw przyznając firmie stałą stopę procentową zwaną stopą marży . Następnie dodaje stopę marży do tak zwanej stopy referencyjnej , która jest ustalana przez stronę trzecią co miesiąc lub co trzy miesiące w celu odzwierciedlenia trendów na rynku pożyczek.

    Stopy referencyjne opierają się na najniższych stopach procentowych, którymi pożyczkodawcy obciążają pożyczkobiorców. Stawka LIBOR i podstawowa stopa procentowa Wall Street Journal to dwa najpopularniejsze typy stóp referencyjnych.

    Proste a odsetki składane Proste odsetki są prostsze niż odsetki składane. Kwota odsetek, które zostaną naliczone, jest obliczana na podstawie pożyczonej kwoty głównej. Możesz obliczyć, ile zapłacisz za prostą pożyczkę odsetkową za pomocą tego wzoru:

    Kapitał x stopa procentowa x okres pożyczki (w latach) = Proste odsetki

    Obliczenie odsetek złożonych wymaga nieco większej liczby obliczeń. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy naliczają odsetki od kwoty głównej, którą pożyczasz, plus wszelkie niezapłacone odsetki, które zostały dodane do pożyczki od ostatniej płatności. W miarę narastania odsetek od pożyczki rośnie ona, podobnie jak kwota odsetek naliczanych za każdym razem, gdy dokonujesz płatności.

    Niektórzy pożyczkodawcy składają odsetki w skali rocznej, miesięcznej, tygodniowej lub nawet dziennej. Im częściej Twoja pożyczka się kumuluje, tym większe są odsetki. Możesz skorzystać z tego wzoru, aby obliczyć, ile zapłacisz pożyczką z odsetkami składanymi:

    Stopa procentowa x zasada = odsetki od pierwszej spłaty

    Oprocentowanie x (podstawa + niespłacone odsetki) = odsetki za każdą następną spłatę

    Więc jeśli pożyczyłeś 10 000 $ z oprocentowaniem 3% miesięcznie, byłbyś winien 10 000 $ x 0,03 = 300 $ z tytułu odsetek na koniec miesiąca plus kwota główna pożyczki. W następnym miesiącu odsetki zostaną naliczone od całkowitej kwoty zadłużenia w wysokości 10300 USD, więc oprócz 10300 USD zostaniesz obciążony kwotą 10300 USD x 0,03 = 309 USD.

    Roczna stopa oprocentowania (APR)RRSO pożyczki jest wyrażeniem odsetek i opłat jako procentu, który ma zastosowanie do Twojej pożyczki w ciągu roku. Pożyczkodawcy często ogłaszają RRSO pożyczki zamiast samej stopy procentowej. Dzieje się tak, ponieważ jest to dokładniejszy obraz tego, ile będzie kosztować twoja pożyczka.

    Porównując RRSO, upewnij się, że porównujesz również pożyczki o podobnych warunkach i kwotach. Pożyczka ze 100% stopą RRSO i sześciomiesięcznym okresem może faktycznie kosztować mniej niż duża pożyczka z oprocentowaniem 5% i okresem 5 lat.

    Współczynnik stawkiJeśli patrzysz na pożyczki gotówkowe od handlowców i inne krótkoterminowe pożyczki, możesz otrzymać stawkę współczynnika zamiast stopy procentowej. Zamiast wartości procentowej, pożyczkodawcy zwykle podają stawki współczynników w postaci dziesiętnej, zwykle między 1,1 a 1,5. Niektórzy pożyczkodawcy podają również stawki faktorów jako „centy za dolara – zwykle od 10 do 50 centów za dolara.

    Oto jak działa współczynnik:

    Stawka faktorowa x kwota pożyczki = koszt pożyczki

    W przeciwieństwie do odsetek lub RRSO, stawki współczynników pokazują stały koszt, który nie zmienia się w czasie. Oznacza to, że nie możesz zaoszczędzić na pożyczce spłacając ją wcześniej. Zazwyczaj pożyczki oprocentowane mają wyższy koszt niż pożyczki oprocentowane.

    Co wpływa na moje oprocentowanie?Oprocentowanie zależy od ryzyka Twojej firmy dla pożyczkodawcy. Mniejsze firmy z kilkoma cennymi aktywami i niewielkim rocznym obrotem prawdopodobnie będą płacić wyższe odsetki niż firmy o bardziej ugruntowanej pozycji.

    Pożyczkodawcy określą oprocentowanie pożyczek biznesowych, oceniając każdą firmę indywidualnie na podstawie kilku typowych wskaźników.

    Oceny kredytowe osobiste i biznesoweJeśli Ty lub Twoja firma macie historię kredytową zaśmieconą opóźnieniami w płatnościach lub niespłacanymi kredytami, pożyczkodawcy będą oferować wyższe stawki, ponieważ stanowicie większe ryzyko. Jednak możesz być w stanie częściowo to zrównoważyć, przedstawiając solidny biznesplan i dołączając krótkie wyjaśnienie do negatywnych ocen na twojej zdolności kredytowej.

    Roczny obrótIlość pieniędzy, które Twoja firma zarabia każdego roku, wpłynie na Twoją zdolność do spłaty pożyczkodawcy. Jednak pożyczkodawcy również wezmą pod uwagę wszelkie twoje długi – im większa różnica między Twoimi dochodami a zyskami, tym mniej będziesz mógł sobie pozwolić na pożyczenie.

    Cenne aktywaPrawie każda firma ma aktywa. Może to być kosztowny sprzęt do dużych ilości zapasów. Jeśli szukasz kredytu biznesowego, ustanowienie zabezpieczenia, które pożyczkodawca może sprzedać w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań, może obniżyć Twoje oprocentowanie.

    Rodzaj pożyczkiKrótkoterminowe pożyczki biznesowe często mają wyższe stopy procentowe. Pożyczki takie jak pożyczki gotówkowe kupców mogą być korzystne dla małych firm, ale ponieważ nie mają zabezpieczenia i są aktywne tylko przez kilka miesięcy, oprocentowanie może być znacznie wyższe niż w przypadku kredytu terminowego na 5 lat.

    Zabezpieczenie kredytuTwoje ryzyko zmienia się, gdy włożysz zabezpieczenie w celu zabezpieczenia kredytu. Pożyczkodawcy mogą oferować zarówno bezpieczne, jak i niezabezpieczone pożyczki biznesowe, ale ogólnie rzecz biorąc, będzie różnica między kwotowaną stopą procentową w zależności od zdolności do zapewnienia zabezpieczenia. Niezabezpieczone pożyczki stanowią dla Ciebie mniejsze ryzyko, chyba że podpisałeś osobistą gwarancję, ale w dłuższej perspektywie mogą stać się znacznie bardziej kosztowne dla Twojej firmy.

    Obecne i przewidywane finanseStatus finansowy Twojej firmy zawsze będzie odgrywał rolę przy zatwierdzaniu pożyczki przez pożyczkodawcę. Firmy, które mają solidne modele sprzedaży i osiągają spory zysk, będą lepszymi kandydatami do pożyczki. Firmy, które są nowsze lub nie przynoszą dużych zysków, mogą mieć wyższe stopy procentowe.

    Czas w biznesieKiedy prowadzisz startup lub małą firmę, możesz mieć problemy z uzyskaniem pożyczki. Jeśli znajdziesz odpowiedniego pożyczkodawcę, Twoja firma może mieć znacznie wyższe stopy procentowe niż firmy, które istnieją od kilku lat. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy zawsze obawiają się kosztów operacyjnych. Firmom, które są otwarte przez rok lub bardziej ogólnie, łatwiej jest znaleźć niższe oprocentowanie kredytów dla małych firm.

    Opłaty za pożyczki biznesoweChociaż stawki są łatwym sposobem porównania, mogą wprowadzać w błąd. Nawet jeśli porównujesz APR pożyczki. Dzieje się tak, ponieważ nie informuje Cię, kiedy będziesz musiał zapłacić tę opłatę. Oto kilka typowych opłat, które możesz napotkać, zaciągając pożyczkę biznesową.

    Opłata
    Typowy zakres
    Kiedy ma to zastosowanie
    Opłata początkowa 2% do 7% kwoty kredytu Gdy pożyczkodawca wypłaca środki, dodawane do kwoty pożyczki lub odejmowane od środków przed ich otrzymaniem.
    Opłata za polecenie Różnie Jeśli zaciągasz pożyczkę, korzystając z usługi połączeń lub organizacji zewnętrznej.
    Opłata rejestracyjna CSBFP 2% całkowitej kwoty kredytu Gdy pożyczkodawca wypłaca środki, dodawane do kwoty pożyczki lub odejmowane od środków przed ich otrzymaniem.
    Opłata za opóźnienie Od 5 do 25 USD lub od 3% do 5% kwoty pożyczki Po przegapieniu płatności. Wielu pożyczkodawców ma okres karencji, zanim zostanie naliczona opłata za opóźnienie.
    Opłata za niewystarczające środki Około 50 USD Zawsze, gdy na koncie bankowym Twojej firmy nie ma wystarczających środków na pokrycie płatności.

    Oprócz stopy procentowej do porównania 3 czynniki

    Oprócz opłat istnieją inne czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy rozważaniu pożyczki:

    • Zaliczek.

     Niektóre kredyty biznesowe wymagają wpłacenia zaliczki na przedmiot lub projekt, który chcesz sfinansować – w szczególności na sprzęt, pożyczki na pojazdy i kredyty hipoteczne. Poszukaj „wskaźnika wartości kredytu do wartości w przypadku tego rodzaju pożyczek, aby dowiedzieć się, jaki procent pożyczkodawca pokryje i co Twoja firma musi zapłacić z góry.
    • Gwarancja osobista.

     Wiele niezabezpieczonych pożyczek biznesowych nadal wymaga osobistej gwarancji od jednego lub kilku właścicieli firm. Gwarancja osobista oznacza, że ​​jesteś odpowiedzialny za spłatę pożyczki, jeśli Twoja firma nie może i może wymagać zastawu na swoich majątkach osobistych. Może to pomóc w uzyskaniu zgody, ale także zwiększa ryzyko pożyczki. Termin pożyczki.

     Jeśli otrzymujesz pożyczkę z oprocentowaniem, to jak długo musisz spłacać pożyczkę, wpływa na całkowity koszt pożyczki w takim samym stopniu, jak RRSO. Dłuższe warunki mogą podnieść cenę pożyczki, ale obniżyć miesięczne spłaty. Aby obniżyć całkowity koszt, staraj się unikać niepotrzebnie długich okresów pożyczki.KonkluzjaNie ma jednej stawki dla pożyczki biznesowej. Jednak znajomość ogólnego zakresu stawek, jakich można się spodziewać od rodzaju pożyczki lub od konkretnego pożyczkodawcy, może pomóc w zawężeniu liczby pożyczkodawców. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają pożyczki biznesowe, zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

     Często Zadawane PytaniaGdzie mogę otrzymać pożyczkę biznesową, jeśli trudno jest mi uzyskać zgodę?Czasami łatwiej jest pracować ze społecznością niż z dużymi bankami i innymi tradycyjnymi instytucjami pożyczkowymi. Na przykład właściciele małych firm w Ontario mogą potencjalnie otrzymać mikropożyczki w wysokości do 5000 USD na ogólne cele biznesowe i szkoleniowe.

     Możesz również zapoznać się z finansowaniem przewidzianym dla określonych grup osób. Aboriginal Business and Entrepreneurial Development zapewnia takie finansowanie, jak Startup Canada – Women Entrepreneurship Fund i Futurrepreneur Canada, z których ta ostatnia zapewnia pożyczki do 60 000 USD dla młodych przedsiębiorców.

     Możesz również kwalifikować się do inwestycji od anioła lub osoby prywatnej, która zgodzi się sfinansować Twoją firmę, mając nadzieję na zarobek więcej niż poprzez tradycyjne inwestycje biznesowe lub giełdę. Angel Investment Network to organizacja, która łączy Kanadyjczyków z aniołami biznesu z całego świata. Możesz także poszukać podobnych sieci, które współpracują z właścicielami firm w Twojej prowincji.

     Czy oprocentowanie kredytów osobistych jest niższe niż oprocentowanie kredytów biznesowych?Mogą, chociaż zależy to od Twojej osobistej sytuacji finansowej. Jeśli masz słaby kredyt, pożyczka osobista może mieć wyższą stopę procentową niż pożyczka biznesowa – zwłaszcza jeśli masz innych partnerów biznesowych, którzy mogą kwalifikować się do otrzymania pożyczki.

     Jaki jest średni okres spłaty pożyczki dla małych firm?To zależy od rodzaju pożyczki, o którą się ubiegasz. Pożyczki terminowe są zwykle udzielane na okres od 1 do 5 lat, ale czasami mogą zostać przedłużone do 7 lub 10 lat. Pożyczki krótkoterminowe mogą być udzielane na okres od 3 do 24 miesięcy.

     Dlaczego RRSO jest tak ważne?Roczna stopa oprocentowania (APR) kredytu biznesowego pozwala sprawdzić rzeczywisty koszt kredytu. Odzwierciedla roczny koszt posiadania pożyczki i uwzględnia kwotę główną pożyczki oraz narosłe odsetki i opłaty. Z tego powodu RRSO umożliwia analizę wielu kredytów i znalezienie takiej, która zrównoważy koszty i przydatność dla Twojej firmy.

     Jaka jest stopa procentowa i jak pożyczkodawcy z niej korzystają?Podstawowa stopa oprocentowania jest oparta na stopie procentowej pożyczek jednodniowych ustalonej przez Bank of Canada, czyli stopie procentowej stosowanej przez banki do udzielania pożyczek innym bankom w okresie 24 godzin. Kredytodawcy wykorzystują to do określenia stopy procentowej związanej z pożyczką. Im lepszy kredyt i większa firma, tym większe prawdopodobieństwo, że zaoferowane zostaną odsetki bliższe podstawowej stopie procentowej.

     Niektóre pożyczki ze zmienną stopą procentową będą obliczać zmiany na podstawie podstawowej stopy procentowej. Może to odbywać się co miesiąc, kwartał lub rok, w zależności od pożyczkodawcy i warunków pożyczki.

     Jak pożyczkodawcy ustalają oprocentowanie?Pożyczkodawcy ustalają swoje stopy bazowe według stawki rynkowej, która może być oferowana z niewielką marżą przedsiębiorstwom o ugruntowanej pozycji i niskim ryzyku niewypłacalności. Jeśli Twoja firma nadal się rozwija, być może będziesz musiał podpisać osobistą gwarancję lub zapewnić zabezpieczenie kredytu. Zmniejszy to Twoje ryzyko, a następnie obniży Twoje oprocentowanie.