OszczędnościFunda

Category: Drugiej Strony
17 lutego 2021

Moje osobiste notatki na temat bankowości, oszczędności podatkowych, finansów osobistych, planowania podatku dochodowego, pożyczek NRI, ubezpieczenia, depozytów stałych, funduszu powierniczego i praktyki oszczędzania, porady itp.

Strony

 • Dom
 • PPF
 • Opodatkowanie NRI
 • PIB Banking
 • SSY
 • NRE FD
 • Przekaz
 • Oszczędność podatku
 • Karta Aadhaar
 • Zapytania NRI

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r

Najlepszy bank do otwarcia konta oszczędnościowego NRI Indie – HDFC vs Kotak vs YES Bank

Niedawno prowadziłem badania, aby otworzyćkonto oszczędnościowe NRI w Indiach, a biorąc pod uwagę, że jest ich tak wiele banków, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego świadczą usługi NRI, pomyślałem, że mogę szybko sprawdzić najlepsze konto oszczędnościowe NRI, jakie mogę uzyskać za chwilę. Jeden z moich znajomych zasugerował mi, żebym otworzył Twojekonto NRI Savings w banku HDFC, inny zasugerował, że ma konto w Kotak Mahindra i jest bardzo zadowolony z ich usług, szczególnie oferowanych w ramach usługi przekazów pieniężnych click2Remit.

Trzeci znajomy zasugerował mi wybór banku YES, stosunkowo nowego banku, ale z lepszymi usługami i, co ważniejsze, z lepszym oprocentowaniem. Wydaje się, że TAK, bank oferuje najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym NRI, oferuje stawkę @ 7% rocznie * za saldo większe niż Rs. 1 lakh i 6% rocznie dla salda do Rs. 1 lakh, w porównaniu do 4% rocznie zarówno w przypadku Kotak, jak i HDFC. Dobrze, że odsetki od wszystkich rachunków oszczędnościowych w rupiach będą naliczane od dziennych sald zamknięcia utrzymywanych na koncie i dotyczy to wszystkich trzech banków.

Więc przez przypadek, jeśli na swoim koncie oszczędnościowym NRI trzymasz więcej niż 1 lakh, bank YES jest dla Ciebie najlepszy. Możesz uzyskać znacznie wyższe oprocentowanie w porównaniu do Kotak Mahindra czy HDFC. Oprócz tego decydującego czynnika, przyjrzyjmy się kilku innym unikalnym cechom, jakie zapewnia rachunek oszczędnościowy NRI tych trzech głównych banków.

Co to jest Konto Oszczędnościowe NRI

Istnieją dwa rodzaje rachunków oszczędnościowych NRI: NRE (nierezydent zewnętrzny) i NRO (zwykły niebędący rezydentem). Istnieje duża różnica między kontami NRE i NRO i musisz zdecydować, które konto chcesz otworzyć, w zależności od pieniędzy, które zamierzasz wpłacić. Na przykład konto oszczędnościowe NRE umożliwia wygodne przesyłanie zarobków do Indii za pomocą pełne bezpieczeństwo.

W dowolnym momencie możesz odesłać do kraju środki zgromadzone na koncie wraz z uzyskanymi odsetkami i nie musisz nawet płacić podatku od kwoty odsetek. Z drugiej strony, konto oszczędnościowe NRO pozwoli Ci zachować indyjskie zarobki z czynszu, stałych odsetek od depozytów, dywidend i innych źródeł. Pieniądze przechowywane na rachunkach NRO nie są zwolnione z podatku, zobacz tutaj, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z kont NRO tutaj.


Ale oba te rozwiązania pozwalają zachować pełną kontrolę nad ciężko zarobionymi dochodami za granicą. W tym artykule porównamy konto NRE Savings z Kotak Mahindra, HDFC i YES Bank w Indiach. Tylko dla informacji, wszystkie są bankami prywatnymi i lubię je ze względu na ich usługi i wsparcie. Pamiętaj, że wszystkie konta bankowe NRE mają następujące funkcje


Pieniądze trzymane są w rupiach, więc kiedy przelewasz pieniądze z zagranicy, są one przeliczane na rupie po obowiązującym kursie, dlatego lepiej jest przesyłać pieniądze, gdy dostajesz wyższe stawki, niż regularnie przesyłać małe kwoty.

 1. Możesz zasilić swoje konto oszczędnościowe NRE tylko z waluty obcej, co oznacza, że ​​nie możesz wpłacić rupii bezpośrednio na konto oszczędnościowe NRE.
 2. Środki zgromadzone na tym koncie i odsetki od niego są w pełni podlegające zwrotowi, co oznacza, że ​​możesz bezproblemowo przesyłać je do banku za granicę.
 3. Konta oszczędnościowe NRE są zwolnione z podatku w Indiach, więc zarówno pieniądze na koncie, jak i zarobione odsetki są wolne od podatku.
 4. Większość banków udostępnia międzynarodową kartę debetową i bankowość internetową dla konta oszczędnościowego NRE.
 5. Większość banków udostępnia nasze narzędzie do opłacania rachunków online, aby opłacać rachunki online w dowolnym czasie i czasie. Jest to bardzo przydatne, jeśli płacisz rachunki za telefon i prąd swoich rodziców przebywających w Indiach. Wygoda online to duży plus.
 6. Odsetki na koncie oszczędnościowym NRE są również zwolnione z podatku majątkowego.
 7. Możesz przelać środki ze swojego konta NRE na inne konto oszczędnościowe rezydenta lub rachunki NRO.
 8. Większość banków umożliwia otwieranie depozytów stałych NRE, NRO i depozytów stałych FCNR ze środków przechowywanych na koncie oszczędnościowym NRE. Jeśli masz dostęp do bankowości internetowej i konta online, ten proces jest w pełni dostępny. Otwarcie stałego depozytu NRE zajmuje zwykle dwa do trzech dni.

TAK Konto oszczędnościowe banku NRE

Tak, Bank jest stosunkowo nowym bankiem w Indiach, ale ma silną pozycję wśród PIB. Mam kilku znajomych, którzy mają rachunki oszczędnościowe NRE i NRO w banku Yes i są bardzo zadowoleni z usług i wsparcia. Oto główne cechy konta oszczędnościowego NRE w banku Yes

 • Spersonalizowane książeczki czekowe
 • Upoważnij swoich bliskich w Indiach za pomocą krajowej karty debetowej, aby uzyskać dostęp do swojego konta podczas Twojej nieobecności.
 • Łatwe finansowanie kont dzięki naszym sojuszom z bankami korespondentami na całym świecie
 • Salda rachunków oszczędnościowych NRO i NRE są pogrupowane, co pozwala na elastyczność w utrzymaniu sald na dowolnym z rachunków, ale funkcja grupowania służy wyłącznie do obliczania średniego salda kwartalnego; wszystkie inne cechy produktu pozostają takie same, jak w przypadku każdego wariantu produktu. Co oznacza, że ​​jeśli masz zarówno konto oszczędnościowe NRE, jak i NRO w banku YES, nie musisz martwić się o średnie kwartalne saldo na każdym rachunku. Łączną sumę obu rachunków można wykorzystać do utrzymania średniego salda kwartalnego.
 • Tak, bank umożliwia zwiększenie limitu wydatków i limitu wypłat gotówki w zależności od używanego wariantu konta.
 • Dzięki międzymiastowej placówce bankowej Yes możesz dokonywać płatności w dowolnym z naszych oddziałów podczas wizyty w Indiach. Jest to bardzo wygodne, ponieważ jeśli w Twoim rodzinnym mieście nie ma oddziału banku TAK, możesz je odwiedzić podczas pobytu tranzytowego w dowolnym metrze, np. W Bombaju lub Chennai.

Konto oszczędnościowe HDFC banku NRE

HDFC jest jednym z renomowanych banków indyjskich, zaraz po ICICI i SBI, a ich usługi i wsparcie są dobrej jakości. Niestety, bank HDFC nie oferuje oprocentowania w porównaniu z bankiem YES, ale oferuje kilka dobrych funkcji i biorąc pod uwagę jego dostępność, możesz również rozważyć otwarcie rachunku NRE w tym banku. HDFC ma bardzo dobrą stronę bankowości internetowej, a ich obsługa klienta jest również świetna. Co ważniejsze, banki HDFC mają więcej oddziałów w porównaniu do Kotak i Yes Bank, a bardziej prawdopodobne jest, że masz oddział banku HDFC w swoim mieście niż bank Yes lub bank Kotak Mahindra. Ponieważ w dzisiejszych czasach każdy oddział tego samego banku jest połączony przez sieć wewnątrzbankową, możesz iść do dowolnego oddziału i najczęściej możesz dokonywać transakcji, sprawdzać saldo, aktualizować adres, numer telefonu lub komórkowego, dodawać nominację i robić kilka innych zadania. Oczywiście,większość z nich możesz wykonać online, a część offline, pobierając formularz i przesyłkę kurierską do odpowiedniego oddziału, czasami szybko można odwiedzić oddział. Ta dostępność jest właściwie głównym powodem, dla którego ktoś chce otworzyć swoje konto NRE w bankach takich jak HDFC, ICICI i SBI bank.

 • Banki HDFC umożliwiają inwestowanie w fundusze powiernicze, łącząc konto oszczędnościowe NRE z inwestycyjnym kontem oszczędnościowym.
 • Bank HDFC przydziela osobistych menedżerów ds. Relacji, Kotak też robi to samo. Czas i czas ich opiekunów kontaktowych poda Ci telefon i wyjaśni nowe funkcje i produkty. Będą również sugerować inwestowanie w akcje, biorąc pod uwagę obecną falę Modi i ogromne zainteresowanie FII w Indiach. Możesz omówić z nimi swoje plany inwestycyjne, a oni również mogą Ci w tym pomóc.
 • Bank HDFC umożliwia swobodny transfer środków w dowolne miejsce poza Indiami (inne banki też to robią).
 • Bank HDFC zapewnia międzynarodową kartę debetową wraz z kontem oszczędnościowym NRE, którego możesz używać do robienia zakupów na całym świecie.
 • Kolejną dobrą cechą konta bankowego HDFC jest to, że pozwala on na wyznaczenie upoważnienia do prowadzenia konta w Twoim imieniu. Upoważnienie to upoważnienie udzielone osobie do obsługi Twojego konta. Możesz udzielić mandatu swojemu ojcu, matce, bratu, siostrze lub komukolwiek, komu możesz zaufać w sprawach finansowych.
 • Możesz bezpośrednio przelać kwotę do banku HDFC ze swojego zagranicznego konta bankowego lub możesz skorzystać z usług przekazów pieniężnych, takich jak money2India, aby przelać środki na swoje konto oszczędnościowe NRE.
 • Bank HDFC udostępnia narzędzie typu sweep-in, które umożliwia powiązanie stałej lokaty NRE z kontem oszczędnościowym NRE w celu załatwienia ewentualnych deficytów bez utraty odsetek.
 • Średnie saldo kwartalne w banku HDFC wynosi 10 000 dla banków miejskich i 5 000 dla pozamiejskich.

Konto oszczędnościowe Kotak Mahindra NRE

Kotak to kolejny prywatny bank, który szybko rozwija się w Indiach i koncentruje się na lukratywnym rynku. Mają prosty proces otwierania konta oszczędnościowego NRE i wyznaczają osobistego menedżera ds. Relacji, który pomoże Ci w przekazach pieniężnych i inwestycjach. Mają również własną usługę przelewów o nazwie click2Remit, która zapewnia bardzo dobre stawki, jeśli poinformujesz ich, że przesyłasz pieniądze o wartości przekraczającej 10000 USD. Oto niektóre z bardziej przydatnych funkcji konta oszczędnościowego Kotak NRE:

 • 2 Way Sweep zapewnia podwójną możliwość zarabiania wyższych odsetek i jednoczesnego zarządzania przepływami pieniężnymi.
 • Bank Kotak zapewnia łatwe i ekonomiczne przekazy pieniężne do Indii czekiem, przelewem lub Click2Remit.
 • Preferencyjny kurs wymiany dla transakcji powyżej 10 000 USD / – lub równowartość.
 • Bank Kotak wydaje Ci również Globalną Kartę Debetową, gdy otwierasz u nich konto NRE. Umożliwia to dostęp do konta bankowego w dowolnym czasie i miejscu we wszystkich bankomatach VISA oraz w punktach handlowych zarówno w Indiach, jak i za granicą. Możesz wypłacić dolary z tego konta w dowolnym bankomacie obsługującym VISA na świecie, np. W USA, Wielkiej Brytanii lub gdziekolwiek indziej.
 • Doradca ds. Relacji banku Kotak zapewnia spersonalizowane doradztwo inwestycyjne dostosowane do zwrotu ryzyka.
 • Niskie średnie kwartalne saldo Rs. 10 000 / – tylko.
 • Możesz również przelać pieniądze ze swojego konta Kotak NRE na dowolne inne rachunki NRO lub inne konto oszczędnościowe rezydenta banku.

Więc poza kilkomafunkcjami więcej lub rachunkiem oszczędnościowym NRE od HDFC, Yes Bank i Kotakjest to samo. Dla mnie oprocentowanie i obsługa klienta są najważniejsze i bank YES dobrze na nich radzi. HDFC też nie jest złe ze względu na ich szeroki zasięg. Możesz otworzyć stałą lokatę NRE, możesz inwestować w fundusze inwestycyjne za pomocą swojego konta oszczędnościowego NRE, co jest świetne. Kotak ma doskonałe usługi przekazów pieniężnych i zapewnia preferencyjny kurs Forex dla transakcji powyżej 10000 USD / – lub równowartość, co może być kluczowe i równe odsetkom zarobionym w kwartale. Krótko mówiąc, rachunek bankowy YES NRE jest najlepszy z punktu widzenia stopy procentowej, rachunek Kotak NRE jest oparty na kursie walutowym, a rachunek bankowy HDFC NRE jest najlepszy z punktu widzenia inwestycji.