Najlepsze aplikacje do oceny zdolności kredytowej na iPhone’a i iPada w 2020 roku

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Heads-up! Dzielimy się sprytnymi wskazówkami dotyczącymi zakupów i finansów osobistych, aby umieścić dodatkową gotówkę w portfelu. iMore może otrzymać prowizję od The Points Guy Affiliate Network. Należy pamiętać, że wymienione poniżej oferty mogą ulec zmianie w dowolnym momencie, a niektóre mogą już nie być dostępne.

Według niedawnego badania 410 Amerykanów około 30% respondentów przyznało, że nie zna ich zdolności kredytowej. Ponieważ ocena kredytowa jest wyznacznikiem kwalifikowalności do wielu produktów finansowych, od kredytów samochodowych po kredyty hipoteczne i karty kredytowe, niepokojące jest to, że prawie jedna trzecia osób nie monitoruje aktywnie swojej oceny kredytowej. Aby pomóc Ci być na bieżąco z wynikiem kredytowym, znaleźliśmy najlepsze aplikacje, które pomogą Ci to śledzić. Najlepsze jest to, że używanie tych metod do sprawdzania zdolności kredytowej nie wpływa negatywnie na Twój kredyt.

Nie jesteś zadowolony ze swojego wyniku? Istnieje wiele stosunkowo prostych zmian, które możesz zastosować do swoich nawyków związanych z wydatkami, aby je poprawić.

Credit Karma: ulubiony produkt konsumentów

Wykorzystanie Credit Karma (CK) naprawdę eksplodowało po wejściu na rynek wiele lat temu. Użytkownicy otrzymają raporty kredytowe od TransUnion i Equifax (2 z głównych biur kredytowych) całkowicie za darmo. CK będzie następnie wykorzystywać swoje dane do przedstawiania użytkownikom ofert produktów finansowych, takich jak karty kredytowe lub pożyczki osobiste. Instytucje finansowe sprzedające te produkty finansowe to podmioty płacące CK. Ich aplikacja zapewnia powiadomienia o wszelkich nagłych zmianach w Twojej zdolności kredytowej, a nawet możesz wysłać spór do biura informacji kredytowej bezpośrednio z aplikacji.

CreditWise: Dla każdego

Capital One opracował tę aplikację dla wszystkich, nie tylko dla swoich klientów. Aplikacja zapewni Ci cotygodniowy raport z Twojego VantageScore 3.0 z TransUnion. VantageScore różni się od bardziej znanego wyniku FICO, ale wymaga bardzo podobnych danych wejściowych, więc Twój VantageScore powinien poruszać się według tych samych wzorców, co Twój wynik FICO. CreditWise zapewnia również symulator, który pokazuje, jak pewne działania, takie jak spłata zadłużenia, mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

myFICO: Standard

Wynik FICO jest powszechnie znany jako standard raportów kredytów konsumenckich. Jednak chociaż aplikacja jest bezpłatna, potrzebujesz subskrypcji FICO, która zaczyna się od 29,95 USD miesięcznie. Po wykupieniu subskrypcji zobaczysz swój wynik FICO ze wszystkich trzech biur kredytowych oraz jego zmiany na przestrzeni czasu. Powiadomienia push poinformują Cię, jeśli coś się zmieni. Chociaż cena jest wysoka, subskrypcja i aplikacja zapewniają wszystko, co musisz wiedzieć o swoim zdjęciu kredytowym.

Experian: prosto z biura

Experian jest jednym z największych międzynarodowych biur informacji kredytowej i co miesiąc będzie przedstawiać pełny obraz Twojej zdolności kredytowej, jeśli wykupisz abonament na jego usługę. Experian pomoże Ci również zbadać, co może niekorzystnie wpływać na Twoją zdolność kredytową i jak podjąć działania w celu odzyskania. Wadą jest to, że otrzymujesz raport tylko z Experian, tylko jednego z trzech głównych biur.

Credit Sesame: Łatwość użycia

Credit Sesame zapewnia bezpłatnie świetny układ graficzny z łatwymi do odczytania wykresami, które pozwalają zrozumieć obraz kredytowy i jak go poprawić. Co miesiąc będziesz otrzymywać zaktualizowany VantageScore od TransUnion oraz wskazówki, jak lepiej zarządzać swoim kredytem.

Mint: wszystko w jednym

Chociaż było to głównie znane jako narzędzie do finansów osobistych i budżetowania, kilka lat temu Mint dodał również funkcję, która pozwala uzyskać podsumowanie zdolności kredytowej od Equifax. Aplikacja pomaga zrozumieć użycie karty kredytowej, historię płatności, zapytania i nie tylko, dzięki czemu masz pełny obraz swoich finansów kredytowych.

Credit.com: Uzyskaj ocenę

Credit.com zapewnia bezpłatnie wynik Experian i Vantagescore 3.0. Żadne z nich nie są oficjalnymi wynikami FICO, ale znowu są blisko i zmierzają w tym samym kierunku. Dodatkowo otrzymasz ocenę (AF) z kilku różnych aspektów zarządzania kredytem: historii płatności, wykorzystania długu, zapytań i innych.

TransUnion: Kolejne biuro

TransUnion, jedno z trzech głównych biur, udostępnia aplikację, która zapewnia użytkownikom zastrzeżoną ocenę. Podobnie jak w przypadku innych biur, ten wynik nie jest tym samym, co wynik FICO, ale jest dobrym proxy.

Discover Credit Scorecard: Uzyskaj swój wynik

Discover posiadacze kart mogą zalogować się za pośrednictwem aplikacji, aby zobaczyć bezpłatny miesięczny wynik FICO. Istnieją również narzędzia edukacyjne, które pokazują, jak różne czynniki wpływają na Twój wynik.

Chase Mobile®: Twoja podróż kredytowa

Klienci Chase będą mogli uzyskać dostęp do swoich informacji o podróży kredytowej Chase za pośrednictwem aplikacji bankowości mobilnej. Chase Credit Journey zapewni darmowy VantageScore, alerty, cotygodniowe aktualizacje i symulator, który pomoże Ci zarządzać kredytem.

Wells Fargo Mobile: bankowość w ruchu

Podobnie jak w przypadku Chase powyżej, Wells Fargo zapewni klientom bezpłatny dostęp do wyniku FICO. Klienci mogą zobaczyć ten wynik wraz ze wszystkimi innymi transakcjami bankowymi w aplikacji Wells Fargo Mobile.

Nasza ulubiona kartaChase Sapphire Preferred® CardDzięki bonusowi za rejestrację, który właśnie podskoczył do 60000 punktów gdy wydasz 4000 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy, teraz jest czas, aby dodać kartę Chase Sapphire Preferred® do swojego portfela. Co więcej, przyszłe podróże i zakupy w restauracji dają 2x punkty za każdego wydanego dolara i obejmują cenne korzyści podróżne takie jak podstawowe ubezpieczenie wynajmu samochodu. Wszystkie te dodatki sprawiają, że roczna opłata w wysokości 95 USD jest łatwa do uzasadnienia.

  • Zobacz w The Points GuyMożemy otrzymać prowizję za zakupy za pomocą naszych linków. Ucz się więcej.

    Apple przestaje sprzedawać dźwięk innych firm, gdy zbliża się premiera AirPods StudioFirma pobrała ze swojej witryny wszystkie produkty audio innych firm, a pracownicy Apple Store zostali poinstruowani, aby również wyciągać produkty z półek.

    Nie oczekuj, że Apple w najbliższym czasie dostosuje Face ID do pracy z maskamiFace ID + maski = frustracja, a Apple nie wygląda na to, że zmniejszy bezpieczeństwo, aby zwiększyć użyteczność.

    Bandbreite to aplikacja, której potrzebujesz, aby śledzić problem z paskiem Apple WatchJeśli masz obsesję na punkcie zbierania pasków Apple Watch, prawdopodobnie potrzebujesz tej aplikacji, aby śledzić je wszystkie.

    Nie lubisz Magic Keyboard firmy Apple? Wypróbuj te alternatywy.Podoba Ci się wygląd Magic Keyboard firmy Apple, ale chcesz czegoś nieco innego? Oto najlepsze alternatywy dla Magic Keyboard.