Google, Microsoft, Yahoo blokują promocji firm rozpoznających płeć

Google, Microsoft i Yahoo ugięły się pod decyzją sądu. Tychże usług nie będą biadać w Indiach

Z indyjskich stron internetowych należących do Google, Microsoftu i Yahoo znikną reklamy produktów i usług, które pozwalają rodzicom poznać płeć nienarodzonego pociechy. To skutek decyzji tamtejszego Sądu Najwyższego.

Indie to kraj, gdzie zachodzi jedna z największych różnic w liczbie kobiet jak i również mężczyzn. W 2011 roku na 1000 panów przypadało jedynie 914 pań. Wiele matek woli rodzić synów niż córki. Bo to mężczyźni mają silniejszą pozycję w społeczeństwie i potrafią utrzymać całą rodzinę. Toteż kobiety dokonują aborcji, o ile dowiedzą się, że potrafią urodzić dziewczynkę.

Aby temu zapobiec, już w 1994 roku zakazano przy prawie określania płci pociechy przed urodzeniem. Usługi pozwalające matce dowiedzieć się płci dziecka zeszły do odwiedzenia podziemia. Teraz ich autopromocji znikną z popularnych stron internetowych.

Stało się tak, mimo że Google, Yahoo i Microsoft tłumaczyły, iż nie mają technicznej możliwości wprowadzenia blokady samych reklam na podstawie poszczególnych słów kluczowych. Bo jednocześnie zablokują też użytkownikom dojście do artykułów na ów temat.

Sąd aczkolwiek pozostał niewzruszony, sugerując po takim razie przedstawicielom ludzi firm opuszczenie indyjskiego sektorze. Technologicznym gigantom nie zostało nic innego jak uporządkować się do decyzji sądu.

Przedstawiciele Google poinformowali w rozmowie z Bloombergiem, że usuną m. in. auto uzupełnienie w wyszukiwaniach związanych z określaniem fizjonomij dziecka. Dodatkowo w wyszukiwarce pojawią się ostrzeżenia, że takie usługi istnieją nielegalne w Indiach. Dzięki razie brak komentarza wraz z strony Yahoo i Microsoftu jak wyglądać będzie wykonanie zakazu w ich portalach.

Tagi: reklama Yahoo Google Microsoft Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Banki, które oferowały obligacje GetBacku