Festiwal w Opolu. TVP odrzuca zarzuty w sprawie koncertu

TVP odrzuca zarzuty o cenzurowanie Opola i zapowiada pozwy na temat ochronę dóbr osobistych

Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury twórców występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe jak i również naruszają dobre imię korporacji - oświadcza TVP. Telewizja zapowiada pozwy o opiekę dóbr osobistych, m. in. wydawnictwu Agora i Ringier Axel Springer Polska.

- W nawiązaniu z pojawiającymi się w prasie i uporczywie powtarzanymi w środowiskach informacjami, jakoby w TVP funkcjonowała cenzura artystów znajdujących się w Festiwalu Opole 2017, TVP oświadcza, że tego rodzaju twierdzenia są nieprawdziwe jak i również naruszają honor spółki - czytamy w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek na stronie Telewizji.

- Nie zaakceptować godząc się z tymi zarzutami, które wciąż istnieją bezkrytycznie powielanie, Telewizja Nasze państwo skierowała pozwy o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawnictwu Agora, Grupie Wirtualna Polska, Ringier Axel Springer Nasze państwo i Newsweek Polska a mianowicie dodano.

Autorzy oświadczenia podkreślili także, że dużo z tych publikacji "miało miejsce pomimo stanowiska TVP, a także nawet po wypowiedzi Pani Maryli Rodowicz, z których wynikało wprost, że TVP nie cenzuruje zaproszonych przez Nią twórców w tym m. in. KAYAH".

Zdaniem autorów komunikatu publikacje - "które coś znacznie więcej aniżeli tylko ignorowały stanowisko TVP, ale również wypowiedź Dama Maryli Rodowicz" - co więcej zaogniły sytuację wokół 54. KFPP w Opolu "ze szkodą dla wydarzenia, artystów i widzów".

Tagi: TVP Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Europejski Kongres MSP 2017 przy Katowicach