Która inwestycja jest lepsza: wynajem jednorodzinny czy budynek mieszkalny?

Category: Uzyskać Dostęp
17 lutego 2021

ZA DARMO – Przewodnik po inwestowaniu w nieruchomości

Zrób pierwszy krok w kierunku budowania prawdziwego bogactwa, zapisując się do naszego obszernego przewodnika po inwestowaniu w nieruchomości.

Istnieje wiele powodów, dla których nieruchomość na wynajem może być świetną inwestycją, ale może nie być jasne, która metoda wynajmu nieruchomości jest najlepsza. Czy dom jednorodzinny czy apartamentowiec to lepsza inwestycja? Zapoznaj się z zaletami i wadami inwestowania w wynajem w dom jednorodzinny i wielorodzinny (dwa lub więcej lokali), aby określić, która metoda inwestowania w nieruchomość będzie dla Ciebie lepsza.

Zalety inwestowania w wynajem jednorodzinny

Przystępność

Nowi inwestorzy dość często rozpoczynają inwestowanie w nieruchomości, kupując domy jednorodzinne na wynajem, ponieważ w większości obszarów nieruchomość jednorodzinna jest tańsza niż nieruchomości komercyjne.

Instytucje pożyczkowe zazwyczaj wymagają co najmniej 20% zaliczki na zakup nieruchomości inwestycyjnej. Oznacza to, że jeśli chcesz kupić dom jednorodzinny za 100 000 USD, potrzebujesz 20 000 USD. Jeśli chcesz zainwestować w 10-mieszkalny budynek mieszkalny o wartości 1 000 000 USD, potrzebujesz 200 000 USD.

Niższy koszt początkowy sprawia, że ​​ta droga inwestowania w nieruchomości na wynajem jest bardziej przystępna, zwłaszcza gdy rozpoczęcie działalności w nieruchomości będzie nadal oferować takie same korzyści podatkowe i korzyści, jak w przypadku nieruchomości na wynajem na większą skalę.

Skaluj powoli swój portfel wynajmuMożesz budować swój portfel wynajmu tak szybko lub wolno, jak chcesz. Możesz kupić jedną nową nieruchomość na wynajem co kwartał, każdego roku lub co dekadę.

DywersyfikacjaPonieważ nieruchomości mieszkalne są zazwyczaj tańsze w zakupie, łatwiej jest kupić więcej nieruchomości w różnych lokalizacjach lub na różnych rynkach. To dywersyfikuje Twój portfel, umożliwiając czerpanie korzyści z posiadania czynszów na rynkach, które oferują wyższe przepływy pieniężne lub mają wyższy popyt, przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed negatywnymi zmianami na rynku, takimi jak utrata możliwości zatrudnienia, wysokie wskaźniki pustostanów lub inne czynniki, które mogłyby wpłynąć na czynsz dochód.

Ważne jest, aby pamiętać, że posiadanie samego wynajmu jednorodzinnego nie oznacza dywersyfikacji – to poszerzenie lokalizacji wynajmowanych nieruchomości, które pozwala na dywersyfikację.

Dźwignia finansowa i płynnośćW miarę powiększania swojego portfolio i kupowania większej liczby domów do wynajęcia dla jednorodzinnych, możesz w razie potrzeby sprzedawać lub wykorzystywać poszczególne nieruchomości. Jeśli jesteś właścicielem kompleksu apartamentów z 10 apartamentami i chcesz lub musisz go sprzedać, pozbywasz się całego przepływu gotówki. Jeśli jednak posiadasz 10 różnych domów jednorodzinnych, możesz sprzedać jeden lub dwa z nich bez narażania całego strumienia dochodów.

Wady inwestowania w wynajem domów jednorodzinnych

Zarządzanie

Zarządzanie jednym wynajmem jest zwykle łatwiejsze niż zarządzanie kilkoma lokalami najmu, takimi jak apartamentowiec, do pewnego momentu. Jeśli posiadasz kilka domów do wynajęcia dla jednej rodziny, zwłaszcza w różnych lokalizacjach lub na różnych rynkach, zarządzanie każdą nieruchomością z osobna może stać się uciążliwe.

Luka w zatrudnieniuGdy dom jednorodzinny jest pusty, nie ma dochodu. Jeśli jednostka pozostanie pusta dłużej niż oczekiwano, może to znacznie obniżyć zwrot z inwestycji, podczas gdy wydatki, takie jak podatki od nieruchomości, ubezpieczenie i spłaty zadłużenia, są dokonywane.

Wydatki majątkoweKoszty utrzymania domów jednorodzinnych na wynajem, zwłaszcza jeśli posiadasz kilka, mogą szybko się sumować. Płacisz podatki od nieruchomości, ubezpieczenie oraz bieżące utrzymanie i ulepszenia każdej nieruchomości. Jeśli duży wydatek, taki jak dach lub klimatyzacja, wymaga wymiany, możesz zobaczyć, że cały przepływ gotówki za rok zostanie pochłonięty.

Zalety inwestowania w apartamentowce

Większy dochód szybciej

Nieruchomości wielorodzinne mają wiele jednostek wynajmowanych, które generują większy przepływ gotówki w szybszym tempie niż jedna jednostka najmu. Zamiast kupować kilka domów jednorodzinnych z czasem, możesz uzyskać większy przepływ gotówki, kupując tylko jeden budynek.

Luka w zatrudnieniuW przypadku inwestycji wielomieszkaniowej, takiej jak budynek mieszkalny, istnieje wiele jednostek wynajmowanych, które można wykorzystać do wyrównania strat czynszowych wynikających z pustostanów. Jeśli 20% jednostek jest pustych, 80% nadal przynosi dochód, który pozwala na pokrycie kosztów, takich jak obsługa zadłużenia, podatki od nieruchomości lub inne powiązane wydatki związane z nieruchomościami.

Ekonomia skaliEkonomia skali polega na rozłożeniu kosztów stałych na większą liczbę jednostek. Wydatki na nieruchomości i koszty utrzymania związane z budynkiem mieszkalnym są zazwyczaj znacznie niższe niż w przypadku portfela jednorodzinnych nieruchomości na wynajem, ponieważ pod jednym dachem znajduje się wiele jednostek.

Podatki od nieruchomości, ubezpieczenie i opłaty za zarządzanie są zwykle stałe, a koszt wymiany dachu domu jednorodzinnego lub małego budynku mieszkalnego, który ma sześć jednostek pod jednym dachem, jest stosunkowo taki sam. Wraz ze wzrostem liczby wynajmowanych lokali wzrasta dochód przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów, dzięki czemu jest bardziej opłacalny niż wynajem wielu domów jednorodzinnych.

Wady inwestowania w budynki mieszkalne

Przystępność

Największą wadą inwestowania w budynki mieszkalne jest przystępność. Nieruchomości wielorodzinne mogą być drogie i na rozpoczęcie wymagać większego kapitału początkowego. Inwestorzy powinni spodziewać się około 20% ceny zakupu. Istnieją możliwości pozyskania kapitału za pomocą konsorcjów. To zdecydowanie największa bariera i często właśnie dlatego ludzie najpierw inwestują w nieruchomości jednorodzinne.

ZarządzanieZarządzanie budynkiem mieszkalnym może podlegać zarówno za, jak i przeciw, podobnie jak zarządzanie wynajmem domu jednorodzinnego. Z jednej strony zarządzasz wszystkimi najemcami w jednej lokalizacji, zazwyczaj pod jednym dachem. Nie musisz jeździć po całym mieście. Jest jednak więcej lokatorów i jednostek do utrzymania i zarządzania, co oznacza większą odpowiedzialność, organizację i ogólnie więcej potencjalnych problemów.

Więc która inwestycja jest lepsza?

To naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji, twoich celów finansowych i funduszy, które możesz zainwestować.

Jeśli masz więcej pieniędzy i chciałbyś czerpać korzyści z posiadania wielu źródeł dochodu w ramach jednej nieruchomości, dobrym rozwiązaniem mogą być budynki mieszkalne. Jeśli nie masz dużo pieniędzy do zainwestowania, ale chcesz skorzystać z korzyści podatkowych i finansowych związanych z wynajmem nieruchomości, lepiej będzie powoli budować portfel z czasem, zaczynając od wynajmu jednorodzinnego.

Określ, która metoda wynajmu nieruchomości jest dla Ciebie sensowna, na podstawie czasu, jaki możesz przeznaczyć, środków, które masz do zainwestowania, oraz celów finansowych.

Nieuczciwe zalety: jak nieruchomości stały się fabryką miliarderów

Zapewne wiesz, że nieruchomości od dawna są placem zabaw dla bogatych i dobrze skomunikowanych, a według ostatnio opublikowanych danych to również najlepiej prosperująca inwestycja we współczesnej historii. A biorąc pod uwagę zestaw nieuczciwych korzyści, które są zupełnie niespotykane w przypadku innych inwestycji, nie jest to niespodzianką.

Ale w 2020 roku bariery upadły – a teraz można budować PRAWDZIWE bogactwo za pomocą nieruchomości za ułamek tego, co kiedyś kosztowało, co oznacza, że ​​nieuczciwe korzyści są teraz dostępne dla osób takich jak Ty.

Aby rozpocząć, przygotowaliśmy obszerny przewodnik, który przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości – i udostępniliśmy go dzisiaj ZA DARMO. Po prostu kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać dostęp do bezpłatnej kopii.