Kluczowe kroki do udanej propozycji pożyczki biznesowej

Category: Twój Wynik
17 lutego 2021

Planowanie jest kluczem do uzyskania pożyczki biznesowej, której potrzebujesz do rozpoczęcia działalności lub rozszerzenia działalności i zmian. Justin Pritchard, Guide to Banking, mówi: „Współpraca z bankami w zakresie kredytów dla małych firm może być łatwa lub trudna – zależy tylko od tego, jak jesteś przygotowany. Przygotowanie i planowanie są niezbędne do sukcesu pożyczki biznesowej. Kluczowe kroki do uzyskania kredytu biznesowego to:

Gromadzenie i aktualizowanie dokumentacji biznesowej

Jeśli masz już firmę, pożyczkodawca dokładnie przyjrzy się Twoim aktualnym dokumentom biznesowym, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, jak radzi sobie Twoja firma. Uwzględnij informacje na temat:

 • Kredyt biznesowy, w tym raporty dotyczące kredytu biznesowego, informacje Dun & Bradstreet lub inne informacje przedstawiające stan kredytu biznesowego.
 • Zwroty podatku: Federalne zeznania podatkowe dotyczące Twojej firmy z ostatnich trzech lat. Jeśli nie masz jeszcze trzyletnich zwrotów, podaj tyle, ile masz. Raporty zysków i strat oraz zestawienia bilansowe , obejmujące co najmniej trzy lata lub tyle lat, ile je masz Bieżące długi: lista długów biznesowych i historia płatności za te długi. Aktywa biznesowe : lista aktywów biznesowych i aktualna godziwa wartość rynkowaJeśli przygotowujesz się do pożyczki początkowej, większość tych dokumentów i raportów będzie pro forma (prognozowana).

  Przygotuj biznesplan

  Żadna szanująca się pożyczka biznesowa nie może się powieść bez jakiegoś biznesplanu. Potrzebujesz biznesplanu, nie tylko dlatego, że prawie każdy pożyczkodawca chce go zobaczyć, ale dlatego, że pomaga ci w planowaniu i ma wiele innych powodów. Nie, niekoniecznie potrzebujesz pełnego planu zawierającego ponad 20 stron, potrzebujesz pisemnej dokumentacji odpowiadającej na trzy kluczowe pytania:

 • Jak dużo chcesz?
 • Na co je wydasz?Jak to spłacisz?Jeśli możesz odpowiedzieć na te pytania całkowicie i jasno na 4 stronach, idź do niego. Tylko upewnij się, że masz coś w ręku, zanim udasz się do pierwszego pożyczkodawcy.

  Przygotuj się na pytania dotyczące kredytu, zabezpieczenia, kapitału

  Mając wszystkie te informacje, można by pomyśleć, że jesteś gotowy. Nie do końca. Zanim porozmawiasz z pożyczkodawcą, upewnij się, że potrafisz odpowiedzieć na pytania dotyczące tych trzech ważnych kryteriów dotyczących pożyczek biznesowych:

 • Kredyt: Twój osobisty kredyt i kredyt biznesowy (jeśli prowadzisz swoją firmę przez jakiś czas)
 • Zabezpieczenie : kwoty gotówki, które możesz wykorzystać na zaliczkę, albo ze środków osobistych, albo z firmy Kapitał : aktywa biznesowe, które możesz zastawić, aby zabezpieczyć pożyczkę.Jeśli nie masz wystarczającego zabezpieczenia lub kapitału, aby spełnić wymagania pożyczkodawcy, rozważ znalezienie osoby podpisującej, która może zapewnić te kluczowe elementy finansowania.

  Miej wszystko, o co możesz poprosić we wniosku o pożyczkę

  Gdy zaczniesz rozmawiać z bankiem i otrzymasz pozytywną odpowiedź, w pewnym momencie zostaniesz poproszony o wypełnienie wniosku kredytowego. Jasne, gdzieś masz te wszystkie informacje, ale twoja umiejętność usiąść i wypełnić tę aplikację jest ogromną pozytywną zaletą. Korzystając z formularza SBA 4: Wniosek o pożyczkę biznesową jako przewodnika, sprawdź, czy znasz odpowiedzi na każde pytanie, które można zadać.

  Dołącz swoje dane osobowe

  Nawet jeśli Twoja firma jest korporacją i wcześniej składałeś wniosek o pożyczki biznesowe, Twoje osobiste informacje finansowe będą przedmiotem dyskusji z pożyczkodawcą i może być wymagane przedstawienie osobistej gwarancji. Dlatego kolejnym kluczowym krokiem planowania pożyczki dla małej firmy jest uporządkowanie osobistych danych finansowych, aby można było je przedstawić wraz z pożyczką. Będziesz potrzebować:

 • Raport kredytowy pokazujący Twój wynik FICO
 • Osobiste zestawienie finansowe przedstawiające osobiste aktywa i pasywa oraz wynikającą z nich wartość netto.Osobisty budżet pokazujący, ile pieniędzy będziesz musiał zabrać ze swojej firmy na wydatki na życie.Połącz wszystko razem w swojej propozycji pożyczki biznesowej

  Możesz umieścić swoją propozycję w segregatorze lub płycie CD, aby pożyczkodawca mógł zobaczyć wszystko na pierwszy rzut oka. Na koniec nie zapomnij dołączyć podsumowania wykonawczego, które łączy wszystko razem.

  Zidentyfikuj źródła finansowania

  Przygotowując dokumentację osobistą i biznesową oraz biznesplan, powinieneś również szukać banków i innych pożyczkodawców jako źródeł pożyczek. Kredyt staje się trochę łatwiejszy, gdy recesja ustępuje, ale być może trzeba będzie przeprowadzić rundy pożyczkodawców, w tym banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Skontaktuj się z Small Business Administration (SBA), aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do któregokolwiek z ich programów gwarancji kredytowych.