Kiedy jest najlepszy czas na refinansowanie kredytu samochodowego

Category: Jeśli Twoja
17 lutego 2021

Jeśli nie jesteś zadowolony z miesięcznych płatności automatycznych, być może pomyślałeś o refinansowaniu kredytu samochodowego. Jeśli uważasz, że oprocentowanie kredytu samochodowego nie jest idealne, nadszedł czas, aby spojrzeć na refinansowanie. Podobnie jak możesz konsolidować karty kredytowe lub refinansować kredyt hipoteczny, możesz zmienić kredyt samochodowy i warunki poprzez refinansowanie. Każdego roku możesz oszczędzać dużo pieniędzy i zdarza się, że Twoje oszczędności mogą sięgać tysięcy dolarów w ramach całej pożyczki.

Ale kiedy naprawdę jest najlepszy czas na refinansowanie samochodu? Cóż, poniżej znajduje się kilka przypadków, w których należy rozważyć refinansowanie kredytu samochodowego:

  • Twoja ocena kredytowa poprawiła się

Jeśli twoja ocena kredytowa poprawi się, jest to szansa na ponowną ocenę obecnych kredytów, musisz wiedzieć, jak możesz zaoszczędzić pieniądze. Jeśli jesteś w trakcie ubiegania się o kredyt samochodowy, miałeś kilka problemów w raporcie kredytowym, obawy, które uniemożliwiły Ci uzyskanie lepszych stóp procentowych, ale potrzebujesz tego pojazdu. Dzisiaj jest dobry moment, aby cofnąć się i zobaczyć sposoby obniżenia kursu. Jeśli spłacasz pożyczkę samochodową w terminie, może to poprawić Twoją zdolność kredytową i oczekiwać, że zostaniesz nagrodzony niską miesięczną ratą.

  • Stopy procentowe kredytów samochodowych spadły

Jeśli zauważyłeś, że oprocentowanie zmniejszyło się o kilka punktów od czasu zakupu pojazdu, dobrym pomysłem może być przyjrzenie się dostępnym opcjom, jeśli chodzi o niską płatność. Przyglądając się różnym rodzajom opcji pożyczki, należy pamiętać, że kupując nowy pojazd i refinansując go, będzie on traktowany jako samochód używany. Dlatego upewnij się, że patrzysz na właściwe stopy procentowe, porównując pożyczkodawców.

  • Nie udało Ci się uzyskać najlepszej stawki za pożyczkę samochodową

Jeśli kupiłeś samochód, możesz złapać się na słowach, zerowym finansowaniu i pomyślałeś, że to twój szczęśliwy dzień. Nie czekałeś na podpisanie dokumentów, ale zapomniałeś przeczytać drobnym drukiem, który mówi tylko o 6 miesięcy. Teraz uderzają Cię stopy procentowe, których nie spodziewałeś się. Oznacza to, że musisz refinansować kredyt samochodowy. W salonie może być łatwo złapać podekscytowanie związane z zakupem nowego samochodu, o którym czasami pomijasz drobny druk.

  • Miałeś problemy finansowe

Być może pojawiło się kilka problemów finansowych, takich jak utrata pracy lub podwyżka czynszu. Ostatnią rzeczą, którą lubisz, jest zaleganie z płatnością za samochód, ale na pewno byłoby miło, gdybyś zmniejszył swoje płatności. Refinansowanie kredytu samochodowego to dobry sposób na zapewnienie dodatkowej gotówki. Często możesz wybrać 72-miesięczną pożyczkę samochodową zamiast 36-miesięcznej pożyczki samochodowej, co pozwoli Ci zaoszczędzić na miesięcznych płatnościach i zapewni dodatkowe pieniądze na takie finansowe niepowodzenia.

Refinansowanie pożyczki na auto może nastąpić w dowolnym momencie okresu pożyczki. Przestań stresować się miesięcznymi płatnościami, przestań wyrzucać pieniądze i zacznij rozmawiać z dostawcą kredytów samochodowych na temat opcji dostępnych po refinansowaniu kredytu samochodowego.