Jaki jest kod zabezpieczający na karcie kredytowej?

Category: American Express
17 lutego 2021

Jaki jest kod zabezpieczający na karcie kredytowej?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, „Jaki jest kod zabezpieczający na karcie kredytowej? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przejdźmy najpierw do miejsca, w którym znajduje się kod bezpieczeństwa. W przypadku kart MasterCard, Visa i Discover kod zabezpieczający to trzycyfrowy kod umieszczony na odwrocie karty. W przypadku kart American Express jest to czterocyfrowy kod znajdujący się po prawej stronie awersu karty.

Kod bezpieczeństwa na kartach MasterCard, Visa i Discover

Kod bezpieczeństwa na American Express

Kod zabezpieczający dodatkowo potwierdza, że ​​klient jest faktycznie właścicielem używanej przez niego karty. Jest używany w przestrzeni transakcji bez karty, która obejmuje każdą transakcję, która ma miejsce bez fizycznej karty – zamówienia online, telefoniczne, pocztą i faksem. Chodzi o to, że im bardziej poprawne informacje są potrzebne do weryfikacji karty kredytowej, tym trudniej jest złodziejowi dopasować te informacje. W przypadku niektórych transakcji poprawny kod zabezpieczający może nie być potrzebny do przeprowadzenia transakcji. Dlatego też, gdy oszukańcze obciążenie zostanie dokonane przy użyciu nieprawidłowego kodu bezpieczeństwa, posiadaczowi karty łatwiej jest udowodnić, że doszło do oszustwa.

Jak chronić dane karty

W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych zalecamy korzystanie z tokenizacji kart płatniczych.

Tokenizacja zapewnia kilka warstw pancerza ochronnego, aby chronić wrażliwe informacje o kartach kredytowych i chronić przed potencjalnym naruszeniem danych.

Technologia tokenizacji zastępuje informacje o karcie kredytowej unikalnym tokenem, który można rozszyfrować tylko za pomocą odpowiedniego systemu płatności. Dzięki tokenizowanej karcie kredytowej firmy nigdy nie zobaczą oryginalnego numeru karty kredytowej. Zamiast tego w systemie płatności widoczne są tylko dane tokenizowane.

Tokenizowana karta kredytowa całkowicie różni się od oryginalnych informacji o karcie kredytowej i służy jako klucz do wszystkich przyszłych transakcji. Firmy mogą używać tego tokena do przechowywania rekordów klientów i gwarantowania bezpiecznego przechowywania danych.

Tokenizacja uniemożliwia włamanie lub odszyfrowanie danych karty kredytowej.

Zabezpiecz dane zgodnie z PCI

Jeśli jesteś właścicielem firmy zdecydowanie zalecamy , aby nie przechowywać kodów bezpieczeństwa kart swoich klientów.

Nie tylko narusza to zgodność ze standardem PCI, ale także zwiększa ryzyko oszustwa związanego z kartą kredytową i przede wszystkim niweczy cel kodu bezpieczeństwa.

Zgodność z PCI dotyczy każdej firmy, która akceptuje karty kredytowe. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa danych brak zgodności ze standardami PCI może skutkować wysokimi karami nałożonymi przez Radę Norm Bezpieczeństwa PCI. Zgodność ze standardem PCI znacznie zmniejsza odpowiedzialność firmy w przypadku naruszenia bezpieczeństwa danych. Korzystanie z tokenizowanej karty kredytowej może pomóc Twojej firmie osiągnąć zgodność z PCI.

Możesz również użyć technologii tokenizacji do zabezpieczenia haseł biznesowych, adresów e-mail, plików pracowników i kont klientów.

Zabezpiecz swoją firmę już dziś

Skontaktuj się z nami już dziś, aby chronić swoją firmę i zawsze przechowywać dane karty kredytowej.