Jak zrealizować czek bez dużych opłat

Jak zrealizować czek bez dużych opłat
Category: Jeśli Masz
16 października 2020

Główni sprzedawcy detaliczni, bank płatnika lub unia kredytowa mogą zrealizować czek za niewielką opłatą. Ale lepszą opcją jest twoja własna instytucja finansowa.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Jeśli otrzymasz płatność czekiem, możesz ją zrealizować bez względu na to, czy masz konto bankowe, czy nie. Najlepszym długoterminowym rozwiązaniem jest założenie konta czekowego w banku stacjonarnym lub w banku, który zapewnia silne konta czekowe online, ale możesz zrealizować czek nawet bez konta.

Oto, co należy wiedzieć o tym procesie.

Jak zrealizować czek

Odwiedź lokalizację, która prawdopodobnie zaakceptuje czek. Jeśli masz konto w banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, odwiedź oddział lub bankomat swojej instytucji. Jeśli nie masz konta, udaj się do banku wymienionego na czeku lub do dużego sprzedawcy.

Poprzyj czek. Tuż przed zrealizowaniem czeku podpisz na odwrocie swoim nazwiskiem znak X.

Przygotuj dowód tożsamości lub kartę debetową. Jeśli jesteś klientem banku, zazwyczaj wpłacasz czek na swoje konto, a następnie wypłacasz gotówkę po zrealizowaniu czeku. Możesz zdeponować czek w bankomacie lub w oddziale za pomocą karty debetowej. Kasjer może również poprosić o dowód tożsamości, na przykład prawo jazdy wydane przez państwo lub inny dokument tożsamości. Jeśli nie należysz do banku, prawdopodobnie będziesz musiał pokazać sprzedawcy lub kasjerowi swój identyfikator. Następnie oddaj czek i odbierz gotówkę.

»Czy czek wygląda podejrzanie? Oto przewodnik dotyczący wykrywania fałszywego czeku

Ile to kosztuje

Generalnie banki pozwalają klientom wpłacać lub wypłacać czeki za darmo, ale możesz nie uzyskać natychmiastowego dostępu do pełnej kwoty czeku. Jeśli nie masz konta bankowego lub potrzebujesz gotówki niezwłocznie, główni sprzedawcy detaliczni świadczą usługę za opłatą. Przeczytaj więcej o tym, jak zmieniają się koszty.

Gdzie zrealizować czek

Bank lub kasa kredytowa, na której znajduje się czek: powinieneś być w stanie zrealizować czek w instytucji finansowej osoby lub firmy, która wystawiła Ci czek. Jednak banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe nie są zobowiązane do realizowania czeków od osób niebędących klientami. Jeśli tak, często pobierają opłatę, która może być kwotą zryczałtowaną (np. 8 USD) lub procentem kwoty czeku (np. 1%). Niektóre banki mogą również wymagać dwóch dokumentów tożsamości.

Powinna istnieć możliwość zrealizowania czeku w banku, który go wystawił, w głównych sprzedawcach detalicznych, za pomocą przedpłaconej karty debetowej lub we własnym banku, jeśli masz konto. ”

Główni detaliści i sklepy spożywcze: Wiele dużych sieci detalicznych oferuje usługi realizacji czeków, na ogół za mniej niż 10 USD za czek. Na przykład Walmart pobiera opłatę w wysokości 4 USD za zrealizowanie czeków do 1000 USD i 8 USD za cokolwiek większego. Kmart oferuje jeszcze tańszą usługę realizacji czeków do określonej kwoty za 1 USD lub mniej.

Sprzedawca, który może doładowywać gotówkę na przedpłacone karty debetowe: przedpłacone karty debetowe pozwalają zdeponować czek, dodać go do salda karty i wypłacić gotówkę. Aby to zrobić, zdeponuj czek za pomocą mobilnego depozytu czekowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej karty, jeśli jest dostępna, lub odwiedzając głównego sprzedawcę, takiego jak 7-Eleven lub Walmart, który jest częścią sieci doładowań. Następnie wypłać gotówkę w tym punkcie sprzedaży detalicznej lub w bankomacie.

Łącznie mogą obowiązywać dwie opłaty, jedna za załadowanie czeku na kartę, a druga za pobranie gotówki. Same karty przedpłacone często kosztują około 5 USD, a zwykle miesięczna opłata za usługę wynosi około 5 USD.

Gdzie uniknąć realizacji czeku

Sklep z pożyczkami do wypłaty: dla osób, które nie mają konta bankowego, znalezienie miejsca, w którym nie będzie pobierana duża opłata za realizację czeku, może być trudne. Na przykład sklepy pożyczkowe pobierają do 10% wartości czeku.

Wypożyczalnie chwilówek pobierają opłatę w wysokości do 10% wartości czeku. ”

W przypadku czeku na 500 dolarów opłata wynosi 50 dolarów.

Najlepsze rozwiązanie długoterminowe: załóż konto bieżące

Twój własny bank lub unia kredytowa to najlepsza opcja do obsługi otrzymywanych czeków. Zazwyczaj wpłacasz czek jako pierwszy, a pełna kwota prawdopodobnie nie będzie natychmiast dostępna do wypłaty, ale uzyskasz do niej dostęp w ciągu jednego do dwóch dni roboczych. Ta bezpłatna i wygodna usługa sprawia, że ​​warto mieć konto czekowe.

Twój własny bank lub unia kredytowa to najlepsza opcja do obsługi czeków, które otrzymujesz, ponieważ prawdopodobnie nie będą pobierać od Ciebie opłaty. ”

Jeśli instytucja finansowa zamknęła Twój rachunek bieżący – na przykład z powodów takich jak niespłacone saldo debetowe – otwarcie nowego konta może być trudne. Dzieje się tak, ponieważ możesz mieć rejestr w ChexSystems, firmie, która śledzi zamknięte rachunki czekowe i oszczędnościowe.

Niektóre banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe umożliwiają otwarcie rachunku czekowego drugiej szansy. Te konta mogą wiązać się z miesięcznymi opłatami, które mogą zrekompensować część zaoszczędzonych pieniędzy, unikając pożyczkodawcy chwilówki. Ale jeśli utrzymasz konto drugiej szansy w dobrej kondycji przez około rok, możesz przejść na bezpłatne, regularne konto czekowe, co w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Niektóre z ulubionych bezpłatnych kont czekowych NerdWallet

Margarette Burnette jest autorką pracującą w NerdWallet, witrynie poświęconej finansom osobistym. E-mail: [chroniony adres e-mail] Twitter: @margarette.