Jak założyć firmę hipoteczną

17 lutego 2021

W pewnym momencie po uzyskaniu licencji pośrednika hipotecznego niektórzy licencjobiorcy zaczynają się zastanawiać, jak założyć firmę hipoteczną. Licencjobiorca wie, że zamiast pobierać procent prowizji, mógłby zarabiać znacznie więcej.

Rozpocznij z licencją

Od samego początku pierwszym krokiem jest oczywiście licencja. Jeśli jeszcze go nie masz, powinno to być priorytetem. Zasady uzyskiwania licencji pośrednika hipotecznego różnią się w zależności od stanu. Odwiedź oficjalną witrynę rządu swojego stanu, aby poznać wyjątkowe zasady.

Mając w ręku licencję, istnieją dwa podstawowe sposoby na założenie firmy hipotecznej. Jednym z nich jest uruchomienie gałęzi sieciowej. Drugi to założenie od podstaw niezależnej firmy hipotecznej. Spośród nich pierwsza opcja jest najłatwiejsza i najtańsza. Każda trasa ma swoje wady i zalety.

Oddział sieciowy

Branża sieciowa to odrębna działalność; jednakże została utworzona w ramach istniejącej firmy hipotecznej. Korzyści z pracy w większej korporacji są liczne.

Zalety
 • Wsparcie zaplecza już na miejscu.
 • Reputacja, wiarygodność, rozpoznawalność i siła marki.Obowiązujące zasady i procedury.Bieżące wsparcie i porady, gdy ich potrzebujesz.Potężna sieć już powstała.Relacje z bankami są już nawiązane.Może obsługiwać oddział sieciowy z jedną lub dwiema osobami.W razie potrzeby może obsługiwać oddział sieciowy z biura domowego.Niedogodności
 • Mniejsza prowizja, niż gdybyś był niezależny. Wyobraź sobie 100% prowizji dla niezależnego brokera w przeciwieństwie do 70% dla brokera oddziału netto. Jednak obie kwoty są znacznie większe niż zarobiliby nie właściciele.
 • Musi przestrzegać ustalonych zasad i procedur firmy macierzystej.Nie zawsze miej „ostatnie słowo.Niezależny dom maklerski

  Przeważającą zaletą niezależnego biura kredytów hipotecznych jest to, że właściciel otrzymuje pełną prowizję za kredyt. Nie trzeba go dzielić. Zacznij od stworzenia listy kontrolnej, z każdym krokiem jasno zapisanym w kierunku ostatecznego celu. Zaznacz je po wykonaniu każdego.

  Rozpoczęcie niezależnego biura od zera wiąże się ze wszystkimi typowymi przeszkodami w rozpoczęciu działalności. Zdecyduj się na nazwę. Skonfiguruj strukturę prawną, niezależnie od tego, czy będzie to korporacja Sub Chapter S, spółka partnerska, czy inna struktura. Wybierz lokalizację. Wynajmij biuro w dobrze widocznym miejscu lub działaj z biura domowego, jeśli planujesz spotykać się z klientami w ich domach. Drukuj oznakowania, wizytówki i papier firmowy. Zadbaj o księgowość, materiały biurowe i personel.

  Weź udział w zakończeniu działalności pośrednictwa hipotecznego. Nawiąż relacje z bankami i hurtowymi pożyczkodawcami, z którymi planujesz prowadzić interesy. Im więcej masz pożyczkodawców, tym więcej produktów pożyczkowych możesz zaoferować klientom. Pielęgnuj relacje i partnerstwo z dostawcami, w tym rzeczoznawcą, dostawcą raportów kredytowych i dostawcą usług rozliczania tytułu własności / depozytu. Opracuj i wdroż strategię marketingową w celu pozyskania klientów. Zbuduj swoją reputację, zaufanie i wizerunek marki.

  Zalety
 • Zachowaj pełną prowizję.
 • Ustal własne zasady, procedury i zasady.Duma z niezależności i poczucie spełnienia.Pobieraj prowizję z pożyczek zamkniętych przez zatrudnionych i przeszkolonych agentów.Możliwość rozwoju.Niedogodności
 • Nie jest łatwo pielęgnować relacje z hurtowymi pożyczkodawcami; każdy ma swój własny proces zatwierdzania.
 • Ustanowienie marki i zbudowanie zaufania zajmie trochę czasu.Brak ustalonej sieci wsparcia.Personel, którego zatrudniasz i szkolisz, może stać się twoją przyszłą konkurencją.Do czasochłonnych zadań należą: administracja, marketing, audyt, księgowość, zatrudnianie procesora i personelu sekretarskiego, szkolenia, pozyskiwanie leadów, zaloty z klientami, nawiązywanie kontaktów i pielęgnowanie relacji z bankierami. Wszystko to zabiera dużo czasu od pozyskiwania klientów i zamykania pożyczek.Jak założyć firmę hipoteczną

  Kiedy zaczynasz myśleć o tym, jak założyć firmę udzielającą kredytów hipotecznych, odkrywasz wiele elementów układanki, które należy ułożyć. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że zrobili to inni i Ty też możesz. Korzyści płynące z posiadania własnej firmy hipotecznej sprawią, że w końcu praca będzie tego warta.