Jak skontaktować się z biurami informacji kredytowej w sprawie kradzieży tożsamości

Jak skontaktować się z biurami informacji kredytowej w sprawie kradzieży tożsamości
Category: Biur Informacji
16 października 2020

Jeśli dowiesz się, że padłeś ofiarą kradzieży tożsamości, będziesz musiał skontaktować się z odpowiednimi instytucjami finansowymi i firmami obsługującymi karty kredytowe, w których prowadzisz rachunki, oprócz trzech głównych biur kredytowych, które prowadzą raporty kredytowe.

Kiedy kontaktujesz się z instytucjami finansowymi i firmami obsługującymi karty kredytowe, z którymi prowadzisz interesy, poproś, aby zamknęły Twoje rachunki bieżące i wydały nowe karty kredytowe i konta finansowe z nowymi numerami kart i kont. Ponadto przejrzyj wszystkie ostatnie transakcje i zakwestionuj wszelkie oszukańcze obciążenia karty kredytowej lub transakcje na koncie finansowym. Jeśli jakieś pieniądze zostały skradzione z twoich kont, nalegaj na ich odzyskanie.

Jednocześnie będziesz musiał natychmiast powiadomić telefonicznie przynajmniej jedno z trzech głównych biur kredytowych.

Jeśli powiadomisz jedno z trzech głównych biur informacji kredytowej, że padłeś ofiarą kradzieży tożsamości lub podejrzewasz, że padłeś ofiarą kradzieży tożsamości, biuro to jest odpowiedzialne za powiadomienie pozostałych dwóch biur informacji kredytowej w Twoim imieniu. Może być wskazane powiadomienie wszystkich trzech głównych biur informacji kredytowej, aby mieć pewność, że wszystkie trzy biura informacji kredytowej otrzymały powiadomienie.

Trzy główne biura informacji kredytowej można zgłaszać pod następującymi adresami i numerami telefonów:

Experian

PO Box 9532

Allen TX, 75013

888-397-3742

Po powiadomieniu biur informacji kredytowej należy poprosić je o umieszczenie wstępnego 90-dniowego ostrzeżenia o oszustwie w pliku kredytowym. Jeśli zdecydujesz się polegać na jednym z głównych biur kredytowych, które powiadomią pozostałe dwa, że ​​padłeś ofiarą kradzieży tożsamości lub podejrzewasz, że padłeś ofiarą kradzieży tożsamości, pamiętaj, aby poprosić biuro informacji kredytowej o powiadomienie pozostałych dwóch biur informacji kredytowej, że chcesz, aby pierwszy 90-dniowy alert o oszustwie został umieszczony w twoich aktach kredytowych również w tych biurach kredytowych.

Gdy 90-dniowy alert o oszustwie zostanie umieszczony w Twoim pliku kredytowym w każdym z trzech głównych biur informacji kredytowej, będziesz mieć prawo do otrzymania bezpłatnego raportu kredytowego od wszystkich trzech biur kredytowych. Sprawdź dokładnie każdy z trzech raportów kredytowych i sprawdź, czy są jakieś konta kredytowe, które zostały nieuczciwie otwarte na Twoje nazwisko. Ponadto sprawdź dokładnie raport kredytowy pod kątem wszelkich niedokładnych informacji na temat legalnych kont kredytowych zawartych w raporcie. Ponadto upewnij się, że informacje na górze raportu kredytowego zawierające imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i numer ubezpieczenia społecznego są prawidłowe. Upewnij się, że biura informacji kredytowej usuwają niedokładne informacje lub fałszywe konta z raportów kredytowych.

Wreszcie, jeśli stwierdzisz, że w rzeczywistości jesteś ofiarą kradzieży tożsamości, masz prawo umieścić rozszerzony alert o oszustwie w swoich aktach kredytowych w każdym z trzech głównych biur kredytowych. Rozszerzony alert o oszustwie pozostaje w Twoim pliku kredytowym przez siedem lat.

Czy Twoja organizacja potrzebuje konsultanta, który może przeprowadzić szkolenie w zakresie świadomości bezpieczeństwa informacji, które zawiera prawdę o tym, co działa, a co nie w walce z najszybciej rosnącymi przestępstwami na świecie?

Czy Twoja konferencja potrzebuje doświadczonego mówcy, który urzeknie publiczność dramatycznymi, prawdziwymi przypadkami kradzieży tożsamości, cyberprzestępczością i oszustwami, od skradzionych danych osobowych, przez kradzież firmowych tajemnic handlowych, po prześladowanie i morderstwa?

Czy jesteś członkiem mediów i szukasz komentarza na temat kradzieży tożsamości, oszustw, naruszeń danych, cyberprzestępczości, bezpieczeństwa informacji lub oszustw?

Jeśli tak, zapraszamy Cię do zapoznania się z Robem Douglasem, ekspertem od kradzieży tożsamości i oszustw.