Jak sfinansować pierścionek zaręczynowy

Jak sfinansować pierścionek zaręczynowy
Category: Karty Kredytowe
16 października 2020

Myślisz o finansowaniu pierścionka zaręczynowego? W niektórych przypadkach może to być sprytne posunięcie. Dowiedz się o swoich opcjach finansowania i sprawach, na które należy uważać.

CreditDonkey

Czy finansowanie pierścionka zaręczynowego to dobry pomysł?

Pierścionek zaręczynowy jest często pierwszym poważnym zakupem nowego życia w związku. To ważna decyzja, której nie należy lekceważyć.

Pierwszym krokiem do zakupu pierścionka zaręczynowego jest ustalenie budżetu. To osobisty wybór. Nie powinny na nią wpływać takie rzeczy, jak „zasada dwóch miesięcy” czy średnia krajowa.

Zamiast przepłacać u lokalnego jubilera, rozważ sprawdzenie cen online. Dwoma godnymi zaufania detalistami są Blue Nile (przeczytaj naszą recenzję) i James Allen (przeczytaj naszą recenzję).

Wydawanie dwumiesięcznej pensji na ringu jest dla większości ludzi raczej nierealne. Nie powinieneś się tym zniechęcać. Bardziej realistycznym podejściem jest zrównoważenie jej oczekiwań i możliwości finansowych.

Mimo to może się okazać, że potrzebujesz pomocy. Finansowanie pierścionka nie zawsze jest złym pomysłem.

  Oznacza to, że nie musisz czekać, aby zaoszczędzić, zanim oświadczysz się dziewczynie swoich marzeń.

 • Ponadto może zapewnić łatwiejszą w zarządzaniu strategię płatności.
 • Ale musisz być mądry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zarabiać na finansowaniu swojego pierścionka.

  Konkluzja: Jeśli musisz sfinansować pierścionek zaręczynowy, jest dla ciebie za drogi. Jako nowa para będziesz mieć wiele przyszłych wydatków, więc świetnie, jeśli możesz zaoszczędzić na tym zakupie. Pierścionek to kropla w morzu potrzeb w porównaniu z kosztem samego ślubu.

  Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się sfinansować swój pierścionek, czy od razu kupić, wybierz Jamesa Allena. Oferują duży wybór pasujący do każdego gustu i konkurencyjnych cen (inni jubilerzy mogą cię oszukać z 40% marżą). Każdy diament jest certyfikowany, więc możesz oczekiwać jakości w swoim budżecie.

  Na ile możesz sobie pozwolić?

  CreditDonkey

  Zacznij od bycia szczerym wobec siebie. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu budżetu pierścieniowego, obejmują:

  • Twój dochód : oczywisty, ale nadal warty wzmianki.

  • Twoje wydatki : Obejmuje miesięczne koszty, takie jak czynsz, rachunki, jedzenie, pożyczki studenckie i opłaty za samochód.

  • Twój potencjał oszczędności : jeśli zrezygnujesz z zewnętrznych zakupów dla siebie, ile możesz realistycznie zaoszczędzić każdego miesiąca? (Tak, poślubienie kogoś będzie wymagało poświęcenia).

  • Twoje przyszłe cele : rozważ inne rzeczy, na które możesz oszczędzać, na przykład dom. Nie pozwól, aby pierścień, na który Cię nie stać, opóźnił to.

  Większość z nas wychodzi za mąż, kiedy wciąż zastanawiamy się nad swoimi finansami. Nadal spłacamy pożyczki studenckie, oszczędzamy na dom i nie osiągnęliśmy pełnego potencjału zarobkowego. Pierścionek zaręczynowy to tylko jedno z wielu ważnych zobowiązań finansowych.

  Oczywiście najlepszą opcją jest oszczędzanie, dopóki nie będzie Cię stać na opłacenie pierścionka gotówką. Ale jeśli to nie jest twoja sytuacja, powinieneś znać swoje opcje.

  Meghan Brumbley, właścicielka i główna planistka DC Engaged

  Jak sfinansować swój pierścionek zaręczynowy

  Finansowanie specjalne

  Dowiedz się o opcjach płatności u Jamesa Allena, partnera rekomendowanego przez CreditDonkey nr 1, aby uzyskać najlepsze doświadczenia online.

  Poniżej wymieniliśmy opcje w naszej kolejności preferencji. Pierwsza jest najbardziej pożądana, a ostatnia najbardziej ryzykowna. Finansowanie pierścionka zaręczynowego niekoniecznie jest złe, jeśli wiesz, co robisz.

  Otwórz nową kartę kredytową z promocją 0% RRSO . To nasza ulubiona opcja. W rzeczywistości rozsądnie byłoby to zrobić, nawet jeśli masz gotówkę, aby od razu zapłacić za pierścionek. Wiele kart kredytowych oferuje długi okres promocyjny 0% RRSO. Upewnij się, że masz plan spłaty pierścionka przed zakończeniem okresu promocyjnego. W przeciwnym razie uderzy Cię wysokie oprocentowanie.

  Jednak zazwyczaj potrzebujesz dobrego kredytu, aby kwalifikować się do nagród kart kredytowych.

  Weź pożyczkę osobistą . Jest to opcja, jeśli chcesz uniknąć kart kredytowych. Od pożyczki będziesz musiał zapłacić odsetki, ale miesięczna rata jest stała. Oznacza to, że warunki i oprocentowanie kredytu nie mogą zmieniać się w czasie.

  Finansowanie przez sklep jubilerski . Wiele sklepów jubilerskich oferuje opcje finansowania w sklepie. Niektóre oferują 0% odroczonego oprocentowania. Ale uważaj. Odroczone odsetki zwykle oznaczają, że odsetki są naliczane od daty zakupu. Jeśli nie spłacisz całości salda przed końcem okresu promocyjnego, będziesz winny górę odsetek.

  • Jak długo trwa promocja i jakie jest po nim oprocentowanie?

  • Jak ocenia się odsetki? Czy zaczyna się od dnia zakupu?

  • Czy cena promocyjna zostanie anulowana, gdy tylko przegapię płatność?

  Uzyskaj pożyczkę od rodziny lub przyjaciół . Wielu nabywców pierścionków zaręczynowych zwraca się o pomoc finansową do rodziny i przyjaciół. Pożyczka rodzinna może być pomocna, jeśli masz zły kredyt. W przeciwnym razie prawdopodobnie uzyskasz wysokie oprocentowanie, jeśli będziesz finansować za pośrednictwem banku lub sklepu jubilerskiego.

  Uważaj jednak, ponieważ problemy finansowe z rodziną mogą być ryzykowne. Zawsze najlepiej jest, aby umowa była jak najbardziej oficjalna, nawet jeśli jest to ktoś bliski. Zgódź się na warunki spłaty i podpisz oficjalną umowę. Może to zabrzmieć dziwnie, ale z pewnością uchroni Cię przed rodzinnymi dramatami.

  Pamiętaj, że w przypadku karty kredytowej, pożyczki osobistej lub finansowania w sklepie jubilerskim, Twój kredyt zostanie obciążony, jeśli nie spłacisz płatności.

  Coraz częściej para dzieli koszt pierścionka. Możesz także rozważyć rozpoczęcie od tańszego, prostego pierścienia. Następnie ulepsz go później w swoim małżeństwie, kiedy będziesz bardziej stabilny finansowo.

  Najważniejsze jest to, że ty i twój przyszły małżonek jesteście po tej samej stronie. Zdecydowanie musisz szczerze porozmawiać o finansach i oczekiwaniach. To zdziała cuda, aby pomóc Ci rozpocząć nowe wspólne życie na właściwej stopie.

  Bez względu na to, jaką opcję finansowania wybierzesz, zbierz informacje i przeczytaj wszystkie drobnym drukiem przed podpisaniem. W przeciwnym razie ten błyszczący diament może stać się poważnym finansowym bólem głowy.

  Jak długo potrwa spłata pierścionka zaręczynowego?

  Co zrobić, jeśli masz zły kredyt?

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​posiadanie złego kredytu nie powinno przeszkadzać w zakupie pierścionka zaręczynowego. Może to tylko trochę wydłużyć proces.

  Wielu jubilerów oferuje specjalne plany finansowania klientom ze złym kredytem. Plany te często wiążą się z wyższą stopą procentową i mniejszą elastycznością spłaty. Inni jubilerzy oferują programy layaway z 20% -30% przedpłatą, co pozwala na rozpoczęcie płatności przed odebraniem pierścionka.

  Jeśli masz zły kredyt lub nie masz kredytu, niektóre sklepy jubilerskie lub instytucje finansujące pozwalają komuś z dobrym kredytem (np. Rodzicowi) na podpisanie pożyczki. Pamiętaj jednak, że obciąża to również osobę podpisującą umowę, jeśli nie możesz dokonać płatności.

  Unikaj nadmiernych wydatków na pierścionek zaręczynowy

  CreditDonkey

  Dmuchanie dwumiesięcznej pensji na pierścionek zaręczynowy to romantyczny gest, ale czy to konieczne? Jeśli potrzebujesz bardziej przekonujących, oto 10 interesujących, popartych badaniami powodów, dla których tańszy pierścionek może być najlepszym rozwiązaniem .

   Prawdopodobieństwo rozstania jest mniejsze. Możesz otrzymać „tak”, kiedy olśnisz swoją przyszłą pannę młodą drogimi błyskotkami, ale to nie znaczy, że jesteś gotowy na długo i szczęśliwie. W rzeczywistości wydawanie dużych pieniędzy za pierścionek może być pocałunkiem śmierci dla twojego związku.

  Naukowcy z Emory University przebadali ponad 3000 osób, które przeszły przejściem, aby zobaczyć, jak pierścień wpłynął na szanse na rozwód. Okazało się, że mężczyźni, którzy wydali od 2000 do 4000 dolarów na pierścionek zaręczynowy, byli 1,6 razy bardziej narażeni na rozwód niż stajenni, którzy wydali 500-2000 dolarów.

  Jeśli twoje serce jest nastawione na szczęśliwe życie, wydawanie mniej na pierścionek może być dobrym rozwiązaniem.

  Więcej pieniędzy nie kupi miłości. Wielu mężczyzn uważa, że ​​muszą rzucić tysiące na pierścionek zaręczynowy, aby udowodnić swoją miłość. Ale w rzeczywistości większość kobiet zgadza się, że droższy pierścionek nie jest dowodem miłości przyszłego małżonka.

  Tylko 23% kobiet uważa, że ​​im więcej mężczyzna wydaje, tym głębsze są jego uczucia, według badania zleconego przez Taylor & Co. Reszta zdaje się dostrzegać, że prawdziwej miłości nie da się wycenić.

  Lepiej zainwestuj swoje pieniądze gdzie indziej . Kupując pierścionek z brylantem, na pewno inwestujesz w inną osobę. Ale nie daj się zwieść myśleniu, że sam pierścionek zapewni przyzwoity zwrot finansowy.

  Raport śledczy z Wall Street Journal śledzi cenę i wartość diamentów przez ostatnie trzy dekady. Chociaż prawdą jest, że ceny diamentów stale rosną, kamienie tracą z czasem nawet 50% swojej siły nabywczej z powodu inflacji.

  Lepiej jest zainwestować dodatkową gotówkę w inną inwestycję, która może przynieść większy zysk w dłuższej perspektywie.

  Diamenty nie są tak naprawdę wieczne . Tak, diamenty są jednym z najtwardszych materiałów na ziemi. Ale to nie znaczy, że kamień rzeczywiście przetrwa próbę czasu. W rzeczywistości naukowcy udowodnili, że diamenty zaczynają się rozpadać po wystawieniu na działanie wysokiego poziomu światła UV. Zmiana może nie być tak zauważalna, ale z czasem wartość Twojego szaleństwa będzie tracić na wartości.

  Twoja przyszła narzeczona może bardziej przejmować się pytaniami niż kosztami . To prawda, że ​​niektóre kobiety oczekują fantazyjnego pierścionka zaręczynowego. Ale większość kobiet nie wywiera tak dużej presji finansowej na swoich mężczyzn. Według badania przeprowadzonego przez DDB Worldwide, 73% kobiet stwierdziło, że wolałoby, aby ich ukochana zaproponowała tańszy pierścionek (lub w ogóle go nie miał), niż czekanie z zapytaniem, aż będzie ich stać na coś droższego.

  Droższy pierścionek może przekroczyć budżet . Ślub to kosztowna sprawa, a pierścionek zaręczynowy to tylko jedna z jego części. Według The Knot, średnia cena ślubu w 2015 roku wyniosła 32 641 dolarów. I to nie obejmuje nawet miesiąca miodowego!

  Jeśli ważny jest dla Ciebie ślub lub miesiąc miodowy, możesz chcieć zaoszczędzić na tym więcej pieniędzy, wydając mniej na pierścionek.

  Większa cena niekoniecznie oznacza lepszy pierścionek . Diamenty są zdecydowanie najpopularniejszym wyborem na pierścionki zaręczynowe, co oznacza, że ​​są również najdroższe. Diament może kosztować od kilkuset dolarów do kilkudziesięciu tysięcy. Ale często istnieje duża różnica między ceną kamienia a jego rzeczywistą wartością.

  Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Manchesterze dotyczyło przemysłu wydobywczego diamentów w Afryce i tego, jak ceny kamieni po wejściu na otwarty rynek. Naukowcy odkryli, że gdy jubilerzy chwytają diamenty, często są sprzedawane po poważnej marży. Lekcja? Nie zawsze dostajesz to, za co płacisz.

  Twój przyszły małżonek może woleć dom niż pierścionek . Najpierw miłość, potem małżeństwo, potem przychodzi. Dom. Przynajmniej tak jest w przypadku wielu par. Wielu nowożeńców jest w całkiem dobrej sytuacji, aby przejść na własność domu, ale największą przeszkodą jest wpłacenie zaliczki. Jest to szczególnie trudne, jeśli wydałeś dużo oszczędności na ringu.

  Co zaskakujące, wiele narzeczonych twierdzi, że nie miałoby nic przeciwko tańszemu pierścionkowi, który ułatwiłby zakup domu. Ankieta przeprowadzona przez ERA Real Estate wykazała, że ​​prawie 50% kobiet wolałoby zamiast tego wydać pieniądze na zaliczkę na dom.

  Romantyczna propozycja mogłaby być bardziej zapadająca w pamięć niż sam pierścionek . Chociaż pierścionek jest z pewnością kluczowym elementem propozycji małżeństwa, może nie być najważniejszy. Według Davida’s Bridal 56% kobiet twierdzi, że każdego dnia przyjęłaby bajkową propozycję zamiast idealnego pierścionka zaręczynowego.

  Do ślubu nie potrzebujesz nawet pierścionka zaręczynowego . Oczywiście propozycja małżeństwa z pierścionkiem zaręczynowym z brylantem jest normą. Ale początki tej tradycji mogą być inne niż myślisz.

  To sięga lat czterdziestych XX wieku, kiedy De Beers wyszedł ze słynną kampanią „Diament jest wieczny”. De Beers, która w tamtym czasie kontrolowała większość handlu diamentami, jest odpowiedzialna za stworzenie idei, którą należy zaproponować z diamentowym pierścionkiem.