Jak odpisać kredyt studencki

17 lutego 2021

P: Czy moje pożyczki studenckie zostaną kiedykolwiek umorzone? Czy istnieje sposób na umorzenie całości lub części mojego zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego?

O:Tak, ale tylko w rzadkich przypadkach. Umorzenie lub umorzenie zwalnia Cię z wszelkich zobowiązań do spłaty kredytu.

Pożyczki studenckie mogą zostać umorzone w przypadku upadłości, ale tylko w niezwykle rzadkich przypadkach.

Będziesz musiał udowodnić, że pożyczki studenckie stanowią nadmierną trudność zgodnie z orzeczeniem sądu upadłościowego. Jest to bardzo, bardzo trudna przeszkoda i większość ludzi nie może spełnić tego wymagania.

Dla zdecydowanej większości osób znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej pożyczki studenckie nie będą spłacane. Zwykle pożyczki studenckie muszą zostać spłacone, nawet jeśli ogłosisz upadłość. Obejmuje to federalne pożyczki studenckie i prywatne pożyczki studenckie.

Pamiętaj, że nie możesz umorzyć kredytu studenckiego tylko dlatego, że nie:

1. Ukończ program studiów w szkole (chyba, że ​​nie mogłeś ukończyć programu z powodu zamknięcia szkoły)

2. Jak szkoła lub program studiów, lub

3. Po skończeniu programu studiów zdobądź zatrudnienie.

Co kwalifikuje do umorzenia mojej pożyczki studenckiej?

Zwolnienie z pożyczki studenckiej odnosi się do anulowania pożyczki, nawet tej niespłaconej, z powodu zamknięcia szkoły, fałszywego zaświadczenia, Twojej śmierci lub całkowitego i trwałego inwalidztwa.

Co kwalifikuje mój kredyt studencki do anulowania lub wybaczenia?

Anulowanie lub czasami umorzenie kredytu studenckiego opiera się na tym, że pożyczkobiorca wykonuje określone usługi, takie jak nauczanie w szkole o niskich dochodach. Nie można anulować niespłaconej pożyczki w oparciu o kwalifikującą się usługę (np. Nauczanie).

Pełną listę przepisów dotyczących zwolnienia i anulowania pożyczek Perkins i pożyczek Stafford można znaleźć na stronie www.studentaid.ed.gov

Jak mogę się dowiedzieć, czy mogę zostać zwolniony?

Po zapoznaniu się z warunkami anulowania, jeśli uważasz, że się kwalifikujesz, musisz złożyć wniosek do posiadacza pożyczki.

Federal Perkins Loans:Skontaktuj się ze szkołą, która udzieliła ci pożyczki lub z agentem obsługującym pożyczki szkolne.

Bezpośrednie pożyczki Stafford:skontaktuj się z centrum obsługi pożyczek bezpośrednich pod numerem 1-800-848-0979. Użytkownicy TTY mogą dzwonić pod numer 1-800-848-0983. Lub przejdź do www.dl.ed.gov.

Pożyczki FFEL Stafford:Skontaktuj się z pożyczkodawcą lub jego agentem obsługującym pożyczki. Podmiot obsługujący pożyczki to organizacja, która obsługuje Twoje miesięczne rozliczenia i akceptuje spłaty pożyczki.

Jeśli nie możesz umorzyć kredytu studenckiego, masz inne możliwości

Jeśli po prostu nie stać Cię na spłatę kredytu studenckiego, najpierw musisz zdać sobie sprawę, że masz opcje. Wiele osób znajduje się w dokładnie tej samej sytuacji.

Oto kroki, które musisz wykonać teraz:

Po pierwsze:natychmiast skontaktuj się z pożyczkodawcą lub osobą obsługującą pożyczki. Twój serwisant to firma, która wysyła Ci miesięczne wyciągi i odbiera płatności. Powiedz im, że masz trudności i chciałbyś wiedzieć, jakie masz wszystkie opcje.

Po drugie:zapytaj o opcje spłaty zależne od dochodów i stopniowe spłaty. Spłata zależna od dochodu uwzględnia Twój dochód i odpowiednio dostosowuje płatności. Dzięki stopniowej spłacie Twoje miesięczne płatności będą niewielkie i będą rosły z czasem.

Po trzecie:zapytaj o odroczenie i wyrozumiałość. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zapłacenie jakiejkolwiek kwoty, powiedz swojemu serwisantowi, że masz trudności finansowe. Dostawcy pożyczek studenckich mają programy dotyczące trudności finansowych.

Po czwarte:rozważ konsolidację kredytów studenckich. Pożyczka konsolidacyjna może łączyć pożyczki studenckie w jedną nową pożyczkę z nowym oprocentowaniem i niższymi miesięcznymi ratami.

Więcej informacji na temat federalnych pożyczek studenckich można znaleźć pod adresem www.loanconsolidation.ed.gov/.

W przypadku prywatnych pożyczek studenckich poproś firmę obsługującą pożyczki lub wyszukaj w Google banki oferujące konsolidację prywatnych pożyczek studenckich.