Jak kupić Bitcoin bez ID

Category: Karta Kredytowa
17 lutego 2021

Ochrona prywatności jest jedną z definiujących cech kryptowalut. Waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, zapewniają wyższy stopień anonimowości niż tradycyjne metody płatności online, takie jak Paypal, karta debetowa lub karta kredytowa. Ale problem polega na tym, że teraz kupowanie Bitcoinów bez identyfikatora staje się dość trudne.

Początkowo, gdy został uruchomiony Bitcoin, był znany z zachowania prywatności użytkowników. Ale teraz praktycznie każda giełda kryptowalut jest prawnie zobowiązana do wykonywania pełnego KYC (Know Your Customer) handlowców kryptowalut. Aby handlować Bitcoinem, musisz przedłożyć szereg dokumentów identyfikacyjnych. Tymi dokumentami mogą być paszport, prawo jazdy, rachunki za media lub selfie z niestandardową wiadomością. Etap weryfikacji tożsamości jest podejmowany przez organy regulacyjne, aby zapobiec praniu pieniędzy i cyberprzestępczości.

Dlaczego musisz zweryfikować swoją tożsamość, aby kupić Bitcoin

Ponieważ początkowo nie było potrzeby weryfikowania tożsamości w celu handlu kryptowalutami, organy regulacyjne na całym świecie obawiały się, że kryptowaluty mogą zostać wykorzystane do finansowania walki z terroryzmem, prania pieniędzy i innych nielegalnych działań. Aby ograniczyć nielegalne działania, regulatorzy stworzyli obowiązki KYC, które są niezbędne do przeprowadzania wszelkiego rodzaju transakcji finansowych. To samo dotyczy walut cyfrowych, więc aby kupić Bitcoin, musisz ujawnić swoją tożsamość. Ale nadal istnieją sposoby na anonimowe kupowanie bitcoinów. Możesz nawet kupić inne kryptowaluty bez ujawniania swojej tożsamości.

Uzasadnione powody do anonimowego handlu kryptowalutami

Bitcoin nie jest tak naprawdę anonimowy. Podstawową technologią Bitcoinów lub innych kryptowalut jest blockchain. Blockchain podaje pełne szczegóły transakcji, takie jak

  • Liczba bitcoinów jest przechowywana pod adresem
  • Skąd otrzymano bitcoin
  • Przeniesione do kogo

Gdy Twoja tożsamość zostanie połączona z Twoim adresem, łatwo będzie sprawdzić, ile bitcoinów posiadasz. Ponieważ bitcoin stał się niezwykle cenny, zachowanie anonimowości jest kwestią bezpieczeństwa. Jeśli ktoś posiada dużo Bitcoinów, przestępcy mogą uczynić z tej osoby cel. W przeciwieństwie do innych aktywów, nieograniczona ilość Bitcoin może zostać skradziona z portfela Bitcoin raz z portfela Bitcoin. Co ważniejsze, nie ma organu, który mógłby powstrzymać podejrzane transakcje. Dlatego zachowanie anonimowości może być bezpiecznym i mądrym wyborem dla posiadaczy Bitcoinów.

Poza tym niektóre osoby wolą zachować prywatność swoich finansów.

Ale anonimowość może być błogosławieństwem dla osób zaangażowanych w nielegalną działalność.

Chcesz kupić Bitcoin bez ID

Jeśli szukasz sposobów na zakup kryptowalut bez weryfikacji tożsamości, nie martw się, są pewne sposoby, dzięki którym Twoja transakcja pozostanie anonimowa. Jedynym minusem jest to, że anonimowość ma swoją cenę. Aby kupić Bitcoin anonimowo, musisz zapłacić około 5-10% dodatkowych opłat.

Kup Bitcoin za pomocą karty kredytowej lub debetowej bez weryfikacji

Jednym z najłatwiejszych sposobów zakupu Bitcoinów jest użycie karty debetowej lub kredytowej. Za pomocą karty debetowej lub kredytowej możesz kupić Bitcoin lub inną kryptowalutę z wiarygodnych źródeł w dowolnym miejscu na świecie. Chociaż większość giełd kryptowalut wymaga weryfikacji tożsamości w celu handlu kryptowalutami, ale istnieją pewne strony internetowe z kryptowalutami, które umożliwiają kupowanie Bitcoinów bez weryfikacji tożsamości, takie jak

Changelly

Changelly to jedna ze słynnych stron handlu kryptowalutami, na których można kupować kryptowaluty bez weryfikacji tożsamości. Proces handlowy w Changelly jest bardzo łatwy. Platforma umożliwia nie tylko kupowanie szeregu kryptowalut z karty debetowej lub kredytowej, ale także umożliwia wymianę kryptowalut za pośrednictwem strony internetowej.

Coinmamma

Coinmama to również godna zaufania strona internetowa, na której możesz kupować kryptowaluty, zachowując swoją anonimowość. Jest to platforma z siedzibą w Izraelu, która umożliwia użytkownikom kupowanie zasobów cyfrowych bez kłopotów z weryfikacją tożsamości.

Giełdy Bitcoin

Giełdy kryptowalut, takie jak BitFinex i ShapeShift, pozwalają użytkownikom kupować Bitcoiny bez ujawniania tożsamości. Na ShapeShift musisz najpierw kupić altcoiny lub inne tokeny cyfrowe, zanim kupisz Bitcoin. Jeśli masz już Litecoina lub Ethereum, możesz kupić Bitcoiny bez weryfikacji.

Kup Bitcoin w bankomatach Bitcoin

Bankomaty Bitcoin są jak zwykłe bankomaty, w których można kupić Bitcoiny za pomocą karty debetowej. Po zakupie Bitcoin w bankomacie Bitcoin zostanie on dostarczony do Twojego portfela Bitcoin. Zwykle w bankomatach Bitcoin nie musisz weryfikować swojej tożsamości. Wadą kupowania Bitcoinów w bankomatach Bitcoin jest to, że zazwyczaj sprzedają one cyfrową walutę z marżą 5-10%. Dlatego lepiej sprawdzić cenę w bankomacie Bitcoin przed zakupem monety.

Więc to były sposoby na anonimowe kupowanie Bitcoinów. Jeśli szukasz inwestycji w Bitcoin i chcesz zachować swoją anonimowość, możesz skorzystać z dowolnej z tych opcji.

Chetna Phour

Chetna jest zapalonym autorem treści, który uwielbia pisać na różne tematy. Uwielbia odkrywać teraz różne horyzonty i czas na kryptowaluty.