Jak inwestować w nieruchomości poprzez akcje

Jak inwestować w nieruchomości poprzez akcje
Category: Musisz Wiedzieć
16 października 2020

ZA DARMO – Przewodnik po inwestowaniu w nieruchomości

Zrób pierwszy krok w kierunku budowania prawdziwego bogactwa, zapisując się do naszego obszernego przewodnika po inwestowaniu w nieruchomości.

Fundusze inwestycyjne w nieruchomości (REIT) to dobrze znany i oczywisty sposób inwestowania w nieruchomości poprzez akcje.

REITów są setki, a wiele z nich to doskonałe inwestycje długoterminowe. Ale to nie jedyny sposób na inwestowanie w nieruchomości na giełdzie. Niektóre firmy inne niż REIT są właścicielami wielu nieruchomości i prowadzą inną działalność na rynku nieruchomości. Jest też wiele innych firm, które nie są właścicielami ani nie zarządzają nieruchomościami, ale mogą skorzystać na silnej pozycji na rynku nieruchomości.

Przyjrzyjmy się najlepszym sposobom inwestowania w nieruchomości za pośrednictwem giełdy.

Fundusze inwestycyjne na rynku nieruchomości

Najbardziej oczywistym sposobem inwestowania w nieruchomości za pośrednictwem akcji jest kupowanie funduszy inwestycyjnych w nieruchomości lub REIT.

REIT to firma, której podstawową działalnością jest posiadanie nieruchomości. REIT mogą zarabiać na zarządzaniu posiadanymi nieruchomościami, wynajmowaniu ich stronom trzecim, opracowywaniu nowych nieruchomości lub kupowaniu i sprzedawaniu nieruchomości.

Aby zostać prawnie sklasyfikowanym jako REIT, firma musi:

  • zainwestuje co najmniej trzy czwarte swoich aktywów w nieruchomości,
  • czerpią co najmniej trzy czwarte swojego dochodu z majątku nieruchomego, oraz
  • wypłaci co najmniej 90% swojego dochodu do opodatkowania akcjonariuszom w formie dywidendy.

Jeśli spełnia te i kilka innych wymagań, REIT nie jest opodatkowany na poziomie korporacyjnym. Zamiast tego REIT są traktowane jako podmioty tranzytowe, takie jak LLC i S-korporacje. Dochód nie jest opodatkowany, dopóki nie zostanie wypłacony udziałowcom.

To duża ulga podatkowa. W przypadku większości akcji wypłacających dywidendę zyski są faktycznie opodatkowane dwukrotnie – raz na poziomie korporacyjnym, a następnie ponownie na poziomie indywidualnym, kiedy są wypłacane jako dywidendy.

Istnieją setki REIT-ów notowanych na giełdzie. Być może słyszałeś o niektórych z największych REIT-ów na rynku:

Simon Property Group (NYSE: SPG) opracowuje, posiada i zarządza nieruchomościami w centrach handlowych pod markami „The Mills” i „Premium Outlets”. Prologis (NYSE: PLD) jest właścicielem i operatorem nieruchomości logistycznych, takich jak magazyny i centra dystrybucyjne. Jeśli robisz zakupy online, niektóre z Twoich paczek prawdopodobnie przeszły przez budynki Prologis.

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których warto inwestować w REIT. Na początek pozwalają inwestować w nieruchomości, na które większość inwestorów nie może sobie pozwolić w inny sposób. Niewiele osób może na przykład kupić wieżę biurową, ale można w nią zainwestować poprzez REIT.

Ponadto REIT cieszą się przewagą podatkową z tytułu przejęcia i zwykle wypłacają ponadprzeciętne stopy dywidendy. Mają duży potencjał wzrostu w czasie wraz ze wzrostem wartości ich portfeli nieruchomości. Mogą zdywersyfikować Twoje portfolio.

Nieruchomości mogą stanowić defensywną klasę aktywów, w zależności od rodzaju nieruchomości komercyjnych. REIT zwykle dobrze się trzyma podczas recesji i innych trudnych warunków gospodarczych.

Deweloperzy gruntów i inne przedsiębiorstwa będące właścicielami nieruchomości

Chociaż REIT-y mają doskonałe korzyści podatkowe, wymagania są surowe. W niektórych przypadkach może to być niepożądane.

Na przykład, ponieważ REIT muszą wypłacać większość dochodu podlegającego opodatkowaniu, mają ograniczoną zdolność do ponownego inwestowania w biznes i rozwoju bez zaciągania długów lub sprzedaży większej liczby udziałów. Jeśli strategia biznesowa firmy zakłada posiadanie nieruchomości, ale niekoniecznie chce ona zainwestować ponad 75% aktywów w nieruchomości, klasyfikacja REIT może nie mieć sensu.

Dobrym przykładem jest Howard Hughes Corporation (NYSE: HHC). Firma tworzy wspólnoty z planem mistrzowskim lub MPC. Howard Hughes sprzedaje ziemię właścicielom domów, którzy tworzą osiedla mieszkaniowe. Okolice te tworzą popyt na nieruchomości komercyjne w okolicy, które Howard Hughes buduje i wynajmuje najemcom. Te z kolei generują większy popyt na mieszkania i cykl się powtarza.

Ze względu na zorientowany na wzrost model biznesowy Howard Hughes wolałby zostać sklasyfikowany jako tradycyjna korporacja i reinwestować jak najwięcej w swoją działalność.

Vail Resorts (NYSE: MTN) to kolejny przykład. Firma posiada i zarządza kurortami górskimi w niektórych z najbardziej pożądanych obszarów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Firma działa w trzech segmentach:

  • segment „górski” jest właścicielem i operatorem swoich ośrodków górskich,
  • segment „kwater” posiada hotele, mieszkania własnościowe i inne aktywa spółki lub zarządza nimi, oraz
  • trzeci segment zajmuje się rozwojem nieruchomości firmy.

Chociaż firma jest wyraźnie operatorem nieruchomości, dla celów podatkowych nie jest klasyfikowana jako REIT.

Firmy sąsiadujące z nieruchomościami

Wiele firm odniesie korzyści z silnego rynku nieruchomości, ale nie prowadzi działalności związanej z posiadaniem nieruchomości.

Kliknij, aby powiększyć

Na przykład firmy zajmujące się dostawami materiałów budowlanych, takie jak Home Depot (NYSE: HD) i Lowes (NYSE: LOW), mogą zaobserwować wzrost sprzedaży, gdy ma miejsce gwałtowny wzrost liczby nowych konstrukcji lub gdy silna gospodarka pozwala większej liczbie właścicieli domów wydawać pieniądze na remonty.

Strony internetowe nieruchomości, takie jak Zillow (NYSE: Z) (NYSE: ZG), również czerpią korzyści z silnych rynków nieruchomości. Firmy, które sprzedają domy w imieniu właścicieli, takie jak Realogy (NYSE: RLGY), również odnoszą korzyści. (Jeśli nie znasz Realogy, jest to firma stojąca za popularnymi markami nieruchomości Century 21, Coldwell Banker, Sotheby’s International Realty i nie tylko). Akcje Homebuilder, takie jak DR Horton (NYSE: DHI), również należą do tej kategorii.

Elektroniczna platforma dokumentów Docusign (NASDAQ: DOCU) jest szeroko stosowana, gdy kupujący i sprzedający finalizują transakcje, by wymienić kolejny potencjalny przykład. Na silnym rynku nieruchomości mogą również skorzystać ubezpieczyciele mienia, zwłaszcza ci, którzy piszą wiele polis ubezpieczeniowych właścicieli domów.

To tylko próbka. Lista jest długa i niepraktyczne jest wymienianie tutaj wszystkich firm i branż sąsiadujących z nieruchomościami.

Akcje te charakteryzują się różnymi poziomami ryzyka, więc niemożliwe jest sformułowanie jakichkolwiek ogólnych stwierdzeń na temat tego, jak zmienne lub ryzykowne są w porównaniu z REIT lub innymi firmami z branży nieruchomości.

Kluczowe wnioski

Podsumowując, istnieją trzy główne sposoby inwestowania w nieruchomości poprzez akcje:

  • Możesz kupować fundusze inwestycyjne w nieruchomości lub REIT, które są szczególnym typem firmy, która jest właścicielem, zarządza, rozwija, nabywa i / lub sprzedaje nieruchomości komercyjne.
  • Alternatywnie, możesz inwestować w firmy, które posiadają nieruchomości i wykonują takie same czynności jak REIT, ale z jakiegoś powodu nie chcą być klasyfikowane jako REIT.
  • Wreszcie, możesz kupować akcje firm, które mogą skorzystać na silnej pozycji na rynku nieruchomości, ale których podstawową działalnością nie jest posiadanie nieruchomości ani zarządzanie nimi.

Jak widzieliśmy, każdy rodzaj inwestycji ma swoje zalety i wady. Właściwy sposób na ty , aby inwestować w nieruchomości poprzez zapasów zależy od celów inwestycyjnych i tolerancji ryzyka.

Nieuczciwe zalety: jak nieruchomości stały się fabryką miliarderów

Zapewne wiesz, że nieruchomości od dawna są placem zabaw dla bogatych i dobrze skomunikowanych, a według ostatnio opublikowanych danych to również najlepiej prosperująca inwestycja we współczesnej historii. A biorąc pod uwagę zestaw nieuczciwych korzyści, które są zupełnie niespotykane w przypadku innych inwestycji, nie jest to niespodzianką.

Ale w 2020 roku bariery upadły – a teraz można budować PRAWDZIWE bogactwo za pomocą nieruchomości za ułamek tego, co kiedyś kosztowało, co oznacza, że ​​nieuczciwe korzyści są teraz dostępne dla osób takich jak Ty.

Aby rozpocząć, przygotowaliśmy obszerny przewodnik, który przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w nieruchomości – i udostępniliśmy go dzisiaj ZA DARMO. Po prostu kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać dostęp do bezpłatnej kopii.