Agora na minusie. Medialna grupa podała efekty za I kwartał 2017 r.

W pierwszym kwartale 2017 roku Team Agora poniosła stratę w wysokości 6, 1 mln zł netto. Jej przychody wzrosły o 4, 3 proc. w ujęciu rok do roku.

Przychody Grupy Agora w pierwszych kilku miesiącach br. wyniosły trzysta jeden mln zł. Największy postęp odnotowano w sektorze księga i film - 126, 9 mln zł. W segmencie internetowym postęp wyniósł 5, 5 proc. - do 38, trzy mln zł, a w działalności radiowej o 1, 6 proc. do 25, 8 mln zł. Zyski z działalności w obszarze reklamy zewnętrznej utrzymały się w stopniu 35 mln złotych.

Spadek przychodów Agora zanotowała w sektorze prasy, który przyniósł 53, pięć mln zł oraz nakładu - 29, 7 mln zł.

Spółka podała też, że - wedle jej szacunków - w tym roku koszty wynagrodzeń w grupie powinny okazać się niższe o około 7 mln zł w porównaniu z 2016 r. Przy komunikacie czytamy:

Wówczas głównie rezultat zwolnień grupowych przeprowadzonych w Agorze S. A. w 2016 r. oraz rezygnacji z wydawania dziennika Metrocafe. pl. Prowadzone w czwartym kwartale 2016 r. zwolnienie grupowe po największym stopniu było realizowane w segmencie Prasa.

Zatrudnienie w Grupie Agora na końcu marca br. wyniosło 2902 etaty i w porównaniu z ubiegłym rokiem zmniejszyło się o 119 etatów.

Tagi: wyniki finansowe Agora Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie