GPW powołała akcelerator

GPW wspomoże startupom. W tym celu powołała akcelerator

GPW oraz Beesfund, czyli polska platforma equity crowdfundingowa, podpisały układ o współpracy. Wspólnie powołały akcelerator, który ma ułatwić networking z całym ekosystemem startupowym i zbudować ciekawość startupami wśród spółek giełdowych.

Funkcją Akceleratora stanie się przede wszystkim umożliwianie networkingu, zainteresowanie spółek giełdowych startupami, a także pomoc przy pozyskiwaniu klientów wśród spółek notowanych na GPW, wsparcie w budowaniu relacji i ułatwianie kontaktu startupów wraz z inwestorami z rynku kapitałowego.

- Wierzymy, hdy rynek kapitałowy może wesprzeć innowacyjne firmy we przedwczesnej fazie rozwoju i przygotować je do późniejszych emisji w branży NewConnect bądź Kluczowym Rynku - przekonuje Jarosław Grzywiński, p. o. prezesa GPW.

Planowana jest współpraca z innymi akceleratorami, funduszami ventures, fundacjami, które działają na rynku startupowym. Akcelerator GPW będzie dywanom służył pomocą w przedstawieniu alternatywnej ścieżki pozyskiwania zasobów poprzez rynek kapitałowy.

- Do współpracy z GPW zainspirowały nas analogiczne rozwiązania działające na rozwiniętych giełdach świata. Jednocześnie własny akcelerator jest autorskim projektem dostosowanym do regionalnych warunków - dodaje Arkadiusz Regiec z Beesfund.

Prace Akceleratora już ruszyły jak i również został ogłoszony pierwszy nabór spółek. Wstęp mają przedsiębiorstwa z centralnej Europy, po tym także te, które skorzystały z platformy Beesfund.

Tagi: GPW giełda akcelerator startupy Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Aspartam - czy jest niezdrowy dla zdrowia?