Gdzie wymienić walutę po najlepszych kursach

Category: Twojego Konta
17 lutego 2021

Możesz wymienić dolary amerykańskie na walutę obcą w wielu punktach sprzedaży zarówno w kraju, który odwiedzasz, jak i tutaj w domu. Rozsądnie jest jednak kupować większość waluty obcej w bankomatach za granicą, które zazwyczaj oferują lepsze kursy wymiany niż jakiekolwiek inne źródła, w tym bank w USA, giełdy internetowe oraz budki i kioski na lotniskach i obszarach turystycznych.

Wymiana walut w bankach

Większość dużych banków wymieni dolary amerykańskie na walutę obcą, jeśli masz konto czekowe lub oszczędnościowe w tej instytucji. W niektórych przypadkach bank wymieni walutę, jeśli masz kartę kredytową w banku. Niewielu pobiera opłatę za tę usługę, a kurs wymiany oferowany przez banki – który zmienia się wraz z rynkiem walutowym – jest zazwyczaj korzystniejszy niż w przypadku innych źródeł w USA

 • Bez opłaty
 • oferuje możliwość składania zamówień online (minimum 100 USD)zamówienia poniżej 1000 USD mogą być wysłane bezpośrednio do Ciebiezamówienia powyżej 1000 USD należy odebrać w oddziale
 • Bez opłaty
 • umożliwia zamawianie online (minimum 200 USD)zamówienia powyżej 1000 $ za darmo
 • Bez opłaty
 • oferuje zamówienia onlineOpłata 5 USD (nie dotyczy CitiGold i Citi Priority Account Package)darmowa dostawa do oddziału
 • Bez opłaty
 • należy wymienić w oddziale
 • Bez opłaty
 • należy wymienić w oddziale
 • przekierowuje do Travelex, dostawcy usług wymiany walutNiektóre banki oferują zamówienia online, które potrącają z Twojego konta czekowego lub oszczędnościowego; obca waluta jest następnie wysyłana na Twój adres domowy, czasami za opłatą zależną od wielkości zamówienia. Inne wymagają, abyś zadzwonił lub zatrzymał się w oddziale, aby zamówić walutę. Żądania dotyczące wspólnej waluty – takiej jak euro lub dolary kanadyjskie – mogą zostać zrealizowane tego samego dnia, podczas gdy inne mniej żądane waluty mogą zająć od dwóch do czterech dni.

  Wiele banków odkupi również wszelkie dodatkowe zagraniczne środki pieniężne, które masz po powrocie, chociaż zwykle po mniej korzystnych stawkach niż zapłaciłeś za tę walutę.

  Przeliczanie walut obcych online

  Kilka kantorów wymiany walut jest dostępnych online. Travelex jest jednym z największych dostawców usług wymiany walut i jest firmą, do której Bank USA kieruje klientów online. AAA zapewnia również wymianę walut dla swoich członków. Travelex i AAA odkupią obcą walutę po Twoim powrocie.

 • bezpłatny odbiór w sklepie
 • bezpłatna dostawa przy zamówieniach powyżej 1000 USDzwykle gotowy do odbioru następnego dnia, ale może to zająć do 5 dniMinimalne zamówienie 50 USDMaksymalne zamówienie 3000 USD
 • zamów online, w sklepie lub przez telefon (1-888-626-2027)
 • bezpłatna dwukrotna dostawa przy zamówieniach powyżej 1000 USDOpłata za wysyłkę w wysokości 15 USD w przypadku zamówień poniżej 1000 USDWymiana walut za granicą

  Zagraniczne bankomaty zazwyczaj oferują ogólnie najkorzystniejsze kursy wymiany, pomimo wszelkich stałych opłat, które mogą zostać naliczone. Ale nadal rozsądnie jest utrzymywać niską liczbę wypłat z bankomatów, wypłacając większe kwoty gotówki za granicą, aby zmniejszyć liczbę opłat, które zapłacisz. Zagraniczne bankomaty często pobierają następujące opłaty:

  • Opłata za transakcję zagraniczną: obejmuje koszt konwersji dolara amerykańskiego na walutę obcą
  • Opłata za korzystanie z bankomatu poza siecią: ta opłata, do 5 USD, jest naliczana za korzystanie z zagranicznego bankomatu Opłata za korzystanie z bankomatów za granicą : operatorzy bankomatów (poza Europą i Meksykiem) pobierają tę opłatę wygodną Opłata za zaliczkę: jeśli używasz karty kredytowej do wypłaty gotówki, Twój wydawca może pobrać tę opłatę.Niektóre banki w USA mają sojusze na całym świecie lub banki stowarzyszone w innych krajach, co może ułatwić klientom pobieranie pieniędzy za granicę z zagranicznych bankomatów, często bez nakładania tak wielu opłat. Na przykład Citibank ma 45 000 bankomatów na całym świecie, które nie pobierają opłat poza siecią. Ale nadal nakładają opłatę za wymianę walut.

   Podobnie klienci Bank of America mogą korzystać z bankomatów należących do China Construction Bank, filii banku w USA, bez płacenia opłat poza siecią. Ponadto Bank of America jest częścią Global ATM Alliance, która zapewnia swoim klientom bezpłatny dostęp do 50 000 bankomatów innych członków banków, takich jak Barclays, BNP Paribas, Banca Nazionale del Lavoro, Deutsche Bank i Scotiabank.

   Opcje niewalutowe

   Możesz uniknąć kłopotów z przeliczaniem waluty, używając kart kredytowych lub specjalnych podróżnych kart przedpłaconych, które również mogą być bezpieczniejsze w noszeniu niż portfel pełen gotówki. Ponadto czeki podróżne zapewniają środki bezpieczeństwa w przypadku ich zgubienia lub kradzieży.

   Karty kredytowe: wybierz kartę bez opłat za transakcje zagraniczne, którą banki pobierają, gdy transakcja na karcie przechodzi przez bank zagraniczny lub jest dokonywana w innej walucie. Opłata wynosi zazwyczaj około 3%. Capital One i Discover nie pobierają tej opłaty na żadnej ze swoich kart. Inni emitenci zazwyczaj nie mogą pobierać opłaty od swoich kart kredytowych premium lub Travel Rewards.

   Karty przedpłacone: Visa oferuje swoją kartę Visa TravelMoney w lokalizacjach Triple-A, które mogą uprościć wymianę walut. Karta umożliwia dokonywanie zakupów debetowych i może być używana do wypłacania pieniędzy w bankomatach na całym świecie. Środki można doładować osobiście, przez telefon lub online za pomocą gotówki, środków z konta bankowego lub karty debetowej lub kredytowej. Podobnie Travelex oferuje przedpłaconą kartę podróżną MasterCard, która blokuje kurs wymiany i nie pobiera opłat bankomatowych. Ale pobiera wysoką opłatę za wymianę walut w wysokości 5,5%.

   Czeki podróżne : Niektóre banki i American Express oferują specjalne czeki, które można wymienić na lokalną walutę w niektórych bankach, punktach wymiany walut i biurach turystycznych American Express. zagraniczni detaliści mogą również akceptować czeki podróżne zamiast lokalnej waluty. W przypadku zgubienia lub kradzieży czeki mogą zostać zwrócone, o ile dysponujesz numerami seryjnymi czeków. Nie ma opłat za wypłatę, ale mogą zostać naliczone opłaty za wymianę.

   Janna jest byłym starszym pisarzem w ValuePenguin zajmującym się bankowością, kartami kredytowymi i ocenami kredytowymi. Spędziła ponad dekadę na pisaniu i raportowaniu na temat finansów osobistych, nieruchomości i biznesu i otrzymała trzy nagrody dziennikarskie za swoją pracę.