Gdzie teraz zainwestować 5000 $

Category: Karty Kredytowej
17 lutego 2021

Umieść swoje pieniądze w tych trzech liderach w handlu elektronicznym, opiece zdrowotnej i płatnościach cyfrowych.

Prawdopodobnie wiedziałeś, że to nadchodzi.

Giełda straciła na wartości pod koniec zeszłego tygodnia po ogromnych wzrostach w lipcu i sierpniu. Zła wiadomość jest taka, że ​​Twój portfel inwestycyjny jest prawdopodobnie wart znacznie mniej niż kilka dni temu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ​​cofnięcie daje możliwość kupowania najlepszych akcji po bardziej atrakcyjnej cenie.

Ale które akcje są świetnymi typami? Oto gdzie teraz zainwestować 5000 USD.

Źródło obrazu: Getty Images.

1. Amazon

Zawsze jest dobry moment na zakup akcji Amazona (NASDAQ: AMZN). Nie musisz się nawet martwić o możliwość drugiej fali (lub zintensyfikowanej pierwszej fali) epidemii koronawirusa jesienią. Amazon udowodnił, że jego biznes będzie działał dobrze, nawet podczas globalnej pandemii.

Ale Amazon to nie tylko akcje, które można kupić do gry w obronę. Chociaż firma twierdzi, że kapitalizacja rynkowa wynosi 1,6 biliona dolarów, jej historia wzrostu jest daleka od zakończenia.

Pandemia COVID-19 waliła oliwy do ognia rynku e-commerce, który i tak szybko się rozwija. Amazon oczywiście odnosi korzyści jako największa firma e-commerce na świecie. Jednak zyskuje również, gdy organizacje wzmacniają swoją obecność w Internecie i przenoszą się do chmury. To muzyka dla uszu Amazon Web Services, wiodącego na rynku dostawcy hostingu w chmurze.

Nie zapomnij o innych możliwościach rozwoju firmy Amazon. Firma rozszerza swoją fizyczną działalność spożywczą. Robi wielkie ruchy w opiece zdrowotnej. A wraz z przejęciem Zoox Amazon może po prostu stać się głównym konkurentem na arenie technologii autonomicznych samochodów.

2. Intuicyjna chirurgia

Intuitive Surgical (NASDAQ: ISRG) napotkał silne wiatry w związku z pandemią COVID-19. Opóźnienia operacji bez nagłych wypadków oznaczały, że zrobotyzowane systemy chirurgiczne da Vinci firmy Intuitive przez większość czasu kręciły robotami palcami. Chociaż przychody wracają, dyrektor generalny Gary Guthart ostrzegł w telekonferencji Intuitive w drugim kwartale, że firma „spodziewa się trudnego środowiska bliskiego i średnioterminowego dla przyszłych lokat kapitału, ponieważ COVID-19 niszczy się, a wydatki szpitalne pozostają ograniczone.

Dlaczego więc powinieneś teraz zainwestować w Intuitive Surgical? Nic się nie zmieniło w długoterminowych perspektywach wzrostu akcji sektora opieki zdrowotnej.

Dzięki starzejącemu się pokoleniu wyżu demograficznego liczba starszych Amerykanów rośnie. Tendencja ta występuje również w wielu krajach Azji i Europy. W rezultacie liczba zabiegów chirurgicznych powszechnie wykonywanych u osób starszych prawie na pewno wzrośnie, w tym wiele z tych, które najlepiej nadają się do pomocy robotów.

Intuitive Surgical również nadal intensywnie inwestuje w badania i rozwój, aby poszerzyć rodzaje procedur, które mogą obsługiwać jej systemy. Guthart uważa, że ​​„wysokiej jakości, minimalnie inwazyjna opieka będzie ważniejsza dla przyszłości, nie mniej po zakończeniu pandemii COVID-19. Prawdopodobnie ma rację, a to świetna wiadomość na przyszłość Intuitive.

3. Mastercard

Podobnie jak Intuitive Surgical Mastercard (NYSE: MA) poczuła ukłucie pandemii COVID-19. Ponieważ podróże były w dużej mierze ograniczone, ludzie nie używali tak często swoich kart kredytowych. Jednak CEO Ajay Banga uważa, że ​​długoterminowy wpływ wybuchu koronawirusa powinien być pozytywny. „Kryzys COVID spowodował przyspieszenie korzystania z elektronicznych form płatności, przy znacznie szerszym zastosowaniu rozwiązań cyfrowych i zbliżeniowych – powiedział Banga podczas telekonferencji Mastercard w drugim kwartale.

Mastercard czyni postępy w rozwiązaniach zbliżeniowych, o których wspomniał Banga. Firma ogłosiła w sierpniu, że uruchamia platformę technologiczną Shop Anywhere, która umożliwia konsumentom płacenie bez konieczności wyjmowania karty kredytowej Mastercard. Technologia wykrywa kartę, jeśli znajduje się ona w dowolnym miejscu konsumenta lub jest przechowywana w telefonie.

Nawet po zakończeniu pandemii łatwo jest zobaczyć, w jaki sposób technologia Shop Anywhere firmy Mastercard ułatwi konsumentom korzystanie z kart kredytowych zamiast gotówki. To kolejna innowacja, która powinna przyspieszyć przejście od gotówki i czeków do cyfrowych metod płatności.

Mastercard wyróżnia się jako jedna z najlepszych akcji, które można kupić, aby skorzystać z odejścia od gotówki. Firma cieszy się wirtualnym duopolem z Visa w przetwarzaniu płatności. Jego zespół zarządzający ma wizję wymaganą, aby Mastercard pozostał liderem na arenie płatności cyfrowych. Całkiem możliwe, że Mastercard może dołączyć do klubu firm z kapitałem rynkowym wartym biliony dolarów do końca tej dekady.