Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 6-12 marca 2017

Ceny paliw w przyszłym tygodniu. Tankowanie benzyny może okazać się tańsze

Benzyna Pb98 za 4, 99-5, 10 zł/l, Pb95 za 4, 69-4, 79 zł/l, diesel ON za 4, 60-4, 69 zł/l, autogaz LPG za 2, 20-2, 27 zł/l - to prognozowane koszta paliw w tygodniu od 6 do 12 marca 2017 roku.

Analitycy e-petrol. pl spodziewają się wyraźnych spadków cen benzyn - zwłaszcza Pb98, jaką kierowcy powinni tankować niżej 5 zł za litr. Zwracają uwagę, że na skutek przecen na globalnych rynkach ropy, w mijającym tygodniu ceny benzyn obniżyły krajowe rafinerie.

Według danych empirycznych Polskiej Izby Paliw Płynnych, obecnie w kraju litr Pb98 kosztuje średnio pięć, 05 zł/l, Pb95 cztery, 73 zł/l, ON 4, 60 zł/l olej napędowy, a LPG - dwa, 24 zł/l.

Ropa naftowa: to Arabia Saudyjska odpowiada za cięcia dostaw ropy z OPEC

Sytuacja dzięki globalnym rynku ropy wciąż jest stabilna. - Obserwujemy niewielkie spadki. Pierwsze szacunki za luty mówią, że OPEC wciąż realizuje własny program cięć. W największej mierze za wyniki kartelu odpowiadają jednak działania Arabii Saudyjskiej - mówi Kamil Maliszewski, analityk DM mBanku. -

Niebawem okaże się, czy nie było wówczas działanie wyłącznie sezonowe. Arabia Saudyjską wiosną zazwyczaj wzmaga wydobycie. Wówczas jest szansa na większe ruchy cenowe - dodaje.

Maliszewski podkreśla, że opublikowany niedawno raport Międzynarodowej Agencji Energii sugeruje, że w najbliższych latach jedynym istotnym argumentem za spadkami cen ropy na świecie, może stać się postęp jej wydobycia w NA JUKATAN.

WARTO WIEDZIEĆ:

Zachodniopomorskie ma najdroższe paliwo w kraju. Zobacz, dlaczego inni kupują taniej [Infografika]

Tagi: paliwa ceny paliw ropa naftowa Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Były prezes GetBack przekaże KNF listę potencjalnych inwestorów