Do czego w ogóle służy Bitcoin?

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Od prawie dziesięciu lat media zajmują się wiadomościami o bitcoinie. Bitcoin, uznany do tej pory za martwy 144 razy, pozostaje tajemnicą, którą nawet samozwańczy eksperci mieli trudności z rozwikłaniem. Nie powstrzymało to jednak inwestorów przed zaangażowaniem się w to, co wyłania się jako największa bańka spekulacyjna we współczesnej historii inwestowania.

Gdybyś jednak zapytał któregokolwiek z tych inwestorów, do czego faktycznie używany jest bitcoin, możesz zobaczyć zdezorientowane spojrzenia i unieść brwi. Na przykład złoto jest wykorzystywane do produkcji monet, biżuterii, jako przewodnik elektryczny dla precyzyjnej elektroniki oraz jako biomedyczny materiał na implanty. Ustalenie zastosowań bitcoinów nie jest takie proste. Jeśli bitcoin ma być prawdziwym towarem, musi mieć wartość wykraczającą poza zwykły instrument inwestycyjny. A więc do czego służy bitcoin?

Jako alternatywna waluta

Możesz zauważyć, jeśli spędzasz dużo czasu w Internecie, wiele firm używających bitcoin jako formy waluty. Obejmuje to głównych sprzedawców detalicznych, takich jak Overstock.com, Expedia, Newegg, Dish Network i (do niedawna) Microsoft.

Nieco zgłoszoną stroną tego jest to, że istnieją firmy, które akceptują tylko bitcoiny. Czemu? Czasami firmy te angażują się w handel, któremu sprzeciwiają się tradycyjne procesory płatności, takie jak prowadzenie VPN, indeksu Usenet, biznes marihuany lub branża wideo dla dorosłych. Ponieważ bitcoin jest peer-to-peer, nie może zostać zamknięty przez zewnętrzne naciski.

Osoby, które chcą kupować od tych firm, muszą używać bitcoinów. Bitcoin może być również używany do bardziej popularnych celów. Ponad 100 000 kupców i sprzedawców detalicznych na całym świecie akceptuje bitcoiny jako formę płatności, w tym Jubilerzy REED. Liczba ta rośnie każdego dnia, ponieważ handlowcy mogą używać bitcoinów bez konieczności płacenia opłat procesora płatności.

Jak karta debetowa w prawdziwym świecie

Dla tych, którzy sprzeciwiają się bankom, bitcoin może pomóc oferować opcje podobne do bankowych bez konieczności zakładania konta czekowego. W zależności od lokalizacji możesz mieć dostęp do bankomatów bitcoin, w których możesz bezpośrednio wypłacać monety z portfela lub do kart bitcoinowych. Karty te pozwalają na codzienne wydatki podobne do fizycznej karty debetowej. Istnieją nawet fizyczne monety bitcoin, chociaż są one postrzegane bardziej jako nowość niż praktyczne urządzenia.

Jako stały rejestr transakcji

Kiedy Satoshi Nakamoto wydobywał blok genesis w styczniu 2009 r., Umieścił w nim znacznik czasu: „The Times 03 / styczeń / 2009 r. Kanclerz na krawędzi drugiego dofinansowania dla banków.

Ten komentarz do obecnego systemu bankowego odzwierciedla główny składnik bitcoina. Jego blockchain jest w stanie trwale rejestrować każdą transakcję związaną z jego monetami. Co ważniejsze, ponieważ do rekordu transakcji można również dodać nieistotne dane, łańcuch bloków można wykorzystać do przekazywania wartości i informacji innych niż bitcoin. Jest to lepsze w przypadku altcoinów zaprojektowanych do tej funkcji, takich jak Ethereum, ale bitcoin był dowodem słuszności tego pomysłu.

Jako rezygnacja z waluty Fiat

Dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą używać waluty fiducjarnej, na przykład tych, którzy stracili wiarę w banki centralne, tych, którzy żyją na obszarach, w których gospodarka podlega dewaluacji, lub tych, którzy żyją na obszarach, które nie mają realnego fiat waluta, bitcoin jest gotową opcją. Pomimo faktu, że jest bardzo niestabilny, bitcoin generalnie był wyjątkowo zwyżkowy w ciągu ostatnich dwóch lat, a nachylenie krzywej wzrostu stawało się coraz bardziej strome. To sprawia, że ​​bitcoin jest na razie stosunkowo stabilnym posiadaczem wartości finansowej i zdrową alternatywną walutą.

Oczywiście nikt nie wie dokładnie, jaka może być przyszłość bitcoina. Jednak wszystkie wymienione powyżej przypadki użycia są obecnie aktualne i wydaje się prawdopodobne, że mogą pozostać ważne przez jakiś czas. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak używać bitcoinów do celów inwestycyjnych? Zapisz się do newslettera Bitcoin Market Journal już dziś!