Dlaczego szwajcarskie konta bankowe są dobre?

Category: Twojego Konta
17 lutego 2021

Dla większości ludzi posiadanie konta w banku szwajcarskim jest czymś dla superbogatych, oszustów, nieuczciwych urzędników państwowych lub po prostu dobrym sposobem na „ukrycie nieuczciwie zdobytych zysków. To nic innego jak fikcja i powszechna fabuła używana wielokrotnie w wielu hollywoodzkich filmach klasy B. Nie ma nic nielegalnego lub „podejrzanego w chęci lub posiadaniu szwajcarskiego konta bankowego.

Prawda jest taka, że ​​szwajcarskie banki przyjmują rachunki od zagranicznych rezydentów z całego świata – zwłaszcza z „Zachodu, a ogromna liczba przeciętnych Amerykanów ma rachunki w całej Szwajcarii. Głównym powodem, dla którego warto mieć konto w banku szwajcarskim, jest legendarna prywatność, jaką zapewnia to konto.

Szwajcarzy mają jedne z najostrzejszych przepisów na całym świecie, jeśli chodzi o to, kto może uzyskać dostęp do Twojego konta. Jeśli szukasz sposobu na „ochronę aktywów przed śledczymi, konto szwajcarskie może być idealnym miejscem.

Poniżej wymieniono „wielką piątkę banków szwajcarskich. Wszyscy znają rachunki zagraniczne.

 • – Swiss Credit Bank w Zurychu
 • – The Union Bank of Switzerland– Bank Leu (AG) w Zurychu– Swiss Bank Corporation w Bazylei– Szwajcarski Volksbank w Bernie
  Wniosek o konto w banku szwajcarskim

  Wypełnij ten formularz, a skontaktuje się z Tobą szwajcarski agent bankowy:

  Aby znaleźć aktualne adresy tych banków i wielu innych, odwiedź konsulat Szwajcarii znajdujący się w większości głównych miast w USA lub odwiedź lokalną bibliotekę w celu uzyskania dalszych informacji.

  Otwarcie konta w Szwajcarii przebiega tak samo, jak w każdym banku. Jeśli dokonujesz naprawdę dużego depozytu, większość ludzi woli to zrobić osobiście. Jeśli zdecydujesz się otworzyć konto pocztą, najpierw musisz poprosić o formularze potrzebne do otwarcia konta; wypełnij je, a następnie poproś o zweryfikowanie swojego podpisu w konsulacie Szwajcarii lub w dowolnym z ich banków stowarzyszonych w tym kraju. Ta procedura jest bardzo podobna do tego, co robi się, aby otworzyć fundusz inwestycyjny lub inny rachunek papierów wartościowych i jest niczym więcej niż odrobiną biurokracji, przez którą przechodzi każda instytucja finansowa, a nie naruszeniem Twojej prywatności.

  Skoro już o tym mowa, najlepiej przesyłać depozyty przekazem pieniężnym, który zapewnia najwięcej prywatności. Weksle bankowe są również dopuszczalne, ale unikaj używania obligacji na okaziciela lub papierów wartościowych podczas składania depozytu lub musisz złożyć dużo biurokracji w czasie podatkowym. Ze względów bezpieczeństwa Twój prawnik powinien wykonać „pełnomocnictwo na Twoim koncie w Szwajcarii. W przeciwieństwie do prawa amerykańskiego, Szwajcarzy nadal uważają takie instrumenty prawne za ważne nawet po śmierci deponenta.

  Jeśli nie czujesz się komfortowo, pozostawiając „pełnomocnictwo w banku, przedyskutuj z radcą prawnym opcje na wypadek niepełnosprawności lub śmierci.

  OK, tyle, jeśli chodzi o „jak otworzyć konto w banku szwajcarskim, teraz czas na trochę informacji na temat „Dlaczego. Głównym powodem posiadania szwajcarskiego konta bankowego dla większości ludzi jest utrzymywanie statusu finansowego w tajemnicy i ochrona aktywów przed „atakiem.

  Banki szwajcarskie oferują ten sam zakres usług, co inne banki: rachunki czekowe, rachunki oszczędnościowe, rachunki powiernicze itp. Będą również przechowywać inne kosztowności, takie jak certyfikaty akcji, złoto, srebro i inne nieruchomości za opłatą. Podobnie jak inne konta w Szwajcarii, są one chronione prawem szwajcarskim przed jakimkolwiek szpiegowaniem, chyba że prowadzisz działalność przestępczą.

  Kiedy nadejdzie czas na wypłatę, można ją zapłacić w wybranej przez Ciebie walucie. Frank szwajcarski, dolary amerykańskie, cokolwiek chcesz.

  W przeciwieństwie do prawa amerykańskiego, w którym organy ścigania, wymiar sprawiedliwości i prywatni obywatele mogą uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju informacji finansowych zgodnie z prawem szwajcarskim, z wyjątkiem nadzwyczajnych okoliczności, ani funkcjonariusze banku, ani pracownicy banku nie mogą ujawniać żadnych informacji dotyczących jakichkolwiek konto każdemu, w tym rządowi Szwajcarii.

  Żaden prywatny obywatel ani ich prawny przedstawiciel nie może nigdy otrzymać jakichkolwiek informacji o czyimś koncie w szwajcarskim banku na żadnych warunkach. Obejmuje to wszystkie rodzaje postępowań sądowych, które Szwajcarzy klasyfikują jako „postępowanie inne niż karne.

  Szwajcarzy uważają uchylanie się od płacenia podatków i wiele innych „przestępstw w prawie amerykańskim za „przestępstwa polityczne. Sprawy takie jak rozwody, spory spadkowe i upadłościowe są przykładami „spraw prywatnych i jako takie tajemnica konta jest chroniona przed wszelkimi działaniami prawnymi mającymi na celu weryfikację obecności lub próby przejęcia jakichkolwiek aktywów.

  Istnieje kilka godnych uwagi wyjątków. Trzy rodzaje działalności, które Szwajcarzy uważają za nielegalne i są zobowiązane na mocy traktatu ze Stanami Zjednoczonymi do „otwarcia rachunku dla ewentualnych postępowań sądowych, to: przestępczość zorganizowana, handel narkotykami i „handel papierami wartościowymi. W takich przypadkach władze szwajcarskie mają ostatnie słowo w kwestii ujawnienia jakichkolwiek informacji.

  Szwajcarzy pobierają obecnie wysoki 35% podatek od odsetek uzyskanych na szwajcarskich kontach, ale Amerykanie otrzymują zwrot 30% tego podatku, pokazując, że nie są rezydentami Szwajcarii. Aby ubiegać się o zwrot pieniędzy, jest pewien haczyk 22. Musisz się przedstawić, co oczywiście oznacza rezygnację z tajemnicy.

  Jeśli prowadzisz konto we frankach szwajcarskich, a wartość franka rośnie w stosunku do dolara amerykańskiego, możesz również podlegać podatkowi od zysków kapitałowych, gdy wypłacasz pieniądze i wymieniasz je z powrotem na dolary amerykańskie. Jeśli poniesiesz straty spowodowane jakimkolwiek spadkiem wartości, zwykle nie podlegają one odliczeniu.

  Nie ma amerykańskich ograniczeń dotyczących posiadania szwajcarskich kont bankowych, ale obecne przepisy IRS wymagają, abyś poinformował ich, jakie masz zagraniczne konta, składając roczne zeznanie podatkowe. Jeśli odpowiesz tak, Internal Revenue Service wymaga więcej dokumentów.

  Odsetki zarobione na koncie zagranicznym nadal podlegają opodatkowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi w Stanach Zjednoczonych, ale zazwyczaj możesz odliczyć zagraniczne podatki, które być może będziesz musiał zapłacić. Skonsultuj się z ekspertem podatkowym, aby dowiedzieć się, jakie są obecne przepisy, ponieważ często się zmieniają i wykraczają poza zakres niniejszego raportu.