Dlaczego musisz zacząć inwestować, gdy jesteś młody

Category: Jeśli Masz
17 lutego 2021

Jednym z kluczowych elementów budowania bogactwa jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie inwestowania . W tym momencie większość blogów o finansach osobistych powie Ci wszystko o oprocentowaniu składanym io tym, jak wczesne rozpoczęcie działalności da Twojemu portfelowi więcej czasu na rozwój. To w 100% prawda, ale jest jeszcze coś, co jest jeszcze lepsze. Co może być lepszego niż procent składany? To doświadczenie, które zdobywasz popełniając błędy. Czytaj!

Moc łączenia

Przejdźmy najpierw szybko do procentu składanego. Odsetki złożone są niesamowite. Każdy kocha procent składany i łatwo zrozumieć, dlaczego. Jeśli zainwestujesz 1000 USD i zyskasz 10% rocznie, po roku będziesz mieć 1100 USD. Twoja inwestycja zyskuje odsetki w wysokości 100 USD. Następny rok jest jeszcze lepszy, ponieważ zarobisz 110 dolarów odsetek. Zarabiasz odsetki od swojej początkowej zasady ORAZ wszelkie narosłe odsetki. Z każdym rokiem będziesz zarabiać coraz większe odsetki. Widzisz, czego nie kochać?

Możesz łatwo zauważyć, że im wcześniej zaczniesz inwestować, tym więcej czasu będzie rosnąć Twój portfel. Czas jest sekretnym składnikiem mieszanek. Im więcej czasu musisz zainwestować, tym będziesz bogatszy.

Co jest ważniejsze niż procent składany?

Kiedy blogerzy finansowi mówią o oprocentowaniu składanym, zwykle przyjmują nierealistyczne założenia. W „Co by było, gdybyś zawsze przekroczył swoje 401 (k), pokazałem, że inwestor zgromadziłby ponad 2 miliony dolarów, gdyby przekroczył swój wkład 401 (k) od 1988 roku (32 lata). To niesamowite, ale problem jest najbardziej ludzie nie mogą maksymalnie zwiększyć swojego wkładu, gdy po raz pierwszy zaczynają pracę. Wczesne pieniądze są największym wkładem w budowanie jaja, a jeśli nie wpłacisz do swoich 401 tysięcy we wczesnych latach, twoje fundusze emerytalne będą nieco niższe niż 2 000 000 $.

Mówię tylko, że większość ludzi nie może wiele zaoszczędzić, gdy są młodzi, więc składanie może nie być najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do bogactwa. Ostatnio myślę że doświadczenie, które dajesz z inwestowania jest jeszcze ważniejsze.

Kluczem jest doświadczenie

Większość z nas uczy się najlepiej z doświadczenia. Jasne, możemy czytać i uczyć się z książek oraz ogromnej ilości zasobów w Internecie. Jednak czytanie o tym to nie to samo, co osobiste przeżycie wielkiego krachu na giełdzie. Zacząłem inwestować, kiedy dostałem swoją pierwszą pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w wieku 22 lat. Jak każdy nowy inwestor, przez kilka lat miotałem się i popełniłem wiele błędów. Oto tylko niektóre z nich.

 • Zainwestowałem z doradcami finansowymi mojego banku. Nie wiedziałem, że to tylko gloryfikowani sprzedawcy, którzy zarabiają na prowizjach.
 • Kupiłem kilka akcji firmy w moim 401 (k).Kupił fundusze inwestycyjne w oparciu o zeszłoroczny zwrot – pogoń za wynikami.Nie przekroczyłem maksymalnego wkładu 401k w ciągu pierwszych kilku lat, chociaż mogłem.Przestałem zasilać moje konta emerytalne, gdy w 2000 r. Załamała się giełda.Niewiele wiedziałem o alokacji aktywów i dywersyfikacji.W dzisiejszych czasach w Internecie jest o wiele więcej informacji, a młodym inwestorom powinno się łatwiej uniknąć tych pułapek. Jednak uczenie się na własnych błędach było nieocenione i wiedziałem coraz więcej z każdym cyklem giełdowym.

  Giełda wyglądała różowo pod koniec 2019 roku, ale wiedziałem, że w pewnym momencie nastąpi bessa. Przygotowywałem się na spowolnienie, dywersyfikując naszą alokację aktywów. Teraz inwestujemy w obligacje, nieruchomości na wynajem, REIT projekty finansowania społecznościowego nieruchomości , akcje z dywidendami i nie tylko.

  Wiem też, żeby nie sprzedawać, gdy rynek się załamuje. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​mam kupować więcej akcji, gdy rynek spadł o 35% w marcu 2020 r. Inwestorzy muszą kupować, gdy cena spada. W teorii brzmi to dobrze, ale jest bardzo trudne do wykonania. Nikt nie lubi kupować inwestycji i patrzeć, jak jej wartość spada. Gromadzenie gotówki jest o wiele łatwiejsze, ponieważ nie traci ona tak szybko na wartości. Jednak moje doświadczenie pozwoliło mi przezwyciężyć ten strach. Wiedziałem, że muszę dalej kupować, bo inaczej stracę szansę.

  Inwestowanie to proces uczenia się. Im wcześniej zaczniesz inwestować, tym więcej będziesz mieć doświadczenia. Kiedy byłem młody, nie byłbym w stanie zmusić się do inwestowania, gdy rynek spadł o 35%. Teraz jestem starszy i przeszedłem już 2 duże krachy na giełdzie. Tym razem byłem gotowy zainwestować więcej, gdy rynek spadł. Doświadczenie bardzo pomaga.

  Zacznij inwestować tak młodo, jak tylko możesz

  Chciałbym wiedzieć więcej o giełdzie, kiedy byłem w szkole średniej lub na studiach. W ten sposób mogłem mieć dodatkowe 5 lub 6 lat doświadczenia za pasem. Myślę, że każdy powinien nauczyć się inwestować młodo i dowiedzieć się, jak działa giełda.

  Oczywiście wielu młodych ludzi nie ma pieniędzy na inwestycje. W dzisiejszych czasach nowi absolwenci mają również mnóstwo kredytów studenckich. Nadal uważam, że bardzo ważne jest, aby zacząć inwestować, nawet jeśli masz dług. Najłatwiejszą rzeczą do zrobienia na początku jest wniesienie wkładu do 401 (k) przynajmniej na tyle, aby uzyskać dopasowanie całej firmy. To 100% zysk. Nie chcesz zostawiać tego na stole.

  W każdym razie staram się nauczyć mojego syna inwestowania, kiedy jest młody. Ma rachunek inwestycyjny, który w 2020 roku radził sobie bardzo dobrze. W marcu spadł, ale ostatnio osiągnął nowy rekord. Widzi, jak jego pieniądze rosną biernie i to mu się podoba. Myślę, że to świetna lekcja. Gdy dorośnie, może dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w indeksy. Na razie cieszy się, że jego konto rośnie. To ziarno, prawda?

  Kiedy zacząłeś inwestować na giełdzie? Czy myślisz, że mogłeś zrobić lepiej, gdybyś zaczął wcześniej?

  Jeśli potrzebujesz pomocy w śledzeniu swoich finansów, spróbuj użyć Kapitału Osobistego do zarządzania budżetem i wartością netto. Może pomóc w śledzeniu dochodów, wydatków i wartości netto w jednym miejscu. Kapitał osobisty jest przeznaczony dla inwestorów i ma wiele wspaniałych narzędzi. Zobacz moją recenzję Kapitału osobistego i zobacz, jak pomogli mi obniżyć opłaty inwestycyjne.

  emerytura czterystaJoe rozpocząłemeryturę w wieku 40 latw 2010 roku, aby dowiedzieć się, jak wcześniej przejść na emeryturę. Spędził 16 lat pracując przy projektowaniu komputerów i niezmiernie cieszył się pracą techniczną. Jednak praca stała się zbyt stresująca i Joe przeszedł na emeryturę z kariery inżyniera, aby w wieku 38 lat zostać tatą / blogerem w domu. Obecnie bloguje o niezależności finansowej, wcześniejszej emeryturze, inwestowaniu i prowadzeniu oszczędnego stylu życia.

  Dochód pasywny jest kluczem do wcześniejszej emerytury. W tym roku Joe zwiększa swoje inwestycje w nieruchomości z CrowdStreet. Może inwestować w projekty w całych Stanach Zjednoczonych i zdywersyfikować swój portfel nieruchomości. Dostępnych jest wiele interesujących projektów, więc zarejestruj się i sprawdź je.

  Joe bardzo poleca również kapitał osobisty inwestorom DIY. Prawie codziennie loguje się do Personal Capital, aby sprawdzić swoje przepływy pieniężne i wartość netto. Mają wiele przydatnych narzędzi, które pomogą inwestorom DIY przeanalizować ich portfel i zaplanować emeryturę.