Dlaczego cena Bitcoin rośnie dzisiaj?

Category: Drugiej Strony
17 lutego 2021

George K. 16,5 tys. wyświetleń

Halving bitcoina zaplanowano na maj 2020 r., A ceny rosną. Ale jeśli spojrzymy na historię cen bitcoinów, zrozumiemy, dlaczego po halvingu może nastąpić tymczasowa porażka. Wiodąca kryptowaluta wzrosła o ponad 130% od 13 marca, a wzrost był również spektakularny w kwietniu. Wszystkie te pozytywne zmiany cen miały miejsce tuż przed zdarzeniem „halvingu. Podobne wzrosty cen były zauważalne, gdy Bitcoin został zmniejszony o połowę w 2012 i 2016 roku.

Jak halving wpływa na ceny bitcoinów?

Kiedy dojdzie do zmniejszenia o połowę, nagroda za każdy wydobyty blok zostanie zmniejszona o 50%. Ma to na celu zapobieżenie inflacji; więc tym razem po halvingu ceny bitcoinów spadną z 12,5 BTC do 6,25 BTC. Przed incydentami polegającymi na zmniejszeniu o połowę w 2012 i 2016 r. Bitcoin był świadkiem nieoczekiwanego wzrostu cen. Jest więc oczywiste, że obserwatorzy czują, że to samo stanie się po halvingu z maja 2020 roku.

Kiedy dojdzie do zmniejszenia o połowę, nagrody zostaną zmniejszone, co oznacza mniejszą liczbę monet w zapasie. Zwiększy to cenę z powodu niedoboru monet, a uwaga mediów pozytywnie wpłynie na ceny. Jednak inwestorzy muszą pamiętać, że wzrosty cen nie nastąpiły zaraz po halvingu w obu poprzednich przypadkach. Raczej stało się odwrotnie i ceny spadły.

Trend wzrostowy pojawił się znacznie później; wzrost cen był minimalny w pierwszych kilku tygodniach po halvingu. Dane pokazują, że duzi i mali inwestorzy zbierają Bitcoiny przed wydarzeniem; więc może pojawić się zysk po maju 2020 r. Wielu inwestorów, takich jak inwestorzy krótkoterminowi, może sprzedawać Bitcoiny po halvingu, co wywrze presję na ceny bitcoinów. Z drugiej strony, handel bitcoinami rośnie również ze względu na uruchomienie automatycznych botów handlowych, takich jak luka bitcoinowa, która pomaga nawet niedoświadczonym handlować jak profesjonalista. Kiedy dojdzie do halvingu, koszty wydobycia wzrosną. Tak więc, wraz ze spadkiem cen, górnicy poniosą straty i będą zmuszeni do opuszczenia branży lub ograniczenia swojej działalności. Niektórzy mogą odciążyć gospodarstwa w celu pokrycia kosztów, co dodatkowo spowoduje napięcie cenowe.Ale ten rok nie jest tym samym, co poprzednie wydarzenia o połowę.

W kontekście śmiertelnego ataku koronawirusa Bitcoin będzie miał szansę wykazać się odpornością na tle innych tradycyjnych aktywów. Pandemia wstrząsnęła całą światową gospodarką i zmusiła banki i rządy do wniesienia wkładu w gospodarkę. Gospodarka nie była taka podczas poprzedniego halvingu w 2016 roku. Ludzie mają dziś większy powód, by szukać alternatyw, takich jak Bitcoin, który również będzie coraz rzadszy. Zatem spadki cen tym razem nie potrwają długo. W rzeczywistości szanse, że ceny Bitcoin osiągną bezprecedensowy wzrost, są dość duże. Inwestorzy szukają teraz bezpiecznych przystani, a nie tradycyjnych aktywów.

Podczas gdy inwestorzy mogą teraz unikać ryzyka z powodu twierdzeń rządu USA, że Chiny źle poradziły sobie z wybuchem wirusa, a ceny mogą dalej spadać, analitycy mają nadzieję, że krypto moneta osiągnie 5 cyfr, zanim nastąpi halving.