Diament Bitcoin

Category: Zadawane Pytania
17 lutego 2021

* Handluj ostrożnie

Bitcoin Diamond (BCD) ma być „ulepszoną wersją Bitcoina, która została uruchomiona poprzez hard fork łańcucha blokowego Bitcoin (blok 495866). Ma na celu rozwiązanie wielu problemów, które obecnie nękają Bitcoin, takich jak:

– Brak prywatności transakcji

– Powolne potwierdzenia transakcji

– Wysoka bariera wejścia dla nowych użytkowników

– Niski limit wielkości bloku

Jak działa Bitcoin Diamond

Nie ma wielu dostępnych informacji na temat tego, jak dokładnie Bitcoin Diamond zamierza osiągnąć swoje cele. Projekt nie ma białej księgi, a często zadawane pytania na oficjalnej stronie internetowej zawierają tylko niejasny przegląd Bitcoin Diamond , liczbę istniejących monet i problemy, które próbuje rozwiązać.

Bitcoin Diamond kontra Bitcoin i inne kryptowaluty

Chociaż Bitcoin Diamond jest twardym rozwidleniem oryginalnego łańcucha blokowego Bitcoin trudno go nazwać konkurentem Bitcoin . Istnieje kilka głównych różnic między BCD i BTC, które omówimy poniżej.

Różnice między Bitcoin Diamond a Bitcoin: Całkowita podaż – BCD ogranicza się do 210 milionów monet, czyli dziesięć razy więcej niż Bitcoin.

Algorytm wydobywania – Bitcoin Diamond wykorzystuje zoptymalizowany algorytm wydobywania X13.

Rozmiar bloku – rozmiar bloku BCD wynosi 8 MB, czyli osiem razy więcej niż obecny rozmiar bloku Bitcoin.

Szyfrowanie – zespół BCD planuje dodać szyfrowanie i umożliwić użytkownikom przeprowadzanie prywatnych transakcji.

Lightning Network – aby przyspieszyć transakcje, zespół BCD pracuje nad wdrożeniem Lightning Network do trzeciego kwartału 2018 r.

Ceny BCD, kapitalizacja rynkowa i wolumenPonieważ Bitcoin Diamond był wynikiem hard forka z łańcucha blokowego Bitcoin, został uruchomiony bez ICO w listopadzie 2017 r. Całkowita dostępna podaż kapsli na poziomie 210 milionów BCD, a monety są rozdzielane w następujący sposób:

– 170 milionów zostało przekazanych posiadaczom Bitcoinów na długoterminowe wsparcie ekosystemu (1 BTC za 10 BCD)

– 40 milionów zostanie wykorzystanych jako nagroda za wydobycie

Po premierze osiągnięto cenę jednego BCD

92 USD, ale jego wartość powoli spadła i całkowicie spadła do lutego 2018 r. CoinMarketCap rozpoczął notowanie kapitalizacji rynkowej Bitcoin Diamond w marcu 2018 r.

416 mln USD, ale wartość BCD pozostała na poziomie

2 USD i nie wykazuje żadnych oznak przyspieszenia.

Kupowanie, przechowywanie i sprzedaż diamentów Bitcoin

Bitcoin Diamond można kupić na kilku giełdach, w tym OKEx, Gate.io, Binance, Huobi, Kucoin i YoBit. BCD nie ma własnego podstawowego portfela. Strona internetowa projektu zawiera listę sugerowanych portfeli innych firm do przechowywania monet BCD, w tym BitGo, Bitpie, Coldlar, Atoken, Kcash, QoinPro, Guarda Wallet i Mobi.

Płynność Bitcoin DiamondBitcoin Diamond jest oskarżany o oszustwa od samego początku. Kilku członków społeczności oskarżyło go o oszustwo zaaranżowane przez EXX, chińską giełdę, która została uruchomiona w listopadzie 2017 r., Zaledwie kilka tygodni przed widelcem Bitcoin Diamond. EXX była pierwszą giełdą, na której wymieniono BCD i początkowo było to jedyne miejsce, w którym można było znaleźć jakiekolwiek informacje o projekcie. Zespół Bitcoin Diamond jest całkowicie anonimowy i nikt nie może uzyskać dostępu do ich kodu źródłowego, aby potwierdzić, że moneta jest prawdziwa.

Nawet jeśli te zarzuty nie były prawdziwe, fakt, że wartość BCD spadła niecałe pięć miesięcy po jego uruchomieniu, nie wróży dobrze temu projektowi. Ale pomimo wszystkich tych czynników, Bitcoin Diamond w jakiś sposób nadal ma przyzwoitą płynność rynkową. Zainteresowani inwestorzy powinni być ostrożni.