Czym jest kredyt mądry

Category: Twoje Wyniki
17 lutego 2021

Zdaję sobie sprawę, że istnieją setki modeli oceniających różnice, ale zastanawiałem się, jak dokładny jest CreditWise. Kiedy złożyłem podanie i odmówiono mi QS, stwierdzili, że mój wynik to 666. W tamtym czasie moje zdolności kredytowe były bardzo bliskie. ale moje CK wynosi 587. Teraz miałem delikatne podciąganie wykonane przez Upstart i mój wynik to 621. Który powinienem przejść? Nawet jako przybliżone oszacowanie?

CK i Creditwise używają modelu Vantage 3.0, z którego prawie nikt nie korzysta i który jest prawie bezużyteczny. CK powinien wypluwać dwa wyniki, jeden za TU i jeden za EQ. Creditwise podaje tylko wynik TU.

Wynik, którego używa Capital One (w swoich zaprzeczeniach), to Twój wynik Equifax FICO 5 – wynik powszechnie używany w przypadku kredytów hipotecznych i nadal używany przez wielu pożyczkodawców.

Nie mam pojęcia, czego używa Upstart.

Tak naprawdę nie można „przejść przez żaden pojedynczy wynik.

Jakie są Twoje cele kredytowe?

SDFCU VISA Zabezpieczona 250 $

Odkryj Zabezpieczona 200 $

 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treści
 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treści@ jvoj007 napisał: pomyliłem się

  wtedy. Dlaczego CK ma mój wynik TU na poziomie 587, a pod względem zdolności kredytowej na 662, jeśli używają tych samych modeli? A moja odmowa ze strony cap1 powiedziała, że ​​dostali mój wynik od TU i był to 666. Moim celem jest dojście do 700, abym mógł zdobyć przyzwoity samochód bez zabicia na procent.

  Witaj w klubie! Jesteście zdezorientowani, ponieważ system nie jest przeznaczony do zrozumienia przez „masy.

  1 – nie mogę odpowiedzieć na to jedno – coś jest oczywiście inne. Creditwise lub CK mogą z jakiegoś powodu nie otrzymywać całego pliku. Tak czy inaczej, wyniki Vantage są prawie bezużyteczne do oceny, do czego możesz się kwalifikować.

  2 – Cap One zawsze cytował mój wynik EQ FICO 5 w zaprzeczeniach. Może to być kwestia lokalizacji – pożyczkodawcy często pobierają różne agencje ratingowe w zależności od stanu, w którym się znajdujesz. Dlaczego to robią, pozostaje tajemnicą.

  Automatyczne finansowanie to zupełnie inna sprawa, ponieważ często będą oni korzystać z wersji Auto Enhanced FICO – różni pożyczkodawcy będą korzystać z różnych CRA i mogą korzystać ze starszych lub nowszych modeli.

  Proponuję po prostu ugryźć się w sedno i kupić potrójny raport z tej strony, abyś mógł uzyskać najważniejsze wyniki FICO – w ten sposób wiesz, na czym stoisz.

  SDFCU VISA Zabezpieczona 250 $

  Odkryj Zabezpieczona 200 $

  Produkty
 • Dom
 • Jak to działacennikPlany rodzinneUczyć się
 • Edukacja
 • SpołecznośćWsparcieBlogFirma
 • O nas
 • Warunki korzystaniaPolityka prywatnościProgram partnerskiPobierz naszą aplikacjęPodążaj za namiEdukacja kredytowa
 • Oceny kredytowe
 • Co to jest FICO Score?Wersje FICO ScoreJak obliczane są wynikiHistoria płatnościKwota długuDługość historii kredytowejMix kredytówNowy kredytRaporty kredytoweCo jest w twoim raporcieBiuraZapytaniaBłędy w raporcie?KalkulatoryPoznaj swoje prawaKradzież tożsamościFAQSłownikCopyright 2001- Fair Isaac Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  WAŻNA INFORMACJA:

  Wszystkie produkty FICO ® Score udostępnione na myFICO.com zawierają FICO ® Score 8 i mogą zawierać dodatkowe wersje FICO ® Score. Twój pożyczkodawca lub ubezpieczyciel może użyć innego FICO ® Score niż wersje otrzymane od myFICO lub w ogóle inny rodzaj oceny kredytowej. Ucz się więcej

  FICO, myFICO, Score Watch, The Score That Matters i The Score That Matters są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Fair Isaac Corporation. Raport kredytowy Equifax jest znakiem towarowym firmy Equifax, Inc. i jej spółek zależnych. Na Twoje wyniki FICO i stopy procentowe, które możesz otrzymać, wpływa wiele czynników. Fair Isaac nie jest organizacją napraw kredytową w rozumieniu prawa federalnego lub stanowego, w tym ustawy o organizacjach naprawy kredytu. Fair Isaac nie świadczy usług „naprawy kredytowej, porad ani pomocy w zakresie „odbudowy lub „ulepszenia Twojej historii kredytowej, historii kredytowej lub zdolności kredytowej. Strona internetowa FTC na kredyt.