Czy mogę zatrzymać swój dom po ogłoszeniu upadłości?

Category: Poprawić Swoją
17 lutego 2021

Utworzone przez zespół prawników i redaktorów FindLaw| Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2018 r

Decyzja o ogłoszeniu upadłości często zapada w przytłaczającym momencie Twojego życia. Jeśli myślisz o ogłoszeniu upadłości, prawdopodobnie martwisz się, jak możesz zarządzać wszystkimi swoimi finansami teraz iw przyszłości. Dla wielu głównym zmartwieniem może być to, że możesz nie być w stanie zachować najważniejszego elementu własności: domu. Ten artykuł zawiera przydatne informacje, dzięki którym wiesz, czego się spodziewać.

Jakie są szanse na utrzymanie domu po upadłości?

Odpowiedź, jak wielu innych prawników, brzmi: „to zależy. Większość ludzi, którzy ogłaszają bankructwo, jest w stanie zachować swoje domy przez cały czas trwania procesu, ale niektórzy nie. Istnieją trzy czynniki, które decydują o tym, czy możesz zachować swój dom w postępowaniu upadłościowym:

  1. Rodzaj ogłoszonej upadłości: Do wyboru są dwa rodzaje upadłości: rozdział 7 i rozdział 13. Istnieje wiele różnic między nimi, ale główna różnica dotyczy zwolnień, do których masz prawo. Rząd federalny zakłada, że ​​każdy próbuje spłacić swój dług, a jeśli ktoś ma nadmierną własność, powinien ją sprzedać, aby spłacić swój dług. Jednak bankructwo ma na celu zapewnienie nowego startu, a nie zubożenie, a rządy federalne i stanowe często mają wyjątki. Oznacza to, że jeśli Twoja nieruchomość jest warta mniej niż określona kwota w dolarach, możesz ją zatrzymać. Zasadniczo zwolnienia z rozdziału 7 są znacznie niższe, bardziej rygorystyczne i oferują mniejszą elastyczność niż zwolnienia z rozdziału 13. Jeśli więc ogłosisz upadłość na podstawie rozdziału 13, prawdopodobieństwo utrzymania domu jest znacznie większe niż w przypadku złożenia wniosku na podstawie rozdziału 7.
  2. Ile masz kapitału w swoim domu: nie martw się, rozdział 7, nadal istnieją sposoby na utrzymanie domu. Decydując, czy Twój dom jest zwolniony na podstawie rozdziału 7, powiernik bierze pod uwagę tylkokapitał własnyw Twoim domu. Kapitał to wartość rynkowa domu pomniejszona o saldo kredytów hipotecznych lub pożyczek pod zastaw domu. Wielu składających wniosek o ogłoszenie upadłości ma niewielki lub ujemny kapitał własny w swoich domach, więc ich domy są zwolnione z podatku i nie muszą być sprzedawane w procesie upadłości. Jeśli jednak masz kapitał własny w swoim domu powyżej limitu zwolnienia, możesz zostać zmuszony do sprzedaży domu, aby spłacić dług lub „odkupić go, spłacając powiernikowi wartość swojego domu.
  3. Czy stać Cię na kredyt hipoteczny:zakładając, że utrzymywałeś swój dom przez cały okres upadłości, po ogłoszeniu upadłości możesz zachować swój dom tak długo, jak długo spłacasz kredyt hipoteczny. Może się zdarzyć, że gdy uwolnisz się od całej reszty zadłużenia, będziesz w stanie łatwo spłacić kredyt hipoteczny. Jeśli tak, będziesz mógł zachować swój dom.

Jeśli jednak Twoje dochody nie pozwolą Ci na spłatę kredytu hipotecznego, bank może ostatecznie przejąć Twój dom. Składający wniosek o ogłoszenie upadłości w tej sytuacji muszą dokładnie rozważyć, czy chcą zachować swój dom, ponieważ bankructwo w większości przypadków daje im wyjątkową możliwość po prostu odejścia od domu i kredytu hipotecznego bez dodatkowych konsekwencji. Kontrolowanie życia finansowego może być również łatwiejsze, jeśli nie jesteś obciążony dużymi miesięcznymi ratami kredytu hipotecznego.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z sekcją dotyczącą upadłości FindLaw i tym pomocnym glosariuszem dotyczącym upadłości.

Pozwól prawnikowi pomóc w utrzymaniu domu po bankructwie

Jeśli wpadniesz w kłopoty finansowe, może się wydawać, że nie ma sposobu, aby poprawić swoją sytuację. Specjalista może pomóc Ci określić, jakie kroki należy podjąć, nawet jeśli grozi Ci utrata domu. Skontaktuj się z lokalnym prawnikiem ds. Upadłości, który może pomóc w opracowaniu osobistego planu przywrócenia bilansu.