Czy Ivanka Trump posiada znak towarowy na trumnach w Chinach?

Category: Które Mogą
17 lutego 2021

W 2018 roku pierwszej córce Stanów Zjednoczonych przyznano szereg znaków towarowych.

 • Dan Evon
 • Opublikowano 14 kwietnia 2020 rRoszczeniePierwsza córka Ivanka Trump otrzymała znak towarowy na trumnach w Chinach i może skorzystać na pandemii COVID-19.

  OcenaMieszaninaCo jest prawdąFirma Ivanki Trump posiada wiele znaków towarowych w Chinach, w tym jeden na trumny.

  Co jest fałszyweJednak znak ten został przyznany w 2018 roku, na długo przed wystąpieniem pandemii COVID-19. Co więcej, Ivanka Trump zamknęła swój biznes w lipcu 2018 r., Aby skupić się na pracy dla Białego Domu i nie ma dowodów na to, że zajmuje się produkcją lub sprzedażą trumien w Chinach lub gdzie indziej.

  Czy polegasz na raportowaniu Snopes? Zostań członkiem już dziś.PochodzenieW kwietniu 2020 r., Gdy liczba ofiar śmiertelnych w wyniku pandemii koronawirusa COVID-19 przekroczyła 100 000, użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli publikować wiadomości o tym, jak Ivanka Trump, córka prezydenta USA Donalda Trumpa i nowo mianowana członkini rady Białego Domu ds. Ponownego otwarcia Ameryki, znak towarowy w Chinach na trumnach:

  Podczas gdy niektórzy podzielali to twierdzenie, jakby to był „zabawny fakt, inni stwierdzili bardziej bezpośredni związek między znakiem towarowym jej firmy na trumnach w Chinach a rosnącą liczbą ofiar pandemii COVID-19:

  Według wielu doniesień prasowych, firma pierwszej córki, Ivanka Trump Marks LLC, naprawdę otrzymała znak towarowy na trumnach w Chinach. Stało się to jednak w 2018 roku, na długo przed tym, jak COVID-19 zaczął rozprzestrzeniać się na całym świecie.

  Associated Press poinformowała w maju 2018 r., Że jej firmie przyznano 13 znaków towarowych w Chinach w ciągu trzech miesięcy. Te znaki towarowe obejmowały różne produkty, w tym kocyki dziecięce, kawę, perfumy i trumny:

  Marka Ivanki Trump nadal zdobywa zagraniczne znaki towarowe w Chinach i na Filipinach, dodając do pytań o konflikty interesów w Białym Domu, jak stwierdziło The Associated Press.

  W niedzielę Chiny udzieliły pierwszej córce ostatecznej zgody na jej 13. znak towarowy w ciągu ostatnich trzech miesięcy, jak pokazują dokumenty urzędu ds. Znaków towarowych. W tym samym okresie rząd chiński udzielił firmie Ivanki Trump tymczasowej zgody na kolejne osiem znaków towarowych, które mogą zostać sfinalizowane, jeśli w ciągu trzymiesięcznego okresu na zgłaszanie uwag nie zostaną zgłoszone żadne zastrzeżenia.

  Podsumowując, znaki towarowe mogą pozwolić jej marce sprzedawać w Chinach produkty na całe życie, od kocyków dziecięcych po trumny, a także wiele rzeczy pośrednich, w tym perfumy, kosmetyki do makijażu, miski, lustra, meble, książki, kawę, czekoladę i kochanie. Ivanka Trump wycofała się z zarządzania swoją marką i powierzyła swoje aktywa rodzinnemu funduszowi powierniczemu, ale nadal czerpie zyski z biznesu.

  Kiedy użytkownicy w kwietniu 2020 r. Ponownie udostępnili wiadomości o jej znakach towarowych w czasie globalnej pandemii, wielu sugerowało, że wykorzysta śmierć ludzi, a ludzie w Chinach będą musieli kupić trumnę Trumpa. Ale tak nie jest.

  Wydaje się, że to zamieszanie opiera się na pomieszaniu terminów „znak towarowy i „patent. Dzięki znakowi towarowemu Ivanka Trump ma możliwość sprzedaży produktów (w tym przypadku trumny) noszących nazwę jej firmy. Znak towarowy nie daje firmie Trumpa żadnej wyłącznej oferty sprzedaży trumien w Chinach. Inne firmy mogą nadal jak zawsze produkować i sprzedawać trumny.

  Australijska ABC News zauważyła, że ​​firmy czasami ubiegają się o znak towarowy w ramach „defensywnej strategii mającej na celu zapobieżenie skradaniu się konkurentów do nazwy marki:

  Firmy rejestrują znaki towarowe z różnych powodów. Mogą być oznaką ambicji korporacji, ale w wielu krajach, takich jak Chiny, gdzie szerzy się skłot do znaków towarowych, firmy również składają protesty, aby uniemożliwić naśladowcom przejęcie praw do nazwy marki.

  Wydaje się, że taka jest strategia firmy Ivanki Trump. Abigail Klem, prezes marki Ivanka Trump, powiedziała w oświadczeniu z maja 2018 r., Że te znaki towarowe zostały pozyskane w „normalnym toku działalności. Klem zauważył również, że szerzy się naruszenie znaku towarowego, a firma stara się chronić swoją markę:

  „Marka zgłosiła, zaktualizowała i rygorystycznie chroniła swoje międzynarodowe znaki towarowe w ciągu ostatnich kilku lat w normalnym toku działalności, szczególnie w regionach, w których szerzą się naruszenia praw do znaków towarowych. … Niedawno zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost liczby zgłoszeń znaków towarowych przez niepowiązane strony trzecie, które próbowały wykorzystać tę nazwę i naszym obowiązkiem jest pilna ochrona naszego znaku towarowego .

  Należy również zauważyć, że jak informował Snopes w 2019 roku, Ivanka Trump nie prowadziła firmy w momencie pozyskania tych znaków towarowych. Ivanka zrezygnowała z bieżącej działalności w 2017 roku i ogłosiła zamknięcie firmy w następnym roku:

  Ivanka Trump powiedziała w oświadczeniu zapowiadającym zamknięcie:

  „Po 17 miesiącach w Waszyngtonie nie wiem, kiedy i czy kiedykolwiek wrócę do tego biznesu, ale wiem, że w najbliższej przyszłości skupię się na pracy, którą wykonuję tutaj, w Waszyngtonie. Dlatego podjęcie tej decyzji teraz jest jedynym sprawiedliwym wynikiem dla mojego zespołu i partnerów .

  Chociaż Ivanka Trump mogła nie mieć ręki w uzyskaniu tych znaków towarowych, rządowa grupa popierająca przejrzystość Citizens for Responsibility and Ethics in Washington (CREW) ostrzegła, że ​​te znaki towarowe mogą nadal stanowić konflikt interesów w przyszłości.

  Ivanka ogłosiła natychmiastowe zamknięcie swojej marki w lipcu 2018 roku, powołując się na jej oficjalne obowiązki rządowe w Waszyngtonie. Jednak jej znaki towarowe pozostają potencjalnym konfliktem interesów, ponieważ nadal pracuje nad polityką w Białym Domu i spotyka się z zagranicznymi przywódcami.

  Podsumowując: firma Ivanki Trump uzyskała w 2018 roku kilka znaków towarowych w Chinach, które obejmowały szeroką gamę produktów, w tym kocyki dziecięce, perfumy i trumny. Ten znak towarowy daje firmie możliwość sprzedaży trumien marki Trump i uniemożliwia innym firmom używanie marki Trump do sprzedaży własnych trumien.

  W chwili pisania tego tekstu nie widzieliśmy żadnych doniesień, że firma Ivanki Trump (której już nie prowadzi) planuje produkować lub sprzedawać trumny w Chinach.