Co to jest SYNCB w moim raporcie kredytowym?

Category: Credit Karma
17 lutego 2021

Na Twoją zdolność kredytową może wpłynąć wiele rzeczy, od historii płatności po kwotę dostępnego kredytu, z którego korzystasz.

Kolejną czynnością, która wpływa na Twój wynik, jest złożenie wniosku o linię kredytową.

Niezależnie od tego, czy szukasz kredytu hipotecznego, kredytu samochodowego czy karty kredytowej, wniosek może skutkować trudnym zapytaniem w raporcie kredytowym, co może uszkodzić Twoją zdolność kredytową przez lata.

Jeśli natknąłeś się na nazwę SYNCB w swoim raporcie kredytowym, prawdopodobnie oznacza to, że złożyłeś wniosek o kartę kredytową w banku lub u jednego z jego popularnych partnerów detalicznych.

Na szczęście możliwe jest usunięcie trudnego zapytania z raportu kredytowego, korzystając z poniższych wskazówek.

Co to jest SYNCB?

Chociaż nazwa SYNCB jest obca większości ludzi, gdy napotykają ją w swoim raporcie kredytowym, reprezentuje popularny krajowy bank internetowy, Synchrony.

Możesz być pewien, że SYNCB jest legalne. Synchrony Bank, firma z listy Fortune 500, jest bankiem ubezpieczonym przez FDIC z ponad 80-letnim stażem na swoim koncie.

Synchrony oferuje kilka produktów finansowych, od płyt CD, MMA i IRA po karty kredytowe i pożyczki w ramach partnerstwa z innymi pożyczkodawcami.

Bank internetowy znany jest z bogatej oferty kart kredytowych dla popularnych sprzedawców, w tym:

 • Amazonka
 • Amerykański orzełMeble AshleySzewronGap i stara marynarka wojennaGoogleLowe’sPaypalTJ MaxxSam’s Club i WalmartSonyI więcejJak usunąć SYNCB z raportu kredytowego

  Tak długo, jak trudne pytanie znajduje się w Twoim profilu kredytowym, może obniżyć Twój wynik i zmniejszyć szanse na uzyskanie zatwierdzenia, gdy będziesz składać wniosek u pożyczkodawców w przyszłości.

  Zakwestionuj trudne zapytanie za pomocą listu weryfikacyjnegoJeśli nigdy nie ubiegałeś się o kartę kredytową lub pożyczkę od SYCNB lub jednego z jej partnerów, pierwszym krokiem powinno być zakwestionowanie roszczenia.

  Możesz wysłać do SYNCB prosty list potwierdzający dług. Wybierając tę ​​drogę, bank musi przedstawić dowód złożenia wniosku kredytowego lub niezwłocznie usunąć twarde zapytanie z raportu kredytowego.

  Możesz również wysłać pismo do trzech biur kredytowych, kwestionując twarde zapytanie.

  Niezależnie od tego, czy złożyłeś wniosek o kartę Synchrony, czy nie, zakwestionowanie zapytania może być szybkim sposobem usunięcia go z Twojego zgłoszenia.

  Kluczem do zakwestionowania wpisu w raporcie kredytowym jest szybkie działanie, ponieważ masz 30 dni na uzyskanie potwierdzenia wpisu w raporcie kredytowym.

  To samo dotyczy kwestionowania rachunków windykacyjnych, jeśli windykator kontaktuje się z Tobą.

  Dlatego ważne jest, aby monitorować swoją zdolność kredytową, sprawdzając ją często, aby wykryć wszelkie zmiany.

  Bezpłatna usługa monitorowania kredytu może być tutaj głównym atutem, ostrzegając o zmianach wyniku i umożliwiając regularne sprawdzanie.

  Współpracuj z firmą naprawczą, aby usunąć trudne zapytaniePisanie i dzwonienie do wierzycieli i biur kredytowych może być dość stresujące i czasochłonne, zwłaszcza jeśli masz bardziej skomplikowaną sytuację kredytową.

  Jeśli chcesz zostawić kłopoty związane z obsługą wierzycieli komuś innemu, zalecamy współpracę z firmą naprawczą.

  Firmy te zatrudniają profesjonalistów, którzy szybko pracują nad zapewnieniem dokładnych raportów, kwestionują Twoje roszczenia i usuwają wpisy z raportu.

  A jeśli masz do czynienia z czymś więcej niż twardym zapytaniem, firma naprawcza może być wręcz niezbędna.

  Firmy naprawcze mogą pomóc w kilku skomplikowanych kwestiach kredytowych, w tym:

  Firma naprawcza może szybko dotrzeć do sedna Twoich problemów kredytowych, poprawiając Twoją zdolność kredytową w mgnieniu oka.

  Jak długo trwa trudne zapytanie w Twoim raporcie kredytowym?

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ubieganie się o detaliczną kartę kredytową w sklepie może obniżyć ich wynik w ciągu kilku minut.

  Jeśli złożyłeś wniosek o kartę detaliczną za pomocą jednej z powyższych marek, może to być przyczyną trudnego zapytania SYNCB dotyczącego Twojego zgłoszenia.

  Kiedy ubiegasz się o kredyt od SYNCB lub innego pożyczkodawcy w tej sprawie, bank sprawdza Twój profil kredytowy, aby określić, czy zatwierdzić wniosek.

  Podczas gdy sprawdzanie zdolności kredytowej online z usługi takiej jak Credit Karma jest uważane za delikatne przyciąganie kredytu i nie wpływa na Twój kredyt, to twarda decyzja pożyczkodawcy.

  W tym procesie pożyczkodawca może zażądać raportu kredytowego od jednego lub wszystkich głównych biur kredytowych, potencjalnie wpływając na wyniki Equifax, TransUnion i Experian.

  Waga trudnego dochodzenia zmniejsza się z czasem, ale pozostanie w Twoim raporcie przez dwa lata .

  Chociaż jeden wniosek o kartę kredytową może tylko w minimalnym stopniu wpłynąć na Twój wynik, trudne zapytania mogą szybko się kumulować, szkodząc Twojemu kredytowi.

  Usuwanie SYNCB z raportu kredytowego

  Nie ma powodu, dla którego wniosek o kartę kredytową miałby powstrzymywać Cię przed uzyskaniem zgody na konkurencyjny kredyt hipoteczny, pożyczkę studencką lub inną linię kredytową.

  Chociaż jeden wniosek o kartę kredytową prawdopodobnie nie zniszczy Twojego kredytu, może to mieć wpływ na Twój wynik nawet przez dwa lata.

  Jeśli SYCNB, Paypal lub jeden z innych partnerów pojawił się w Twoim raporcie i obniżył Twój wynik, rozważ zakwestionowanie swojego długu lub zatrudnienie firmy naprawczej w celu poprawy wyniku.

  Jeśli szukasz miejsca na rozpoczęcie, poniższe firmy zajmujące się naprawami kredytów zapewniają doskonałe usługi.

  Mają udokumentowane sukcesy, z niezliczonymi recenzjami zadowolonych klientów z rosnącymi wynikami kredytowymi: