Co to jest płyta CD i jak działają?

17 lutego 2021

Certyfikat depozytowy (CD) to narzędzie oszczędnościowe o niskim ryzyku, które może zwiększyć kwotę, którą zarabiasz na odsetkach, jednocześnie utrzymując swoje pieniądze zainwestowane w stosunkowo bezpieczny sposób.

Podobnie jak konta oszczędnościowe, płyty CD są uważane za niskie ryzyko, ponieważ są ubezpieczone przez FDIC do kwoty 250 000 USD. Jednak płyty CD generalnie pozwalają na wzrost oszczędności w szybszym tempie niż na koncie oszczędnościowym.

Jak działają płyty CD

W zamian za zdeponowanie pieniędzy w banku na określony czas (zwykle nazywany terminem lub czasem trwania), bank płaci stałą stopę procentową, która jest zwykle wyższa niż stawki oferowane na kontach oszczędnościowych. Kiedy termin upłynie (lub gdy CD dojdzie do końca), odzyskasz zdeponowane pieniądze (kapitał) plus wszelkie narosłe odsetki.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do swoich funduszy przed upływem terminu ważności płyty CD, podlegasz karze za wcześniejszą wypłatę, która może znacznie zmniejszyć odsetki zarobione na płycie.

Wskazówka:przed otwarciem płyty CD upewnij się, że masz fundusz awaryjny – wygodną kwotę oszczędności na łatwo dostępnym koncie, takim jak konto oszczędnościowe.

Jak współdziałają warunki, minimalne salda i stawki

Płyty CD są w różnych warunkach i mogą wymagać innego salda minimalnego. Stawka, którą zarabiasz, zazwyczaj zależy od terminu i ilości pieniędzy na koncie. Ogólnie rzecz biorąc, im dłuższy okres i im więcej wpłacasz pieniędzy, tym wyższa jest oferowana stawka. (Dłuższy termin niekoniecznie wymaga większego salda minimalnego).

Rosnące odsetki: stopa procentowa vs. RRSO

Podobnie jak konta oszczędnościowe, płyty CD przynoszą odsetki składane – co oznacza, że ​​odsetki, które zarabiasz, są okresowo dodawane do Twojego kapitału. Wtedy ta nowa łączna kwota generuje własne odsetki i tak dalej.

Ze względu na składane odsetki ważne jest, aby zrozumieć różnicę między stopą procentową a roczną stopą procentową (RRSO). Stopa procentowa to stała stopa procentowa, którą otrzymujesz, a RRSO to kwota, którą zarabiasz w ciągu jednego roku, z uwzględnieniem odsetek składanych.

Wybór płyty CD

Wybierając płytę CD, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, kiedy potrzebujesz pieniędzy? Jeśli będziesz go wkrótce potrzebować, rozważ płytę CD z krótszym okresem. Ale jeśli oszczędzasz przez coś pięć lat później, bardziej korzystna może być płyta CD z dłuższym okresem i wyższą stawką.

Weź również pod uwagę otoczenie gospodarcze. Jeśli wydaje się, że stopy procentowe mogą wzrosnąć lub jeśli chcesz otworzyć wiele płyt CD, drabina CD może być dobrą opcją.

Budowa drabiny CD

Ogólne stopy procentowe mogą ulec zmianie w okresie ważności Twojej płyty. Jeśli stawki wzrosną, stracisz możliwość zarobienia tych wyższych stawek, ponieważ Twoje pieniądze są przeznaczone na okres obowiązywania CD. Jeśli jednak stawki spadną, odniesiesz korzyść: nadal zarabiasz wyższą stawkę, która była oferowana po otwarciu płyty CD. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc kupowanie wielu płyt CD o różnej długości.

Może to być również sposób na skorzystanie z dłuższych terminów (a tym samym wyższych stóp procentowych), jednocześnie zapewniając dostęp do części swoich pieniędzy każdego roku.

Dzięki drabinie CD dzielisz swoją początkową inwestycję na równe części i każdą część inwestujesz w CD, który dojrzewa każdego roku. Na przykład, powiedzmy, że Leo ma 10 000 dolarów. Aby zbudować drabinkę CD, inwestuje po 2000 $ w 1-roczną, 2-letnią, 3-letnią, 4-letnią i 5-letnią płytę CD. Gdy każda płyta CD dojrzewa, inwestuje pieniądze po bieżącej stopie procentowej lub wykorzystuje je w innym celu. Jeśli Leo ponownie zainwestuje swoje pieniądze, może wybrać nową, pięcioletnią płytę CD, która zapewni, że będzie miał jedną płytę CD dojrzewającą każdego roku, o ile będzie kontynuował zdobywanie drabiny.

(10000 $ do zainwestowania

w terminie zapadalności reinwestuj 2 000 USD + odsetki

Łączenie płyt CD z innymi kontami

Pamiętaj, aby rozważyć inne opcje oszczędzania lub inwestowania środków. Różne konta oferują różne poziomy ryzyka i zwrotu. (Przeczytaj więcej na temat porównania płyt CD z innymi kontami oszczędnościowymi o niskim ryzyku). Zawsze wybieraj konta, które najlepiej odpowiadają Twoim celom finansowym i ramom czasowym.Dowiedz się więcej o płytach CD w Bank of America.

Materiały zawarte na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

W przyszłym

Więcej od Bank of America

Dowiedz się więcej o kontach CDSkontaktuj się z namiJesteśmy tutaj, aby pomóc.

Skontaktuj się z nami, odwiedzając naszą stronę Kontakt lub umów się na spotkanie już dziś.

Praktyki reklamowe

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład przez telefon, e-mail i pocztę bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy. Ponadto doradcy finansowi / menedżerowie klientów mogą nadal wykorzystywać informacje zebrane online w celu dostarczania informacji o produktach i usługach zgodnie z umowami dotyczącymi konta.

Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, nadal możesz widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

Przechodzisz do innej witryny, której Bank of America nie jest właścicielem ani nie jest obsługiwany. Jego właściciel ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawartość witryny, ofertę i poziom bezpieczeństwa, dlatego prosimy o zapoznanie się z opublikowaną polityką prywatności i warunkami korzystania z witryny. Możliwe, że informacje podane na stronie są dostępne tylko w języku angielskim.

Va ir a una pgina que podría estar en inglés

Es posible que el contenido, las solicitudes y los documentos asociados con los productos y servicios específicos en esa pgina estén disponibles solo en inglés. Antes de escoger un producto o servicio, asegúrese de haber leído y entendido todos los términos y condiciones provistos.