Co to jest pożyczka pod zastaw samochodu?

Category: Kredyt Samochodowy
17 lutego 2021

Jeśli przeżywasz trudne chwile finansowe z powodu COVID-19, pożyczka pod zastaw samochodu może zapewnić elastyczność potrzebną do przetrwania trudnych okoliczności. Na przykład, jeśli potrzebujesz pieniędzy na nieoczekiwany wydatek, taki jak rachunek za leczenie, utrata pracy lub remont domu, pożyczka pod zastaw samochodu może zapewnić szybki i łatwy dostęp do funduszy. Różni pożyczkodawcy, w tym banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe, mogą oferować kredyty samochodowe.

Sprawdź stawki kredytów samochodowychZobacz naszych najwyżej ocenianych pożyczkodawców i już dziś znajdź najlepsze stawki. To szybkie i łatwe.

W tym artykuleCo to jest pożyczka pod zastaw samochodu

Pożyczka pod zastaw samochodu pozwala pożyczkobiorcom zaciągnąć pożyczkę na podstawie wartości ich samochodu. Podobnie jak w przypadku pożyczki pod zastaw domu, pożyczki samochodowe umożliwiają właścicielom samochodów pożyczanie na podstawie wartości kapitału zgromadzonego w pojazdach. Pożyczkobiorcy muszą mieć przy sobie tytuł, aby kwalifikować się do otrzymania pożyczki pod zastaw samochodu.

Te rodzaje pożyczek mogą być łatwiejsze do uzyskania niż inne rodzaje pożyczek zabezpieczonych lub niezabezpieczonych. Zaciągając tego typu pożyczkę, spłacasz saldo wraz z odsetkami, więc zwykle ma to sens tylko wtedy, gdy potrzebujesz pieniędzy. Jednak pożyczki pod zastaw samochodu mają zazwyczaj niższe oprocentowanie niż pożyczki chwilówki i inne rodzaje drapieżnych pożyczek, co czyni je dobrą opcją, jeśli jesteś w potrzebie.

Pożyczka pod zastaw samochodu to rodzaj pożyczki zabezpieczonej, w przypadku której pojazd stanowi zabezpieczenie. Jeśli nie spłacisz pożyczki pod zastaw samochodu, ryzykujesz, że Twój samochód zostanie przejęty przez pożyczkodawcę. Ponadto, jeśli nie spłaciłeś jeszcze początkowej pożyczki na auto, możesz stanąć w obliczu rosnącego zadłużenia, które może być trudne do spłaty w całości.

Najlepsze opcje pożyczki pod zastaw samochodu

1. Spółdzielcze kasy pożyczkowe często oferują kredyty samochodowe. Powinieneś skontaktować się z lokalną spółką kredytową, aby sprawdzić, czy oferuje kredyty samochodowe. W większości przypadków, zanim będziesz mógł ubiegać się o pożyczkę, musisz zostać członkiem unii kredytowej. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe nie są nastawione na zysk, co oznacza, że ​​przedkładają interes swoich członków ponad interes akcjonariuszy lub innych stron.

2. Finova Financial jest pożyczkodawcą internetowym specjalizującym się w pożyczkach pod zastaw samochodu. Oferuje łatwy proces składania wniosków online, a pożyczkobiorcy mogą mieć środki zdeponowane na swoim koncie tego samego dnia, w którym ich wniosek zostanie przyjęty. Finova ma maksymalny RRSO 30% i okres pożyczki 12 miesięcy. Chociaż nie pobiera przedpłaty, pobiera różne inne opłaty, w tym opłatę za zastaw DMV i podatek od pieczęci dokumentów.

3. OneMain Financial oferuje również pożyczki pod zastaw samochodu w formie pożyczki refinansowej typu cash-out. Kwota pożyczki jest oparta na wielkości kapitału własnego zgromadzonego w pojeździe i jest oprocentowana według stałej stopy procentowej i bez opłat przedpłatowych. Pożyczkobiorcy mogą składać wnioski online lub w oddziale OneMain Financial.

4. Mariner Finance posiada również kredyt samochodowy w formie kredytu na refinansowanie samochodu. Pożyczkodawca oferuje łatwy proces składania wniosków online, a także 15-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Pożyczkobiorcy mogą dokonać wstępnej kwalifikacji online bez wpływu na ich zdolność kredytową, a Mariner Financial przeprowadzi Cię przez każdy etap procesu składania wniosku.

Jak kwalifikować się do pożyczki pod zastaw samochodu

Aby kwalifikować się do pożyczki pod zastaw samochodu, musisz posiadać samochód i posiadać tytuł. W porządku, jeśli nie jesteś od razu właścicielem samochodu i nadal masz saldo na istniejącej pożyczce samochodowej – nadal możesz kwalifikować się do pożyczki pod zastaw samochodu, nawet jeśli nie spłaciłeś w całości pierwotnej pożyczki na samochód. Generalnie jednak powinieneś być zmuszony do zgromadzenia wystarczającej ilości kapitału w swoim samochodzie, aby móc pożyczać od niego pożyczkę, więc pożyczkobiorcy, którzy dopiero niedawno kupili samochód, mogą się nie kwalifikować.

Pożyczki pod zastaw auta są zwykle łatwiejsze do uzyskania niż niezabezpieczone pożyczki osobiste, a nawet pożyczkobiorcy ze słabym kredytem mogą się kwalifikować. Dzieje się tak, ponieważ pożyczki pod zastaw samochodu są zabezpieczone na podstawie wartości Twojego samochodu, a pożyczkodawcy mogą przejąć Twój samochód, jeśli nie zapłacisz. Najlepsze pożyczki pod zastaw samochodu na złe kredyty nadal mają rozsądne stawki i opłaty.

Plusy i minusy uzyskania kredytów samochodowych

Chociaż pożyczki pod zastaw samochodu mają pewne zalety, istnieje również szereg zagrożeń związanych z zaciągnięciem pożyczki i wykorzystaniem samochodu jako zabezpieczenia.

Zalety kredytów samochodowych
 • Możesz uzyskać niższe oprocentowanie niż inny rodzaj pożyczki.
 • Ponieważ używasz samochodu jako zabezpieczenia, pożyczki pod zastaw samochodu są zwykle łatwiejsze do uzyskania.Jeśli przeżywasz kryzys finansowy, pożyczki pod zastaw samochodu to szybki sposób na zdobycie potrzebnej gotówki.Wady kredytów samochodowych
 • Ponieważ używasz samochodu jako zabezpieczenia, ryzykujesz, że Twój pojazd zostanie przejęty, jeśli nie będziesz w stanie zapłacić na czas.
 • Kredyty samochodowe mogą wymagać zwiększonej ochrony ubezpieczeniowej.Jeśli wziąłeś już pożyczkę na zakup samochodu, pożyczka pod zastaw samochodu dodatkowo zwiększa Twoje zadłużenie i może być trudna do spłaty w dłuższej perspektywie.Jeśli kwota pożyczki okaże się wyższa niż wartość samochodu, będziesz mieć ujemną pożyczkę na samochód, co oznacza, że ​​nadal będziesz winien pieniądze, nawet jeśli sprzedasz samochód.Sprawdź stawki kredytów samochodowychZobacz naszych najwyżej ocenianych pożyczkodawców i już dziś znajdź najlepsze stawki. To szybkie i łatwe.

  Kto powinien otrzymać pożyczkę na auto

  Jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki i nie sądzisz, że kwalifikujesz się do innych opcji pożyczki, pożyczka pod zastaw samochodu jest lepszym wyborem niż pożyczka do wypłaty. Stopy procentowe są niższe w przypadku kredytów samochodowych niż pożyczki od drapieżnych pożyczkodawców i mogą w mgnieniu oka zapewnić potrzebne środki. Jeśli jednak masz inne opcje pożyczki, pożyczka pod zastaw samochodu może nie być najlepszym rozwiązaniem. Korzystniejsze stawki i warunki można uzyskać, korzystając z pożyczki osobistej lub innego rodzaju pożyczki. Ponieważ pożyczka pod zastaw samochodu naraża Twój samochód na ryzyko, jest to zazwyczaj dobra opcja tylko w ostateczności.

  Jak to wpływa na Twoje ubezpieczenie samochodu?

  Jeśli zaciągniesz pożyczkę na auto, być może będziesz musiał ulepszyć swoje ubezpieczenie samochodu, aby obejmowało kompleksowe i ubezpieczenie od kolizji, jeśli Twoje ubezpieczenie ich nie obejmuje. Dzieje się tak, ponieważ pożyczka jest zabezpieczona zabezpieczeniem twojego samochodu – jeśli wpadniesz w wypadek, pożyczkodawcy nadal chcą mieć możliwość przejęcia zabezpieczenia, jeśli nie dokonasz płatności.

  Za długo, nie czytałeś?

  Pożyczki pod zastaw auta to dobry wybór, jeśli jesteś w potrzebie i masz już zgromadzony kapitał własny w swoim samochodzie. Jednak pożyczkobiorcy z dobrym kredytem mogą uzyskać lepsze oprocentowanie pożyczki osobistej. Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy pożyczki pod zastaw samochodu jako ostateczność, gdy potrzebujesz szybkiej gotówki w sytuacji kryzysowej.