Co to jest kredyt hipoteczny HomeReady?

Category: Naszych Partnerów
17 lutego 2021

Zobacz notowania oprocentowania kredytu hipotecznego dla Twojego domu

Klikając „Zobacz stawki, zostaniesz przekierowany do naszej ostatecznej firmy macierzystej, LendingTree. W oparciu o Twoją zdolność kredytową możesz zostać dopasowany do maksymalnie pięciu różnych pożyczkodawców.

Kredyty hipoteczne HomeReady to typowe pożyczki mieszkaniowe oferowane przez Fannie Mae, które mają pomóc pożyczkobiorcom o niskich i średnich dochodach w zakupie lub refinansowaniu. Pożyczki HomeReady zmniejszają typowe wymagania dotyczące zaliczki i ubezpieczenia kredytu hipotecznego, ale są również bardziej elastyczne w zakresie dopuszczania składek od innych osób. To sprawia, że ​​HomeReady jest idealnym wyborem, jeśli polegasz na innych, którzy pomogą Ci sfinansować zakup domu.

Jakie są zalety kredytu hipotecznego HomeReady?

Oprócz niższych kosztów, główna różnica między hipotekami HomeReady a innymi konwencjonalnymi pożyczkami mieszkaniowymi polega na tym, że ich elastyczny proces zatwierdzania zezwala na współpożyczkobiorców, jak również na wkłady innych osób mieszkających w Twoim domu.

Zalety kredytu hipotecznego HomeReady
 • Obniża wymagania dotyczące zaliczek i zdolności kredytowej
 • Umożliwia przyjęcie większych prezentów w ramach zaliczki i zamknięciaZmniejsza ubezpieczenie kredytu hipotecznego i umożliwia anulowanie przy 80% LTVPozwala rodzinie lub przyjaciołom na wspólne podpisanie pożyczki mieszkaniowejDochód od innych osób w twoim domu może pomóc ci w uzyskaniu zatwierdzeniaNiższa wpłata i wkład pożyczkobiorcyKredyty hipoteczne HomeReady mają nie tylko niższe wartości minimalne zaliczki, ale także pozwalają sfinansować koszty kredytu hipotecznego z góry przy większej pomocy z innych źródeł. Fannie Mae dopuści współczynnik kredytu do wartości (LTV) do 97% dla pożyczki HomeReady dla domów jednorodzinnych, co przekłada się na zaliczki w wysokości co najmniej 3%. W rzeczywistości jest to kwota niższa niż minimalna zaliczka na pożyczki FHA, która zwykle wynosi 3,5%, nawet przy gwarancji rządowej udzielonej pożyczkodawcy. Dzięki HomeReady nie będziesz musiał się martwić o spełnienie minimum dotyczącego wkładu własnego, co oznacza, że ​​możesz spodziewać się, że cały swój kredyt hipoteczny pokryjesz z prezentu.

  Bardziej przystępne składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznegoW porównaniu z programami, takimi jak pożyczki FHA, HomeReady pomaga szybciej zminimalizować, a ostatecznie wyeliminować składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Podczas gdy pożyczkobiorcy FHA będą musieli płacić zarówno z góry, jak i co miesiąc, Fannie Mae nie uwzględnia premii z góry jako części kosztów zamknięcia HomeReady. Oznacza to, że pożyczka HomeReady pozwala wydać więcej na zaliczkę, co z kolei zwiększa kwotę, jaką możesz pożyczyć.

  Pożyczki HomeReady są również korzystniejsze pod względem miesięcznych składek ubezpieczeniowych. Pożyczki FHA nie pozwalają na anulowanie ubezpieczenia hipotecznego bez refinansowania w konwencjonalny kredyt hipoteczny. W przeciwieństwie do tego, kredyt hipoteczny HomeReady daje możliwość wyeliminowania ubezpieczenia hipotecznego, gdy zgromadzisz wystarczający kapitał – tak jak w przypadku innych konwencjonalnych kredytów hipotecznych. Krótko mówiąc, kredyt hipoteczny HomeReady to sposób na uzyskanie dostępu do niskich zaliczek bez poświęcania możliwości obniżenia kosztów ubezpieczenia kredytu hipotecznego.

  Elastyczny proces zatwierdzaniaKredyty hipoteczne HomeReady to największe korzyści dla osób, które planują podzielić koszty kredytu z innymi członkami rodziny. Większość kredytodawców hipotecznych opiera swój proces zatwierdzania wyłącznie na osobistych dochodach kredytobiorcy. W przypadku pożyczek HomeReady Fannie Mae pozwala współ-pożyczkobiorcom niebędącym lokatorami na dodanie wsparcia finansowego do procesu. Oznacza to, że rodzice lub krewni mogą pomóc zwiększyć szanse kredytobiorcy na uzyskanie zgody na kredyt hipoteczny, nawet jeśli nie planują mieszkać w zakupionej nieruchomości.

  Nawet jeśli nie masz współpożyczkobiorców, pożyczka HomeReady będzie traktować wkład osób mieszkających z Tobą jako czynniki wyrównawcze. Chociaż ich dochody nie zostaną dodane do twoich w procesie zatwierdzania, mogą pomóc ci uzyskać zgodę w sytuacjach, w których stosunek zadłużenia do dochodów jest wyższy niż normalnie. Dotyczy to nie tylko członków najbliższej rodziny, ale także współlokatorów i lokatorów, którzy mogą udowodnić, że byli z tobą przez co najmniej rok. Jeśli Twój nowy dom ma wolnostojące jednostki mieszkalne, takie jak mieszkanie w piwnicy, możesz również zaproponować znalezienie najemcy i dodać we wniosku szacunkowy czynsz jako część dochodu.

  Wymagania dotyczące kredytu hipotecznego HomeReady

  Chociaż nie musisz być kupującym po raz pierwszy domu, aby kwalifikować się do zakupu lub refinansowania w HomeReady, istnieje wiele innych wymagań finansowych, które musisz spełnić.

  HomeReady Wymagania dotyczące kredytu hipotecznego
 • Dochód mniejszy lub równy medianie dochodu obszaru (AMI)
 • Minimalna ocena kredytowa 620Udział w edukacji dla właścicieli domówAMI twojego adresu domowego jest określane na podstawie ulotek spisu ludności USA, które możesz sprawdzić na stronie kwalifikacji HomeReady Fannie Mae. Dopóki Twoje dochody osobiste nie są wyższe niż AMI dla adresu, na którym chcesz kupić lub refinansować, powinieneś móc ubiegać się o kredyt hipoteczny HomeReady. Pożyczkobiorcy z obszarów o niskich dochodach mogą w ogóle nie martwić się o jakiekolwiek limity dochodów.

  Musisz jednak również osiągnąć minimalną punktację kredytową 620 i uczestniczyć w kursach edukacyjnych dla właścicieli domów zatwierdzonych przez program. Nie są to szczególnie trudne do pokonania przeszkody, biorąc pod uwagę, że minimalna ocena kredytowa dla pożyczki FHA wynosi 580, a większość zatwierdzonych kursów trwa od 4 do 6 godzin. Mimo to powinieneś wiedzieć, że będziesz musiał zapłacić za dowolny kurs, na który się zdecydujesz, co nieco zwiększy Twoje ostateczne wydatki.

  Gdzie można znaleźć pożyczkodawców hipotecznych HomeReady?

  Podczas gdy Fannie Mae projektuje i ustala zasady dotyczące kredytów hipotecznych HomeReady, same pożyczki są udzielane przez krajowych i lokalnych kredytodawców hipotecznych, takich jak banki. Chociaż program jest dostępny dla każdego pożyczkodawcy zatwierdzonego przez Fannie Mae w USA, nie ma wymogu, aby każdy taki pożyczkodawca uczestniczył w HomeReady. Najłatwiejszym sposobem znalezienia lokalnego pożyczkodawcy udzielającego kredytów hipotecznych HomeReady jest skorzystanie z usług pośrednika hipotecznego, którego praca polega na łączeniu pożyczkobiorców z pożyczkodawcami oferującymi produkty, których potrzebują. Innym popularnym programem kredytów hipotecznych, który kupujący po raz pierwszy powinni wziąć pod uwagę, jest program Home Possible oferowany przez Freddie Mac.

  Chris jest menedżerem produktu w ValuePenguin z wieloletnim doświadczeniem w odpowiadaniu na krytyczne pytania dotyczące kredytów hipotecznych i ubezpieczeń domów. Spędza swój czas na ocenie ubezpieczycieli i funkcji polis, aby zrozumieć, gdzie konsumenci mogą znaleźć najbardziej opłacalne ubezpieczenie. Chris wniósł swoje spostrzeżenia do New York Times i wielu innych publikacji.

  Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Nie został sprawdzony, zlecony ani w inny sposób zatwierdzony przez żadnego z naszych partnerów sieciowych.

  na bezpiecznej stronie LendingTree. NMLS # 1136: obowiązują warunki i postanowienia

  na bezpiecznej stronie LendingTree. NMLS # 1136: obowiązują warunki i postanowienia