Co to jest dzień wolny od pracy?

Category: Więc Możesz
17 lutego 2021

Większość banków jest otwarta od poniedziałku do soboty. Ale czasami możesz pojawić się w swoim banku w dzień powszedni i odkryć, że bank jest zamknięty przez cały dzień. Ponieważ większość banków przestrzega federalnego harmonogramu świąt, ich oddziały mogą być tego dnia zamknięte. W Stanach Zjednoczonych jest zwykle 10 takich dni wolnych od pracy rocznie.

Co to jest dzień wolny od pracy?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy być bardziej szczegółowe. W Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii termin święta bankowe ma definicję prawną, ustanowioną przez ustawy, takie jak ustawa o wakacjach z 1871 r., Ustawa o wakacjach bankowych z 1903 r. Lub ustawa o bankowości i transakcjach finansowych z 1971 r.

W Stanach Zjednoczonych termin ten jest bardziej potoczny. Najbardziej przypomina święto federalne, czyli zbiór 10, a czasem 11 dni w roku kalendarzowym, w którym wszystkie instytucje federalne zamykają swoje drzwi. Większość banków w USA działa według tego samego kalendarza co Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, co oznacza, że ​​banki zamykają się również w te święta.

(Formalnie rzecz biorąc, w Stanach Zjednoczonych nie ma dni ustawowo wolnych od pracy, ponieważ Kongres Stanów Zjednoczonych jest upoważniony do ustanawiania dni wolnych od pracy tylko dla instytucji federalnych. W praktyce jednak większość stanów uznaje te święta również za święta państwowe.

Jakie są święta federalne w USA?

W każdym roku kalendarzowym przypada zwykle 10 świąt federalnych. Są to Nowy Rok, Dzień Martina Luthera Kinga Jr., Urodziny Jerzego Waszyngtona, Dzień Pamięci, Dzień Niepodległości, Święto Pracy, Dzień Kolumba, Dzień Weteranów, Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie.

Banki w całym kraju najprawdopodobniej zamkną swoje drzwi w te dni, chociaż tu i tam mogą być wyjątki. Większość banków woli obchodzić Dzień Prezydenta niż urodziny Jerzego Waszyngtona. Ponadto nie każdy bank zostanie zamknięty z okazji Dnia Kolumba. Co cztery lata Dzień inauguracji podnosi tę listę do 11. Dotyczy to głównie banków w Waszyngtonie, ponieważ większość firm jest zamykana na jeden dzień, aby zmniejszyć zatory spowodowane faktyczną ceremonią inauguracji.

Proszę zapoznać się z poniższą tabelą, aby zobaczyć datę odpowiadającą każdemu świętowi.

Data1 StyczniaTrzeci poniedziałek styczniaTrzeci poniedziałek lutegoW ostatni poniedziałek maja4 lipcaPierwszy poniedziałek wrześniaDrugi poniedziałek października11 listopadaCzwarty czwartek listopada25 grudniaCo zrobić, jeśli Twój bank jest zamknięty

W wielu przypadkach dzień wolny od pracy może odpowiadać dniu, w którym już masz wolne od pracy; jeśli wiesz, że zbliża się taki dzień i masz w banku interesy do załatwienia, postaraj się załatwić sprawę wcześniej. A jeśli zazwyczaj osobiście odwiedzasz oddział w celu załatwienia spraw bankowych, pamiętaj o zaznaczeniu tych dat w swoim kalendarzu. Znając je z wyprzedzeniem, możesz zaplanować z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że nigdy nie będziesz mieć żadnej bankowości, którą musisz robić na wakacjach.

Jeśli na wakacjach pilnie potrzebujesz banku, możesz nie stracić nadziei. Większość banków udostępnia klientom usługi bankowości internetowej, więc możesz zrobić to, co musisz zrobić na swoim komputerze lub smartfonie – od opłacenia rachunku karty kredytowej po wykonanie przelewu. Jeśli potrzebujesz tylko gotówki z konta bankowego lub chcesz zdeponować czek, możesz po prostu udać się do bankomatu; nawet te bankomaty podłączone do oddziału banku będą zwykle dostępne w dni, w których oddział jest zamknięty.

Święta federalne w USA Wakacje Nowy Rok Dzień Martina Luthera Kinga Dzień Prezydentów dzień Pamięci Dzień Niepodległości Dzień pracy Dzień Kolumba Dzień Weteranów święto Dziękczynienia Boże Narodzenie