Co to jest Bitcoin

17 lutego 2021

Adres Bitcoin:

Unikalny identyfikator do wysyłania, odbierania i przechowywania bitcoinów. Znany również jako „klucz publiczny, każdy adres Bitcoin jest powiązany z unikalnym „kluczem prywatnym, który działa jak tajne hasło do konta. Oba są potrzebne, aby uzyskać dostęp do monet przechowywanych pod adresem. Liczba możliwych adresów Bitcoin jest praktycznie nieskończona, co pozwala użytkownikom na tworzenie nowego, bezpłatnego adresu dla każdej transakcji.

Blockchain:

ujednolicony, publiczny rejestr wszystkich transakcji w sieci Bitcoin. Mniej więcej co 10 minut górnicy Bitcoin aktualizują łańcuch bloków o nowy „blok. Każdy nowy blok rejestruje wszystkie ważne transakcje, które miały miejsce od czasu dodania poprzedniego bloku. Żadna firma, osoba fizyczna ani rząd nie mogą edytować łańcucha bloków Bitcoin, czyniąc go trwałym zapisem konsensusu globalnej aktywności gospodarczej.

Kryptowaluta:

waluta tworzona i zabezpieczana za pomocą kryptografii, która jest metodą zapewniającą bezpieczną wymianę informacji między nadawcą a docelowymi odbiorcami. Kryptowaluty są generalnie regulowane przez przewidywalną matematykę i kod komputerowy, a nie wolę i kaprysy osób, firm lub rządów.

Zdecentralizowany:

brak władzy centralnej. W tym przypadku nie ma centralnego rządu, osoby fizycznej ani firmy, która kontroluje Bitcoin. Scentralizowane systemy pieniężne zazwyczaj wymagają od użytkowników dokonywania transakcji za pośrednictwem pośredników, takich jak banki i firmy obsługujące karty kredytowe, podczas gdy Bitcoin umożliwia bezpośrednie transakcje finansowe typu peer-to-peer.

Skończone:

ograniczona podaż. Naprzeciw nieskończoności.

Pieniądze:

środek wymiany.

Portfel:

Ogólnie aplikacja używana do zarządzania adresami / kluczami Bitcoin i powiązanymi z nimi funduszami. Oprogramowanie portfela jest dostępne jako aplikacje mobilne, stacjonarne i internetowe. Portfele można również zabezpieczyć offline na specjalistycznych urządzeniach sprzętowych lub nawet na kartce papieru.

Bitcoin ma kilka zalet dla konsumentów i właścicieli firm. Oto tylko kilka powodów, dla których ludzie gromadzą się na Bitcoin:

 1. Niewielkie opłaty transakcyjne. Podczas gdy firmy obsługujące karty kredytowe pobierają od 3–5% opłat manipulacyjnych, Bitcoin pobiera grosze lub w ogóle nie pobiera żadnych opłat.
 2. Bitcoin można szybko wymienić na duże odległości bez dodatkowych kosztów, o każdej porze dnia. Za kilka groszy możesz w ciągu kilku minut wysłać do osoby fizycznej płatność z Alaski do Ghany. Do zobaczenia Western Union!Masz wszystkie pieniądze w portfelu. Nie ma banku ani strony trzeciej przechowującej Twoje pieniądze. Kto w dzisiejszych czasach ufa bankom?Bezpieczeństwo związane z Bitcoin składa się z najnowszej technologii szyfrowania. Oznacza to, że oszustwo jest prawie niemożliwe. Nikt nie ukradnie Twojego Bitcoina, jeśli jest odpowiednio przechowywany i chroniony hasłem. (zobacz sekcję Jak korzystać z Bitcoin)To jest czyste. Wszyscy wiemy, jak brudne mogą być pieniądze papierowe.To więcej niż tylko waluta. Blockchain może oznaczać czas i weryfikować wszystkie rodzaje transakcji lub zdarzeń. Ktoś nawet oznaczył swój ślub na Blockchain!W krajach rozwijających się wiele osób nie radzi sobie z efektywnością banku. Bitcoin daje ludziom możliwość przechowywania pieniędzy i przeprowadzania transakcji z innymi.Istnieje kilka sposobów na zdobycie tej waluty, która szturmem zdobywa świat.

  1. Możesz kupić Bitcoin za pośrednictwem wymiany online. Konta online są znacznie mniej bezpieczne niż inne środki i zwykle obejmują opłaty za wypłatę. Nie przechowuj dużych ilości Bitcoinów na tych kontach.
  2. Możesz kupić Bitcoin bezpośrednio od innej osoby. To najszybszy i najtańszy sposób na zdobycie Bitcoina. Popularne sposoby na znalezienie sprzedawców bitcoinów to Craigslist, localbitcoins.com lub Reddit.Sprzedawaj towary i usługi i akceptuj Bitcoin jako płatność! To świetny sposób, aby wyróżnić się na tle konkurencji, a procesory płatności ułatwiają klientom. Sprawdź BitPay.com.Możesz wydobywać Bitcoin za pomocą fantazyjnego komputera. Ze względu na zwiększony poziom trudności stało się to wysoką barierą wejścia jako środka do zdobycia Bitcoin.Zanim wydasz swoje bitcoiny, musisz je gdzieś przechowywać! Znalezienie bezpiecznego miejsca do przechowywania bitów zależy od preferencji użytkowników. Codziennych transakcji można dokonywać za pomocą smartfona lub portfela na komputerze (znanego również jako „gorący portfel), takiego jak Blockchain.info, Mycelium lub Pheeva. W przypadku długoterminowego przechowywania bitcoinów, dużych lub małych, rozważ portfel na dysku twardym, a także przechowywanie bitów w papierowym portfelu na zimno. Zawsze pamiętaj o zapamiętaniu hasła do portfela i nie zgub go. Nie możesz odzyskać hasła do portfela . Dbaj o bezpieczeństwo i prywatność wszystkich swoich haseł.

   Sprzedawcy na całym świecie szybko włączają Bitcoin do swoich płatności. Niektóre opcje to Overstock.com, Tiger Direct, Microsoft, wybrane restauracje Subway i tutaj w Amagi Metals. Wydawanie bitcoinów jest łatwe i bezpieczne.

   Amagi Metals zaczął akceptować Bitcoin w 2012 roku i od tego czasu gwałtownie awansował do jednej z najlepszych stron internetowych Bitcoin do złota na całym świecie. Naszą misją jest promowanie odpowiedzialności finansowej i solidnych pieniędzy, jednocześnie wspierając społeczność kryptowalut wsparciem edukacyjnym i pasją. Jesteśmy firmą złożoną z entuzjastów Bitcoin i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące Bitcoin – pomożemy Ci nawet założyć portfel!

   Nasze produkty ze złota i srebra cieszą się zaufaniem na całym świecie i zawsze są oferowane po najniższych w branży cenach. Nie możemy się doczekać, aby pomóc Ci zabezpieczyć swoje bogactwo!