Co to jest ankieta dotycząca kredytu hipotecznego?

Category: Jeśli Chcesz
17 lutego 2021

Survey Vs. Ocena

Kupując dom, pożyczkodawca chce dokładnie wiedzieć, za co płacisz i na co pożycza pieniądze instytucji. Dlatego za dokumenty zamykające naliczana jest opłata za ankietę. Ankieta jest wymagana przez większość kredytodawców hipotecznych. Może zawierać rysunek lub nie. Ilość szczegółów wymaganych w ankiecie hipotecznej jest regulowana przez stany.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Ankieta dotycząca kredytu hipotecznego dostarcza ważnych informacji o Twojej nieruchomości i jest wykorzystywana przez pożyczkodawców, aby zapewnić dobrą inwestycję.

Co to jest ankieta?

Ankieta to rysunek, który może przedstawiać różne cechy Twojej nieruchomości, w tym cechy topograficzne, takie jak drzewa, strumienie lub wzgórza, w zależności od wymaganego poziomu szczegółowości. Ankiety dotyczące nieruchomości dla transakcji dotyczących nieruchomości mogą pokazać granice nieruchomości, służebności i naruszenia własności innych osób, a także istotne ulepszenia. W zależności od wymagań twojego stanu, ankieta hipoteczna może pokazać wszystkie powyższe lub może pokazać tylko granice nieruchomości i budynki, naturalne punkty orientacyjne i wymagane niepowodzenia związane z nieruchomością.

Rodzaje ankiet dotyczących kredytów hipotecznych

Istnieją dwa rodzaje ankiet dotyczących kredytów hipotecznych – badanie lokalizacji kredytu hipotecznego i badanie sprawdzające hipotekę. Ankiety dotyczące lokalizacji kredytów hipotecznych są wykorzystywane przez firmy zajmujące się kredytami hipotecznymi i tytułem własności do określenia, które główne budynki znajdują się na Twojej działce – na przykład garaż, dom lub szopa – a także odnotowują, czy Twoja nieruchomość jest wolna od naruszeń nieruchomości sąsiada; sąsiad wkracza na twoją własność; lub wtargnięcie do zapisanej służebności. Ankiety dotyczące kredytów hipotecznych są mniej szczegółowe. Wiele z nich nie zawiera linii granic, a jedynie zwraca uwagę na struktury i ich lokalizację. Ankieta dotycząca kontroli kredytu hipotecznego jest zazwyczaj tym, co otrzymujesz przy zakupie domu.

Różnice stanów

Jeśli planujesz zakup nieruchomości, warto znać przepisy obowiązujące w Twoim stanie. Jeśli wszystko, czego wymaga twój stan, to ankieta inspekcji hipotecznej, w zależności od rodzaju wprowadzanych ulepszeń, być może będziesz musiał zamówić inną ankietę, aby spełnić wymagania pozwolenia. Zapytaj pożyczkodawcę, jaki rodzaj ankiety jest zamawiana, aby wiedzieć, co zrobić, gdy zdecydujesz się na osobiste akcenty na swojej nieruchomości.

Wpływ różnic

Jeśli mieszkasz w stanie, w którym badanie wymaga uwzględnienia granic nieruchomości, służebności, włamań i prawdziwych narożników nieruchomości, możesz wykorzystać tę ankietę do wznoszenia ogrodzeń, uzyskiwania pozwoleń na budowę i rozwiązywania sporów dotyczących nieruchomości. Jeśli masz tylko ankietę dotyczącą kontroli kredytu hipotecznego, będziesz musiał uzyskać badanie planu działki lub badanie granic, jeśli chcesz później wprowadzić ulepszenia na nieruchomości. To, które badanie będzie potrzebne, zależy od wymagań dotyczących pozwolenia na budowę w gminie.

Więcej artykułów

Jaka jest opłata za wycenę zakupu domu? →

Co oznaczają „obciążenia na rynku nieruchomości? →

Co warto wiedzieć przed zakupem nieruchomości →

  • Redfin: Cel ankiety dotyczącej kredytu hipotecznego przy zakupie domu
  • Ankieta Exacta: informacje o ankietach hipotecznychChawton Hill: Co to jest ankieta na temat kredytów hipotecznych?Julie Segraves jest niezależną pisarką i fotografką. Pisała dla kilku gazet społecznych w Chicago i jest autorką własnego bloga. Segraves jest absolwentem Loyola University z tytułem licencjata z socjologii i nieletnim z prawa karnego. Obecnie pracuje w branży IT jako analityk operacji mainframe i specjalista ds. Odtwarzania po awarii.