Co musisz wiedzieć o odliczeniu odsetek od kredytu hipotecznego w 2019 r

Category: Spłatę Kredytu
17 lutego 2021

by Alesandra Dubin

Opublikowano 27 grudnia 2019 6 kwietnia 2020

3 min czytania

Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia, który płacił podatki w zeszłym roku, prawdopodobnie wiesz już o zmianach w zakresie odliczania kredytu hipotecznego zgodnie z nowym prawem podatkowym. Ale to już prawie czas podatkowy – znowu – więc może nadszedł czas na trochę odświeżenia.

Sprawdź ten elementarz dotyczący odliczania odsetek od kredytu hipotecznego w 2019 r. Ze wskazówkami ekspertów … i upewnij się, że masz wszystkie informacje, które musisz wiedzieć, aby nie popełniać żadnych błędów i odzyskać wszystkie przysługujące Ci pieniądze za szybko.

Źródło: (Ben Mullins / Unsplash)

Podstawy: Co to jest odliczenie od podatku?

Odliczenie podatkowe to odliczenie w ramach dowolnej kategorii, które obniża Twój dochód podlegający opodatkowaniu, aw rezultacie obniża Twoje zobowiązanie podatkowe – lub kwotę, którą jesteś winien w momencie opodatkowania. Potrącenia to zazwyczaj wydatki, które ponosisz przez cały rok, które możesz słusznie odjąć od całkowitego dochodu, aby określić, ile jesteś winien z tytułu podatków.

Jakie jest potrącenie odsetek od kredytu hipotecznego?

Odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego to odliczenie od podatku, które można odliczyć od odsetek od kredytu hipotecznego zapłaconego od pierwszego 1 miliona dolarów zadłużenia hipotecznego w tym roku podatkowym. Właściciele domów, którzy kupili domy po 15 grudnia 2017 r., Mogą odliczyć odsetki od pierwszych 750 000 USD kredytu hipotecznego. Nie obejmuje to kwoty głównej ani ubezpieczenia. (FYI, podatki od nieruchomości do określonej kwoty również podlegają odliczeniu).

Kwalifikowane rodzaje nieruchomości obejmują dom, kondominium, spółdzielnię, przyczepę mieszkalną, przyczepę mieszkalną, łódź, „lub podobną nieruchomość z miejscem do spania, gotowania i toaletą, zgodnie z kodem podatkowym dotyczącym odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego.

Aby ubiegać się o to odliczenie, musisz wyszczególnić swoje zeznanie podatkowe.

Jak wyszczególnić mój zwrot, aby ubiegać się o odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego?

„Wyszczególnianie zasadniczo oznacza wyszczególnienie kosztów podlegających odliczeniu, a podatnicy muszą wybierać między wyszczególnieniem a ubieganiem się o odliczenie standardowe – mówi specjalista podatkowy NerdWallet Andrea Coombes.

Weź pod uwagę, że standardowe potrącenie na rok 2019 wynosi 12200 USD dla osób samotnych i 24 400 USD dla osób będących w związku małżeńskim i składających dokumenty wspólnie. Oznacza to, że łączne wydatki podlegające odliczeniu, w tym podatki od nieruchomości do 10 000 USD, odsetki od kredytu hipotecznego, datki na cele charytatywne oraz niektóre inne wydatki, musiałyby przekroczyć 12 200 USD dla osób samotnych i 24 400 USD dla małżeństw, aby wyszczególnienie miało sens.

„Załóżmy na przykład, że jesteś singlem i zapłaciłeś podatek od nieruchomości w wysokości 3000 USD i odsetki od kredytu hipotecznego w wysokości 15 000 USD od kredytu hipotecznego w wysokości 365 000 USD w 2019 r. Możesz wykorzystać te 18 000 USD podatku od nieruchomości i odsetek od kredytu hipotecznego jako odliczenie, aby zmniejszyć dochód podlegający opodatkowaniu a tym samym zmniejszyć ogólny rachunek podatkowy – wyjaśnia Coombes.

„Teraz, jeśli jesteś żonaty i znajdujesz się w takiej samej sytuacji – 3000 $ podatku od nieruchomości i 15 000 $ odsetek od kredytu hipotecznego – lepiej jest wziąć standardowe potrącenie, chyba że masz inne koszty podlegające odliczeniu, które łącznie przekraczają standardowe potrącenie 24 400 $ kwota dla małżeństw .

Słowo dla mądrych, sugeruje Gregory Brown, najlepiej sprzedający się agent Century 21 Bradley z siedzibą w Fort Wayne w stanie Indiana:

„Jeśli nie masz wystarczająco wyszczególnionych odliczeń, lepiej będzie po prostu wziąć ogólne odliczenie standardowe. Zdecydowanie zalecam przynajmniej rozmowę z doradcą podatkowym. Możesz rozmawiać z księgowymi za darmo.

„A kiedy stajesz się właścicielem domu do wynajęcia i przekazujesz darowizny na cele charytatywne, to masz 529 kont swoich dzieci na studia i robisz Roth IRA, naprawdę musisz porozmawiać z profesjonalistą, ponieważ jest tak wiele różnych elementów układanki .

Zauważając, że podstawowe przygotowanie podatkowe może kosztować około 1000 dolarów, Brown mówi: „Pieniądze, które możesz zaoszczędzić na rozmowę z jednym z tych facetów – zamierzasz to nadrobić.

Źródło: (Toa Heftiba / Unsplash)

Jak działa odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego w prawdziwym świecie?

Możesz teraz odliczyć odsetki od pierwszego miliona dolarów kredytu hipotecznego lub 750 000 USD w przypadku domów kupionych po 15 grudnia 2017 r. Ponieważ jednak większość domów w całym kraju kosztuje mniej niż 750 000 USD (według danych spisu ludności), liczba właścicieli domów, na których faktycznie to wpływa zmiana jest niewielka.

Weź również pod uwagę, że największe odliczenie odsetek nastąpi w pierwszym roku posiadania domu, a następnie odliczenia będą coraz mniejsze.

Oto jak – i dlaczego – to działa: każdy kredyt hipoteczny podlega amortyzacji. Z biegiem czasu kwota płatności pozostaje taka sama, ale w miarę upływu czasu składa się z mniejszych odsetek i większej kwoty głównej niż poprzednia płatność.

„W pierwszych latach kredytu hipotecznego redukcja spłaty odsetek następuje stopniowo – twierdzi Coombes z NerdWallet. „Oznacza to, że wartość odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego maleje z upływem czasu, ale nie ma większego wpływu na pierwsze lata kredytu.

Skorzystajmy z kalkulatora amortyzacji BankRate, aby podać kilka rzeczywistych przykładów tego, ile ktoś, kto zamknął dom w styczniu, mógłby odliczyć. Załóżmy, że zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w wysokości 250 000 USD, otrzymując tradycyjną 30-letnią pożyczkę o stałym oprocentowaniu w wysokości 4,625%. Przy miesięcznej płatności w wysokości około 836 USD zapłacisz około 7371 USD odsetek w pierwszym roku – to Twoje odliczenie.

W przyszłym roku będziesz się spodziewać odliczenia w wysokości 7 248 USD… i tak dalej w czasie, przy czym odliczenia będą nadal się zmniejszać.

Teraz załóżmy, że w styczniu wziąłeś kredyt hipoteczny w wysokości 600 000 USD na takich samych warunkach. Przy płatności miesięcznej w wysokości około 3085 USD zapłacisz około 27 551 USD odsetek w pierwszym roku. W przyszłym roku spodziewasz się odliczenia w wysokości 24 847 USD.

Odkładając na bok konsekwencje podatkowe, dużą satysfakcję daje spłacanie pożyczki hipotecznej w miarę upływu czasu i obserwowanie, jak twój kapitał rośnie, gdy twoje płatności zmieniają się z wyższych odsetek na większe w przypadku kapitału.

„Kiedy spojrzysz na te skale amortyzacji, na każde 100 000 USD zwiększasz około 1 000 do 1 500 USD rocznie, a potem to się powiększa. Więc po pierwszym roku otrzymujesz od 1000 do 1500 USD, potem około 3500, a potem około 6000 – szacuje Brown.

„Więc to naprawdę zaczyna się rozwijać, mimo że Twoja płatność pozostaje taka sama. Coraz więcej tej spłaty przeznacza się na spłatę kredytu hipotecznego, a nie tylko odsetki. Na tym polega piękno .

(Tak, nawet jeśli Twoje ulgi podatkowe znikną!)

  • Udostępnij na Facebooku
  • Podziel się na Twitterze
  • Udostępnij w Google+
  • Zapisz na Pinterest

Alesandra Dubin jest dziennikarką zajmującą się stylem życia i zajmującą się marketingiem treści z Los Angeles. Jej wertykalne specjalizacje obejmują nieruchomości; podróżować; zdrowie i dobra kondycja; spotkania i wydarzenia; i rodzicielstwo. Jej prace ukazały się w Business Insider, Good Housekeeping, TODAY, E!, Parents i niezliczonych innych miejscach. Posiada tytuł magistra dziennikarstwa Uniwersytetu Nowojorskiego.