Co decyduje o wartości kryptowaluty – przewodnik 2020

Category: Uzyskać Więcej
17 lutego 2021

Od zarania kryptowalut iz biegiem lat zyskała większą popularność i sławę, do wyboru było dziesiątki różnych. Chociaż Bitcoin jest absolutnym królem pod względem wszystkich parametrów, istnieje wiele innych opłacalnych opcji. Ale co sprawia, że ​​różnią się tak bardzo pod względem wartości? W tej relacji próbujemy odpowiedzieć na to ciekawe, ale skomplikowane pytanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i może zainwestować w jedną lub dwie kryptowaluty, odwiedź de.immediate-bitcoins.com.

1. Liczba węzłów

Pierwszym ważnym czynnikiem wpływającym na wartość kryptowaluty jest liczba węzłów. W świecie waluty cyfrowej węzeł to komputer, który łączy się z siecią kryptowalut. Ten komputer obsługuje całą sieć poprzez sprawdzanie poprawności i przekazywanie transakcji, więc im więcej węzłów, tym silniejsza waluta. Jest to miara tego, ile aktywnych portfeli istnieje w sieci, a ile można przeglądać w internecie lub na stronie głównej waluty. Aby określić, czy waluta ma uczciwą cenę, możesz po prostu wyszukać jej liczbę węzłów i kapitalizację rynkową danej waluty cyfrowej, a następnie porównać je z pozostałymi walutami wirtualnymi.

Wykonując tę ​​akcję, możesz dowiedzieć się, czy moneta została wykupiona. Ponadto liczba węzłów pokazuje siłę społeczności kryptowalut, która jest zawsze ważna, ponieważ najsilniejsi mają najszerszą i najbardziej zróżnicowaną bazę fanów. To proste, im silniejsza społeczność, tym stabilniejsza waluta. Jak widać, liczba węzłów jest ważna dla potencjalnego użytkownika, ponieważ może obliczyć szanse waluty na przezwyciężenie potencjalnego kryzysu.

2. Podaż i popyt

Jak w każdym innym biznesie, równowaga między podażą a popytem ma duży wpływ na wartość określonej kryptowaluty. W świecie kryptowalut istnieje wiele popularnych giełd internetowych, na których użytkownicy prowadzą działalność związaną z kryptowalutami, np. Kupują, sprzedają i handlują. Z biegiem lat użyteczność kryptowalut i łatwość dostępu znacznie się zmieniła, dlatego też nastąpiły liczne zmiany wartości. Wraz ze wzrostem ich popularności, podobnie jak wiele firm i rządów zaczęło je stosować, co spowodowało duże zapotrzebowanie i powszechne wdrażanie walut cyfrowych w wielu obszarach tradycyjnego biznesu. Wszystkie te rzeczy działały jako kluczowa siła napędowa dla stałego wzrostu cen kryptowalut.

Wszystko, czym można handlować, podlega regułom podaży i popytu. Jako tak ważny czynnik wpływa bezpośrednio na wartość waluty cyfrowej na dostępnym rynku. To naprawdę proste. Kiedy więcej osób próbuje kupić bitcoiny, podczas gdy inni je sprzedają, cena rośnie. W przypadku spadków cen jest odwrotnie. Teraz, ponieważ całkowita podaż większości kryptowalut jest ograniczona, zwiększona popularność spowodowała, że ​​konkurencja kupowała jak najwięcej, co dodatkowo skutkowało wzrostem cen.

Warto tutaj wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Kiedy lub jeśli dana moneta cyfrowa stanie w obliczu poważnego skandalu, takiego jak atak hakera, lub jeśli nowa moneta okaże się oszustwem, popyt gwałtownie spada. Inne kryptowaluty mogą również nieco ucierpieć w wyniku ogólnego strachu, ponieważ handlowcy i posiadacze mogą stać się zbyt ostrożni i zdecydować się na zatrzymanie swoich aktywów bieżących zamiast dalej nimi handlować. Może to spowodować pewnego rodzaju zastój w biznesie i na pewien czas może dojść do stagnacji. Najbardziej oczywistym tego przykładem jest spadek cen bitcoinów, co doprowadziło do korekty całego rynku, ponieważ niektóre waluty rosły, podczas gdy inne również spadały.

3. Masowa adopcja

Idzie to w parze z popularnością określonej waluty cyfrowej. Kiedy lub jeśli waluta cyfrowa zyska dużą popularność i masową adopcję, wartość może wzrosnąć niesamowicie szybko. Jak wspomniano, całkowita kwota każdej kryptowaluty jest ograniczona, co oznacza, że ​​wzrost popytu bezpośrednio prowadzi do wzrostu ceny. To jeden z powodów, dla których Bitcoin nadal dominuje na rynku. Jest to po prostu najpopularniejsza i najbardziej poszukiwana kryptowaluta na świecie od ponad dekady.

Jednak różne czynniki decydują o tym, jak popularne mogą stać się kryptowaluty. Obejmują one praktyczne zastosowania, takie jak możliwość zastosowania w rzeczywistych sytuacjach, co oznacza liczbę miejsc, w których można faktycznie użyć waluty, aby za coś zapłacić. Ponadto obecność i rozpoznawalność giełd jest ogromnym czynnikiem. Zasadniczo, jeśli kryptowaluta ma wyraźne zastosowanie w życiu codziennym, podobnie jak tradycyjne waluty (fiducjarne), ma bardzo dobrą pozycję, aby być jedną z dominujących kryptowalut przyszłości.

4. Inflacja tradycyjnych walut

W scenariuszu inflacyjnym waluty fiducjarne mogą mieć ogromny wpływ na kryptowaluty, tak jak wpływają na siebie nawzajem. Jeśli jakaś waluta fiducjarna straci na wartości, na przykład cena Bitcoina wzrośnie w stosunku do tej waluty. Następuje efekt domina, odzwierciedlający zmiany w większości innych walut, zarówno fiducjarnych, jak i kryptowalutowych. Dzieje się tak, ponieważ można uzyskać więcej cierpiącej waluty, wymieniając ją na kryptowalutę, kończąc na większej ilości pieniędzy, gdy fiat wróci na nogi. Dzieje się to powoli teraz, ponieważ USD doświadcza wahań wartości, więc wszystkie kryptowaluty również zmieniają się i rosną codziennie.

5. Koszt produkcji

Źródło: rewolucja monet

Koszty bezpośrednie i koszty alternatywne faktycznego wykonania monety mają ogromne znaczenie w ogólnym określaniu jej wartości. Ponownie biorąc za przykład Bitcoin, ma bardzo wysoki koszt produkcji, co dodatkowo wpływa na jego cenę. Od samego początku w wydobywanie bitcoinów włożono mnóstwo zasobów i energii. Wykorzystywano specjalistyczny sprzęt górniczy, taki jak najwyższej klasy procesory i procesory graficzne do gier, a na adresy górników nieustannie docierały wysokie rachunki za prąd. Dziś farmy górnicze robią to na większą skalę, ale nadal muszą korzystać z najwyższej klasy sprzętu i dużo płacić za potrzebną moc. Badania pokazują, że moc potrzebna do rocznego wydobycia bitcoinów wynosi od 400 milionów do 6,2 miliarda dolarów.