CHDAP: 0,5% hipoteki przedpłaty za pośrednictwem programu pomocy w spłacie domów dla właścicieli domów w Kalifornii

17 lutego 2021

Wraz z ożywieniem amerykańskiego rynku mieszkaniowego, miasta Kalifornii przodują w ekspansji. Domy w San Francisco, Los Angeles i San Diego należą do najlepszych pod względem wartości w całym kraju, a inne obszary Golden State radzą sobie podobnie dobrze, w tym miasta Orange County, San Jose i Bay Area.

Jednym z powodów, dla których rynek mieszkaniowy w Kalifornii radzi sobie tak dobrze, jest aktywna rola rządu stanowego w pomaganiu potencjalnym nabywcom w osiągnięciu ich celu, jakim jest posiadanie domów.

Kupujący po raz pierwszy mogą skorzystać z państwowych programów mieszkaniowych, aby kupić dom z zaledwie 0,5% przedpłatą.

Pomoc w spłacie zaliczki w Kalifornii: CHDAP

Od 1975 roku stan Kalifornia aktywnie pomaga swoim mieszkańcom zostać właścicielami domów po raz pierwszy.

Poprzez swój niedrogi, samofinansujący się bank mieszkaniowy – agencję znaną jako CalHFA – Kalifornia udostępnia niskooprocentowane pożyczki hipoteczne i programy pomocy w spłacie zaliczek.

Od prawie 40 lat CalHFA pomaga nabywcom domów po raz pierwszy uzyskać dostęp do nich.

Program pomocy w przedpłatach dla kupujących domy w Kalifornii (CHDAP) jest programem podpisanym przez agencję.

CHDAP udziela pożyczek kupującym dom po raz pierwszy w wysokości do 3 procent zakupu domu, który może zostać wykorzystany na przedpłatę. Pożyczka CHDAP jest najczęściej wykorzystywana w połączeniu z pożyczką FHA, która w momencie zakupu wymaga obniżenia o zaledwie 3,5%.

CHDAP zapewnia większość wymaganej przedpłaty FHA, pozostawiając nabywcy domu tylko 0,5% ceny zakupu domu. Ponadto odracza wszystkie spłaty pożyczki.

Za pośrednictwem CHDAP Twoja pożyczka jest rejestrowana jako drugi zastaw, ale żadne płatności nie są należne. Dokonujesz płatności za pożyczkę w ramach programu pomocy przedpłatą w Kalifornii Homebuyer’s tylko po sprzedaży, refinansowaniu lub całkowitej spłacie domu.

Program CHDAP pomaga utrzymać przystępne ceny domów w Kalifornii.

Wytyczne programu hipotecznego CHDAP

Wytyczne dotyczące pomocy w spłacie zaliczki na zakup domu w Kalifornii są proste i podobne do wytycznych dotyczących kredytów hipotecznych w przypadku kredytów hipotecznych zabezpieczonych przez FHA.

Na przykład kupujący korzystający z programu CHDAP musi być obywatelem USA, stałym rezydentem lub innym wykwalifikowanym obcokrajowcem. Ponadto CalHFA wymaga, aby stosunek zadłużenia do dochodu utrzymywał się na poziomie 45% lub niższym.

Inne standardy kwalifikowalności pożyczkobiorców CHDAP obejmują:

  • Doradztwo edukacyjne dla kupujących w domu wymagane dla wszystkich kupujących
  • Minimum 640 punktów kredytowych
  • Tylko domy podstawowe
  • Tylko osoby kupujące dom po raz pierwszy, gdzie nabywca domu po raz pierwszy to osoba, która nie była właścicielem domu w ciągu ostatnich trzech lat

Ponadto CalHFA narzuca limity dochodów gospodarstw domowych w oparciu o kraj i liczbę osób mieszkających w Twoim gospodarstwie domowym; oraz limity cen sprzedaży w oparciu o położenie geograficzne.

Na przykład limity dochodów i cen sprzedaży w hrabstwie Marin są wyższe w porównaniu z limitami w Humboldt.

W przypadku kupujących spełniających wymagania programu CalHFA sprawdzi również, czy kupowana nieruchomość spełnia standardy agencji.

Ogólnie rzecz biorąc, kryteria kwalifikowalności nieruchomości do CHDAP są następujące:

  • Dom musi znajdować się w Kalifornii
  • Dom musi być domem jednorodzinnym, co obejmuje mieszkania własnościowe
  • Wielkość nieruchomości nie może przekraczać pięciu akrów

Należy pamiętać, że w programie CHDAP nie są dozwolone domy produkcyjne ani spółdzielnie, podobnie jak domy wielomieszkaniowe. Dzierżawy i fundusze powiernicze są również wyłączone.

Istnieją jednak wyjątki od ograniczeń majątkowych i dochodowych.

Federalnie wyznaczone obszary docelowe CHDAP

Program CHDAP ma pomóc kupującym po raz pierwszy z klasy średniej.

W związku z tym wymusza maksymalny dochód gospodarstwa domowego w oparciu o liczbę osób mieszkających w domu. Limit różni się w zależności od hrabstwa, a obszary o wysokich kosztach, takie jak Los Angeles, mają wyższy limit niż obszary o niższych kosztach, w tym Fresno.

Program wymusza podobną serię limitów w oparciu o cenę nieruchomości w danym hrabstwie Kalifornii.

Istnieją jednak wyjątki od limitów dochodów i majątku CHDAP. W przypadku domów, które mieszczą się w „Federalnie wyznaczonych obszarach docelowych, CalHFA znosi swoje ograniczenia.

Obszary „docelowe to te, w przypadku których spis powszechny w USA z 2000 r. Wykazał, że 70% rodzin uzyskuje dochody o wartości 80% lub niższej niż średni dochód gospodarstwa domowego w całej Kalifornii.

W Kalifornii jest 58 hrabstw. 45 z nich posiada wyznaczone przez władze federalne obszary spisu ludności, z wieloma docelowymi strefami w Los Angeles lub w jego okolicach.

Zobacz aktualne stawki kredytów hipotecznych na żywo

Kalifornijski rynek mieszkaniowy odnotowuje duże zyski, a dzisiejsi nabywcy domów korzystają z programu pomocy przedpłatą dla kupujących domy w Kalifornii (CHDAP), aby pomóc w spłacaniu zaliczek.

Uzyskaj aktualne oprocentowanie kredytu hipotecznego CHDAP i zadaj więcej pytań na temat programu. Ceny są dostępne bezpłatnie i bez obowiązku kontynuowania.

Czytaj dalej

Finansowanie przez sprzedawcę jest ryzykowne. Zamiast tego skorzystaj z tych programów hipotecznych

Alternatywy hipoteczne, takie jak finansowanie przez sprzedającego, zakup leasingu i umowa prawna, są ryzykowne. I bez nich możesz kwalifikować się do kredytu hipotecznego.

Przegląd kredytów hipotecznych Quicken Loans na rok 2020

Przegląd Quicken Loans pokazujący, jak firma wypada na tle innych czołowych pożyczkodawców. Obejmuje oprocentowanie kredytu hipotecznego, obsługę, reklamacje, operacje i oferowane produkty.

Przegląd kredytów hipotecznych Rocket na rok 2020

Przegląd Rocket Mortgage pokazujący, jak Rocket porównuje oprocentowanie kredytów hipotecznych, oferowane produkty pożyczki mieszkaniowej i recenzje obsługi klienta.

popularne artykuły

Informacje zawarte na stronie The Mortgage Reports służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią reklamy produktów oferowanych przez Full Beaker. Poglądy i opinie wyrażone w tym dokumencie są poglądami autora i nie odzwierciedlają polityki ani stanowiska firmy Full Beaker, jej kierowników, rodziców ani podmiotów stowarzyszonych.