675 Ocena kredytowa – czy to dobrze czy źle?

Category: Linii Kredytowej
17 lutego 2021

Najlepsze opcje kredytów samochodowych i kart kredytowych.

Ocena kredytowa 675 jest uznawana za „zadowalającą. Jest idealnie przeciętny, a osoby z tymi wynikami nie będą miały większych problemów z zabezpieczeniem pożyczek i kart kredytowych. Prawdopodobnie zostaną one zatwierdzone w obu przypadkach i najczęściej będą im oferowane średnie RRSO i warunki.

Przegląd

Twój kredyt jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o Twojej przyszłości. To może być jedna rzecz, która zadecyduje o tym, czy będziesz w stanie uzyskać kredyt na nowy dom, czy też dalej wynajmować. Może mieć wpływ na wysokość oprocentowania kredytów samochodowych, mieszkaniowych i studenckich. Im lepsza jest Twoja zdolność kredytowa, tym mniej będziesz musiał zapłacić za pożyczenie pieniędzy.

A co ważniejsze, twoja ocena kredytowa 675 jest jednym z największych wskaźników twojej odpowiedzialności fiskalnej, dlatego bardzo ważne jest, aby zrozumieć, czy jest „ dobra czy „ zła . Za każdym razem, gdy będziesz ubiegać się o nową pożyczkę lub kartę kredytową, ktoś przejrzy Twój raport kredytowy. Przekonasz się nawet, że przyszli właściciele i pracodawcy rozważą Twój kredyt przed podjęciem decyzji. Im niższa jest Twoja ocena kredytowa, tym większe jest ryzyko konieczności dokonania dużej wpłaty przed uzyskaniem nowego leasingu lub otwarciem nowego konta. Twoja ocena kredytowa może nawet spowodować utratę możliwości zatrudnienia.

Bardzo ważne jest, aby nie sprawdzać swojej zdolności kredytowej tylko w jednym biurze. Niebezpieczeństwo polega na tym, że nigdy nie będziesz w stanie wykryć w przypadku wystąpienia błędu. Biuro nie jest niezawodne, błędy mogą być spowodowane czynnikiem ludzkim. Dlatego ważne jest, aby ponownie sprawdzić stan swojego kredytu we wszystkich biurach. Jest to bardzo bezpieczna praktyka, która zagwarantuje, że przez cały czas otrzymasz ważną zdolność kredytową.

Jeśli nie sprawdzisz swojej zdolności kredytowej we wszystkich biurach, błąd biura wpłynie negatywnie na twoją zdolność kredytową i nie będzie to dla ciebie dobre.

Opcje kart kredytowych

Jeśli Twoja ocena kredytowa FICO mieści się w przedziale od 650 do 700, masz stosunkowo przeciętny kredyt. Chociaż instytucje finansowe nie wydadzą Ci swoich najlepszych kart, nadal możesz znaleźć świetne stopy procentowe i warunki bez większego wysiłku. W przeciwieństwie do tych z niższymi wynikami kredytowymi, możesz faktycznie kwalifikować się do warunków, które nie spowodują żadnych opłat rocznych. A ponieważ regularnie dokonujesz płatności, zaczniesz kwalifikować się do lepszych kart.

Nazwa karty KWI Roczna opłata Zabezpieczone / niezabezpieczone
Wiza Chase Freedom 15,74% 0 USD Niezabezpieczone
Capitol One Platinum MasterCard 24,99% 0 USD Niezabezpieczone
Chase Slate 15,74% 0 USD Zabezpieczone
Odkryj to 13,74% 0 USD Zabezpieczone

Opcje kredytu samochodowego

Jest to stosunkowo przeciętny zakres oceny kredytowej, więc oprocentowanie kredytów samochodowych z wynikiem 675 nie jest ani poniżej ani na najwyższym poziomie. Częściej niż nie, stopa procentowa spadnie gdzieś pomiędzy 5,29% a 7,29%, przy niższych wynikach skutkujących wyższymi stopami procentowymi.

Dawno minęły czasy, kiedy osobom ze słabym wynikiem FICO nie udzielano kredytów samochodowych. W dzisiejszych czasach można dostać pożyczkę, ale nie wszyscy dealerzy zapewniają taką możliwość. Niektórzy pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek, podwyższają oprocentowanie. Będzie to kosztować dużo dolarów, ponieważ zwiększy miesięczne płatności i całkowity koszt.

Aby ułatwić Ci zrozumienie, mamy tę tabelę, która pokazuje różnicę między otrzymaniem kredytu samochodowego z oceną kredytową 675 a 725. Przede wszystkim musimy określić początkowy koszt samochodu. Wykorzystajmy średnią kwotę pożyczki na kredyt samochodowy. Najczęściej pożyczkę z początkowym kosztem 30000 USD wybierają kupujący samochód.

Będziemy rozważać dwa rodzaje kredytu samochodowego, kredyt na 36 i 48 miesięcy. Tabela pokazuje, ile zaoszczędzisz pieniądze, poprawiając swoją zdolność kredytową.

  • 30000 $ Pożyczka na nowy samochód
  • Kredyt na używany samochód
Rodzaj pożyczki Ocena kredytowa Kurs * Miesięczna płatność Razem zapłacone Ocaleni
36 675 6,29% 916,61 $ 32997,79 $
36 725 3,805% 883,12 $ 31792,3 USD 1205,49 $
48 675 6,29% 708,55 $ 34010,23 $
48 725 3,805% 674,76 $ 32388,34 $ 1621,89 $
Rodzaj pożyczki Ocena kredytowa Kurs * Miesięczna płatność Razem zapłacone Ocaleni
36 675 7,16% 928,51 $ 33426,33 $
36 725 4,05% 886,39 $ 31909,93 $ 1516,4 $
48 675 7,16% 720,62 $ 34589,59 $
48 725 4,05% 678,04 $ $ 32546,07 2043,52 $

Najpierw przyjrzymy się, ile możesz zaoszczędzić, wybierając 36-miesięczny kredyt samochodowy. Oprocentowanie kredytu samochodowego wraz z Twoją zdolnością kredytową wynosi 6,29%, miesięczna rata wyniesie 916,61 USD. Całkowita zapłacona kwota wyniesie 32997,79 USD. Jeśli jednak zwiększysz swój kredyt o 50 punktów, RRSO będzie niższa. Dzieje się tak, ponieważ osoby z lepszym kredytem otrzymują pożyczki o niższym oprocentowaniu. RRSO wyniesie 3,805%, miesięczna płatność automatyczna 883,12 USD, podczas gdy całkowita płatna kwota będzie równa 31792,3 USD. Dlatego pokazuje to, że możesz zaoszczędzić 1205,49 $, po prostu poprawiając nieco swoją zdolność kredytową.

W ten sam sposób, jeśli wolisz pożyczkę na 48 miesięcy, a Twoja ocena kredytowa wynosi 675, otrzymasz RRSO w wysokości 6,29%. Miesięczna rata wynosi 708,55 USD, a całkowity koszt 34010,23 USD. Z drugiej strony, gdy masz 725 punktów kredytowych z RRSO 6,29%, miesięczna rata wyniesie 674,76 USD. Całkowity koszt wyniesie 32388,34 USD. W ten sposób będziesz mógł zaoszczędzić 1621,89 $.

Zwiększenie kredytu ma wiele zalet. Otrzymasz lepsze oprocentowanie, będziesz musiał płacić mniej w ujęciu miesięcznym, a całkowita zapłacona kwota również będzie niższa. W niektórych przypadkach można więc stwierdzić, że zwiększenie kredytu o 50 punktów pomoże zaoszczędzić tysiące na pożyczce samochodowej. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę warto poprawić swoją zdolność kredytową, ponieważ pomoże to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także zyska dobrą reputację.

Opcje pożyczki osobistej

Pożyczki osobiste dla osób z oceną kredytową 675 będą wynosić od piętnastu do siedemnastu procent, często od szesnastu do siedemnastu procent. Jest to raczej średni zakres ocen kredytowych, w wyniku czego nie zobaczysz niesamowitych stawek i warunków. Jednak przy odrobinie pracy można zauważyć, że stopy procentowe spadną nawet o dwa procent w przyszłości.

Uzyskanie kredytu hipotecznego

Z oceną kredytową w przedziale od 650 do 699 prawie na pewno kwalifikujesz się do kredytu hipotecznego. Próg uzyskania kredytu mieszkaniowego wynosi zwykle około 620. Jednak Twoje warunki będą znajdować się na szczycie spektrum, z oprocentowaniem kredytów hipotecznych w wysokości 675 punktów FICO w przedziale od czterech do pięciu procent. Zaledwie 1% spadek oprocentowania może zaoszczędzić do 100 USD miesięcznie na kredycie hipotecznym, więc praca nad zbudowaniem kredytu jest koniecznością.

Biorąc pod uwagę te rzeczy, twoja zdolność kredytowa jest jedną z najważniejszych liczb w twoim życiu. Może wpływać na każde podejmowane przez Ciebie działanie, od domu, w którym mieszkasz, po samochód, którym prowadzisz. Podejmowanie kroków w celu poprawy wyniku FICO to najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i ułatwienie sobie życia. Nie ma wymówki, aby nie poprawić swojej zdolności kredytowej!

Jak obliczana jest Twoja zdolność kredytowa?

Trzy główne biura kredytowe opierają się na pięciu rodzajach informacji, aby obliczyć Twoją zdolność kredytową. Zbierają te informacje z różnych źródeł i kompilują je, aby uzyskać ogólny wynik. Wynik składa się z 35% historii płatności, 30% zadłużenia, 15% historii kredytowej, 10% nowego kredytu i 10% różnorodności kredytowej.

Twoja historia płatności jest kluczowym czynnikiem, który pomaga określić Twoją zdolność kredytową. Mówiąc najprościej, historia płatności opiera się na tym, jak często terminowo płacisz co najmniej minimalną kwotę rachunków. Jednak niektóre inne czynniki nie są takie proste. Drugim najważniejszym czynnikiem jest kwota, którą jesteś winien, obliczona na podstawie ilości dostępnego kredytu w porównaniu z kwotą zadłużenia. Nazywa się to współczynnikiem wykorzystania kredytu i ma znaczenie, ponieważ kredytodawcy uważają, że prawdopodobieństwo przegapienia płatności jest większe, jeśli Twoje karty kredytowe są wyczerpane.

Trzecim czynnikiem w grze jest długość historii kredytowej, która ocenia średni wiek twoich kont i ile czasu minęło od ich faktycznego wykorzystania. Ostatnie dwa, najmniejsze czynniki to to, jak często ubiegasz się o nowe konta i jak zróżnicowany jest Twój portfel kredytowy. Innymi słowy, otwieranie wielu kont naraz obniża Twój wynik, a posiadanie różnych typów kont poprawia go.

Jak poprawić swój wynik kredytowy 675

    Utrzymuj niskie saldo karty kredytowej. Kwota, którą jesteś winien w stosunku do kwoty kredytu, który masz, wpływa na Twoją zdolność kredytową. Im niższe saldo, tym wyższy wynik. W idealnym przypadku karty nigdy nie powinny obciążać więcej niż trzydzieści procent dostępnej linii kredytowej. Konsolidacja zadłużenia na karcie kredytowej za pośrednictwem pożyczki osobistej może być świetnym rozwiązaniem w przypadku niskiej oceny kredytowej. Ponadto spłacanie całości salda co miesiąc może nie mieć znaczenia – niektóre biura kredytowe uwzględniają kwotę na wyciągu, a nie kwotę po dokonaniu płatności.

Zachowaj swój stary dług w raporcie. Tak wiele osób dzwoni do biur kredytowych tydzień po spłacie domu lub samochodu i próbuje usunąć dług z raportu. Ale spłacony dług jest w rzeczywistości formą dobrego długu, który poprawi Twój wynik, a nie go obniży.

Kupując pożyczkę, postępuj mądrze. Ubieganie się o kilka pożyczek lub kart kredytowych z rzędu może drastycznie obniżyć Twój wynik. Jednak większość pożyczkodawców zapewni Ci „okres karencji, w którym nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową. Jeśli na przykład zrobisz wszystkie zakupy pożyczkowe w okresie trzech tygodni, istnieje duża szansa, że ​​nie będą się one dla Ciebie liczyć. Kontakt z jednym z biur to dobry sposób na poznanie ich dokładnej polityki.

Płać rachunki i zmniejsz swój dług. Dokonuj miesięcznych płatności terminowo i w całości tak często, jak to możliwe. Ostatecznie, im mniej długu jesteś winien, tym wyższa będzie Twoja zdolność kredytowa. Sprytne podejście do korzystania z karty kredytowej nie wpłynie na Twój wynik, jeśli zostanie przekroczony.

  • Nie martw się. Nie powinieneś codziennie sprawdzać swojej zdolności kredytowej ani oczekiwać zmian z dnia na dzień. Po prostu przyjmij dobre nawyki, takie jak te powyżej, i pracuj nad stopniową poprawą.
  • Poprawa kredytu może wymagać dużo pracy, ale wykonanie tych czynności może mieć znaczenie. Zajmie to trochę czasu, ale w ciągu roku możesz zobaczyć, jak twoja zdolność kredytowa wzrośnie, co może zaoszczędzić niezliczone kwoty na stopach procentowych. Poświęcenie wysiłku na ulepszenie kredytu jest warte inwestycji.

    Różne rodzaje

    Trzy główne biura kredytowe to Equifax, Experian i TransUnion. Każde biuro podaje wynik, a te trzy wyniki łączą się, tworząc zarówno wynik FICO, jak i VantageScore. Twój wynik będzie się nieznacznie różnić w poszczególnych biurach z różnych powodów, w tym ich konkretnych modeli oceniania i częstotliwości dostępu do danych finansowych. Regularne śledzenie wszystkich pięciu z tych wyników to najlepszy sposób na upewnienie się, że Twoja ocena kredytowa jest dokładnym odzwierciedleniem Twojej sytuacji finansowej.